Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

Tester oczywiście że norma. Wymieniasz kultury bakterii na nowe czyli stare są eksterminowane czyli jest okres przejściowy i napewno nie zamyka się w 30 dniach. Z drugiej strony u siebie obserwuje fakt iż wynik PO4 nie jest najważniejszy.

Miałem PO4 0. Aktualnie przechodze na zeovit i PO4 jest 0,16 od miesiąca ale... nigdy nie miałem tak ładnie wybarwionych końców SPS'ów i przyrostów. Korale z dnia na dzień "łapią" ładniejszy kolor.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek czy dalej stosujesz PO4x4 ? Jak tam zbiorniczek ?

Tak stosuję PO4x4 , ale nie wyrobiłem sobie zdania co do tego produktu.

PO4 stanęło na poziomie 0,04 i tak stoi więc już nie kombinuję bo może się okazać ,że hanna przekłamuje.

Co do zbiorniczka korale jaśnieją , ale nie wszystkie , są acropory którę są brązowe i pewnie takie zostaną , ale przestałem już brać do głowy. Doszedłem do wniosku , że zawsze jednym będzie lepiej a drugim gorzej.

W tej chwili powoli przygotowuję się do mega karczowania i wymiany korali , chcę baniak zaszczepić tylko Acroporami ale czas pokaże jak będzie.

Ogólnie idzie ku lepszemu PO4 - 0,04 , NO3 -0,2


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal jak to wszystko sie skonczyło ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal jak to wszystko sie skonczyło ??

Jadę tylko na kulkach zrezygnowałem z wszelki absorberów na PO4 odnosiłem wrażenie , że one dobrze wyciągają ale tylko kasę z kieszeni :).

Generalnie leję do wody tylko ReSea ABCD i pokarm w płynie też od RedSea. Zbiornik ma się dobrze korale rosną parametry raczej takie se chodzi mi o CA ostatnie pomiary dały mi sporo do myślenia 310 to jakaś jazda po bandzie. Widzę , że reaktor zaczyna nie wyrabiać i będę musiał coś z tym fantem zrobić.

Ostatnie moje pomiary

CA - 310

MG - 1200

NO3 - 0,1

PO4 - 0,04

KH - 7,3

REDOX - 450

PH -8,01


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo ciekawe to co tu wszystko napisałes :thumbup: a powiedz mi teraz juz jestes przekonany do kulek??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten redox masz fajny,u mnie nie mogę podejść więcej nić 320-350 po dwóch tygodniach przed samą podmianą,po podmianie mam około 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo ciekawe to co tu wszystko napisałes :thumbup: a powiedz mi teraz juz jestes przekonany do kulek??

Do kulek zawsze byłem przekonany jedynie nad czym trzeba zapanować to dobra konstrukcja filterka i optymalny przepływ wody tak żeby nie tworzyły się martwe strefy.

Ogólnie jednak uważam , że LPS i miękasy mogą się czuć średnio z kulkami w systemie , ale to są tylko moje odczucia.

Marek co do Redox miałem dużo lepszy jak jechałem na Deltecu teoretycznie gorszym sprzęcie niż mam teraz. Pamiętam , że przy przerobionej pompie RD 5000 i jednej Eihem redox potrafił wyjeżdżać poza 500.

Po podmianach u mnie redox spada do 400 i przez trzy dni podnosi się do 450.

Marek widziałem zdjęcie pracującego twojego BK wydaje mi się , że liczba pęcherzyków jest za mała być może przekłamuje zdjęcie , ale u Ciebie nie ma białego mleka.

Jeśli możesz to zapodaj zdjęci.

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.