Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj poczytałem. I widziałem...u kolegi siedzą i nie narzekają. Ty chyba zawsze jesteś na stanowisku że jak o coś pytam to wpierw nie czytałem i nie robiłem wywiadu. Mam ukwiał jaki mam z różnych względów i szukam rozwiązania, wiedziałem że błazenki mogą nie chcieć w nim mieszkać ale to nie znaczy że nie będę próbował by w nim zamieszkały. Więc zamiast robić uwagi które nic nie wnoszą to postaraj się pomóc albo poprostu nic nie mów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A no pewno - bo zakładasz wciąż nowe tematy nie czytając poprzednich.

Więc rozumiem, że nie przeczytałeś czy nie przestudiowałeś.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nauczyłem swojego blazenka który bal się quadri jak ognia. Lub może mnie Sie tak tylko wydaje. nie pochwałę sie jak bo mnie powieście za jajka za znęcanie się nad zwierzętami. Trwało to 3 noce. Efekt jest. Blazenek teraz siedzi w ukwiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego ludzie tak koniecznie chcą mieć błazna w quadri.. Rozumiem że to piękny widok, jednak jakoś przekonywanie ryby aby wykazywała konkretne zachowanie mnie nie przekonuje.

Moje błazny długi czas ignorowały quadri preferując tarzanie się w alveoporze. Chyba dopiero 3 miesiące później stwierdziły iż quadri jest lepszym tapczanem. Gdy doszedł drugi ukwiał długi czas były wierne temu pierwszemu.

Obecnie w akwa jest znacznie więcej ukwiałów i jak to kumpela stwierdziła błazny "zdziwkowaciały" ;) Tzn tarzają się we wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz czekam 6'ty miesiąc i nie mogę sie doczekać kiedy się wprowadzą. Narazie nie panikuje ani nie pomagam. Może w końvu się zdecydują.

Troche tylko mi ich szkoda bo moje błazny cisną się w szczelinie przy rurce od spływu...


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazny hodowlane jak im zaserwowałem ukwiała nawet na niego nie spojrzały. W nocy zamiast spac "jak człowiek" to lewitują pod taflą wody. Wczoraj wróciłem ze świąt patrze w akwarium a błazenek postanowił mi zrobić prezent świąteczny i kima w ukwiale. Narazie jeden się tapla ale drugi to już powinna być formalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak @shoei. Ku mojej uciesze moje hodowlane ocellarisy wprowadziły się na drugi dzień po wpuszczeniu do quadricolora. Obecnie jeden siedzi w ukwiale a drugi pod taflą wody. I bądź tu mądry... są z tej samej hodowli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim błazenkom zajęło dwa dni przekonanie się do ukwiału. Został kupiony gdyż rybcie były męczone przez Pseudocheilinus hexataenia. Jak się zadomowiły na dobre to same stały się terrorystami i nikt im w baniaku nie podskoczy... No ale moje błazenki są niestety z odłowów a nie hodowli (takie małe dzikusy).


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje po śmierci Quadri szukały,szukały... Najpierw Euphylie. A teraz sarco.

Ale widok Blazenków w ukwiae to piękna sprawa....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też jak są błazenki musi być ukwiał.

Całe piękno jak ryba "mizia" się ukwiałem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał chyba też się z tego cieszy bo zauważyłem że się ładniej pompuje i na noc się nie zwija tylko pozwala błaznowi spać na materacu. Biedaczysko męczyło się ze 3 miesiące pływając obok i nie wiedząc jeszcze jakie to przyjemne.

post-16440-0-14532500-1388864564_thumb.jpg

Edytowane przez shoei (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku 3 dorodne quadri . Parę błaznów od dwóch lat . Dopiero od tygodnia wpadły na pomysł i śpią w nocy w briareum . Miałem zawsze z nimi problem bo w nocy skakały jak szalone . Teraz jest spokój :) Widok super .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój quadri po wpuszczeniu siedział troszkę tak że go widziałem teraz niestety znalazł sobie miejsce w norce z której mało co go widać a na dodatek jest to terytorium garbika niestety błazenki nie mają tam wstępu a tym samym nie mają się do kogo przytulić nie ukrywam że chciałbym zobaczyć całą trójkę razem mam nadzieję że kiedyś wyjdzie z tej nory i wszystko będzie ok


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wielkiego Q mam zielonego, zakupiona parka blaznow pilnuje go z zewnatrz tylko :)

:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze.... moje tępe strzały maja quadri, eufilie, briareum a plywaja wokol cyrkulatora... i wez sie nie denerwuj... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje zawsze siedzialy w quadri- zawsze znaczy w starym zbiorniku. Po przelozeniu do nowego baniaka, quadri sam, a blazny w catalaphylli :/

Pare dni temu wytrzepaly go porzadnie od frontu I na szkielecie pierwszy raz od roku zlozyly ikre :p

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa z tymi błaznami, aczkolwiek mam nadzieje że zagoszczą w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba mam to samo znam ten ból foch

w moim quadri mieszka tylko krabik porcelanowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój quadri jest samotny i nawet wędrował w poszukiwaniu lokatora, może nawet zauważył błazny obok cyrkulacji i przez to się wkręcił w pompę... na szczęście przeżył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje błazny zaczęły urzędować, pod ukwiałem haha zamiast w nim hmm dziwna sprawa:D ale najważniejsze że są coraz bliżej, ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyprzedałem quadiego.

Za duże straty.

Jak mu palma odbiła po dwóch latach i się przespacerował to wywaliłem wiadro szkieletów.

Błazny zamieszkały w euphylii


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje siedzą w sarco, mają i eufilię, miały i quadri...

A sarco bronią tak, że nawet kilka korali połamałem, jak mnie jeden, czy drugi dzębną w rękę (skubane wiedzą gdzie boli:()

No, a dziś, przy okazji czyszczenia, jeden zwiedził świat zewnętrzny... mianowicie, za ręką wyskoczył i pacną dokładnie 20 cm przed siedzącą na podłodze córą :).

Na szczęście obyło się bez ofiar :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.