Skocz do zawartości
robert24

Sól morska a pierwiastków śladowe

Rekomendowane odpowiedzi

Stani, o to mi chodzio. Teraz tak na podsumowanie czy zrozumiaem temat . Same podmiany mog nie zaspokoi栺apotrzebowania iloc tych pierwiastk zbiorniku wi꣠jak napisa Tester moemy z kondycji naszych zyjatek wywnioskowa栩le jedzenia potrzebuj i wtedy dostosowa栳uplementacje.

W sumie dziꫵje za wszystkie inne komentarze kttez pomogy mi sie czego dowiedzie栮

Edytowane przez robert24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mi troszkę namieszaliście. Chciałem startować na IO, ale z tego co czytam może mi się to odbić czkawką w późniejszym terminie. Na czym więc startować? A może po prostu mieszać powiedzmy IO z np Kent-em?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salamander74 moim skromnym zdaniem jeśli chcesz startować z samymi miękkimi możesz startować na IO, ale jeśli chcesz startować z sps-ami wybierz bogatszą sól.

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zacząłbym od Kenta, ale z mniejszym zasoleniem (np. 1.021). Jak chcesz prowadzić zbiornik, na podmianach czy ballingiem?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chcę zacząć z miękkimi i LPS- ami. W przyszłości na pewno dojdzie kilka SPS-ów stąd moje obawy.

W swoim pierwszym akwarium zacząłem od Kenta i były glony, cyjano, dino. Za radą Seba zmieniłem sól na IO i plagi odeszły.

Może coś pomiędzy tymi dwoma?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho wystartował na bogatej soli Tropic Marin pro reef i dobrze na tym wyszedł,podobne polecam Praisa lub Aquaforesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, moje doświadczenia były zupełnie odmienne. Problemy miałem po starcie i podmianach na IO (głównie glony, dino i bardzo duże problemy z niedoborem wapnia), sytuacja unormowała się dopiero po przejściu na podmiany Preisem. Przy czym o ile same kłopoty "okołodojrzewające" mogły u Ciebie i u mnie zależeć od wielu czynników (jakość skały, szybkość wprowadzania zwierząt, złe ustawienie skał czy curkulacji), to problemy z niskimi parametrami były ściśle związane z solą. Przy docelowym ballingu i rozsądnym litrażu może i przez krótki okres czasu zdecydowałbym się na IO, ale przy prowadzeniu podmianami osobiście tę sól na start odradzam.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem co napisać. Totalna kropka. Ale jakiś kompromis znaleźć trzeba.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad startem na IO akwarium posiadam 112L i chciałem je prowadzić na podmianach ale skoro jest to uboga sól i będą niedobory po jakimś czasie w miarę zasiedlania zbiornika. To co wyjdzie lepiej dla zbiornika i dla mnie. Start na bogatszej soli np kent i tylko podmiany czy lepiej start na IO i uzupełnianie niedoborów balinigem a może jeszcze inaczej start na IO a potem stopniowo mieszać IO i z inną solą ?


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K+ i A- Tropic Marin. ktoś używa? Jakieś wnioski długofalowe?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K+ i A- Tropic Marin. ktoś używa? Jakieś wnioski długofalowe?

Panowie ktoś się może kiedys spotkał z dokładnym składem K+ / A- TMBA? jakie dokładnie stężenia są w tych roztworach poszczególnych pierwiastków?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos znalazlem na The salty box UK... porownanie 4 popularnych soli:

http://www.thesaltybox.com/forum/chemistry/122912-salt-comparison-using-ro-di-water-coralife-instant-ocean-royal-nature-h2ocean-etc.html

Salt comparison using RO/DI water, Coralife, Instant Ocean, Royal Nature, H2Ocean etc.

ten nowy silnik cos kuleje, sam linkuje i nie moge przekleic kodu tabelki w html'u. co bym nie robil to sie rozjedzie

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos link nie dziala : Page not found

Tego o wkleiles nie da sie latwo odczytac

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie: każda sól na rynku ma inny skład, różnice bywają wręcz dramatyczne. Każda sól na rynku ma wyższą zawartość pierwiastków śladowych niż NWM - z przyczyn oczywistych. Natomiast jaka jest to konkretnie zawartość trudno się dowiedzieć, bo każdy traktuje to jako tajemnicę zawodową. Chyba jedynie TM kiedyś podał w miarę dokładny skład.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.