Skocz do zawartości
anx

Filtr RO nie eliminuje zanieczyszczeń

Rekomendowane odpowiedzi

W filtrze jest nowa membrana, dzisiaj pompowana woda najpierw miała 67ppm potem coraz mniej, teraz jest 31. Dlaczego nie jest 0ppm? Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicznik mam taki jaki był dołączony do filtra, więc jaki jest prawidłowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rzesz, pomyliłem Cię z baszurkiem, przepraszam. Ale ogranicznik też możesz sprawdzić, jeżeli masz membranę 75GPD, to ogranicznik powinien być ~400 ccm/min. Wody ze ścieku powinno być ok. 4-5x więcej niż czystej. Przy kranówie > 400 ppm nie uzyskasz zera po samej RO, powinno być coś w okolicach 6-8. Wynik ~30 jest za RO, czy za DI?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz za samym RO.

Żywica musi zbijać zanieczyszczenia do zera, do wymiany jest już przy wyniku rzędu 1-3 ppm. Jeżeli leciał przez nią duży syf, to mogła się szybko zużyć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po samym RO jest podobny wynik, dziękuję za radę, dzisiaj wymienię żywicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po samym RO masz ~30 ppm, to nadal coś jest nie tak. Przy takim wyniku żywica zużyje się bardzo szybko, wymiana nie jest rozwiązaniem. Na razie zostaje do sprawdzenia wiarygodność TDSa, typ ogranicznika ścieku, poprawność (szczelność) mocowania membrany w korpusie, ew. może pojemnik, w którym badasz wodę-może jest czymś zasyfiony. Poza tym jest już niewiele rzeczy do sprawdzenia, może jeszcze ciśnienie wody.

PS.

Nie musisz mi dawać plusa za każdą odpowiedź, bez przesady :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko do akwarium mam, sprzęt założony, tylko wody nie moge wlać. Post został odczytany po założeniu żywicy. Na początku było 4ppm, teraz się zwiększa. Ogranicznik jest oryginalny - 420. Pojemnik na wodę jest nowy więc myślę, że to nie w tym rzecz. Jak mam zmniejszyć TDS RO?Już kompletnie nie wiem co robić.

Dawanie plusów to nie problem :) A przynajmniej tak mogę się odwdzięczyć za rady.

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem ogranicznik na taki,o którym pisałem (420 cc/min) - wiele to nie zmieniło.Po RO jest nadal wysoko: 31-33 ppm,ale nie ma takich dużych zmian wskazania TDS.Podłączyłem żywicę i jest 000. Póki co, tak zostawię i zobaczę na ile czasu przy moim zapotrzebowaniu na osmoziankę wystarczy żywica.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem ogranicznik na taki,o którym pisałem (420 cc/min) - wiele to nie zmieniło.Po RO jest nadal wysoko: 31-33 ppm,ale nie ma takich dużych zmian wskazania TDS.Podłączyłem żywicę i jest 000. Póki co, tak zostawię i zobaczę na ile czasu przy moim zapotrzebowaniu na osmoziankę wystarczy żywica.

Jarek, trochę tej osmozy będziesz potrzebował. Wiatraczki robią jednak niezłą wichurę i paruje dość sporo w proporcji do całości. Dodatkowo podmianki. Przy takim tds-sie po RO, to żywicę szybko diabli ci wezmą. Koszt nowej membrany to coś około dwa litry żywicy.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie tak się zakończy,tzn. kupnem nowej membrany ( dla pewności wraz ze skorupą). Chociaż cały czas chodzi mi po głowie, czy to nie przez IX piętro i zbyt niskie ciśnienie kranówki... :blink:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.