Skocz do zawartości
dobson212

Jak długo skała może przebywac poza wodą ?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie !!!!Pomocy!! jak długo skała może przebywać poza wodą.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd to pytanie ? co się stało ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd to pytanie ? co się stało ?

dokładnie chodzi o to że sklep wysłal mi wczoraj kurierem żywą skałę miała do mnie dojść dzisiaj ale okazało się ze paczka zamiast w Rzeszowie wylądowała w Kielcach i najprawdopodobniej dotrze w poniedziałek nie wierze w to żeby dotarła jutro !! masakra

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie było na liście przewozowym zaznaczone "doręczenie w sobotę" to zapomnij...

Pozostaje Ci dzwonić na infolinię i powiedzieć jaka jest sytuacja i liczyć na to, że Pani przy telefonie stanie na rzęsach..

edit: tylko chyba trzeba mieć nr listu przewozowego...

Darek

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jak wysłano w boxie to nie będzie tragedii....chyba najważniejsze żeby nie wyschła....

ciekawe ile trwa transport lotniczy od wyjęcia z wody (rafa)do takiego sklepu...może ktoś wie? ale wierzyć mi sie nie chce że dobę


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie było na liście przewozowym zaznaczone "doręczenie w sobotę" to zapomnij...

Pozostaje Ci dzwonić na infolinię i powiedzieć jaka jest sytuacja i liczyć na to, że Pani przy telefonie stanie na rzęsach..

Napewno stanie dzisiaj cały dzień kombinowałem co z tym zrobić zamiast pracować to dzwonilem kurier - sklep - kurier i generalnie maja cię w du......ie

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napij sie soku i obejrzyj derby Warszawy :)

nie ma co panikować skoro tak już wyszło. Skała sobie poradzi, co ma żyć to przeżyje, zwłaszcza bakterie o które chodzi.

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli została wysłana firmą kurierską i paczka z ich winy wylądowała gdzie indziej to jest duża możliwość że jutro do Ciebie dotrze.

Kiedyś koleś mi tłumaczył że w DPD mają taki obowiązek ale ile w tym prawdy to się jutro dowiesz:p

A tak swoją droga to daj znać bo sam jestem Ciekawy


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze spokojnie, upałów nie ma więc będzie ok, a na pewno była w boxie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derby Warszawy zanudza hehe pozdrawiam luft ;)

PS przeżyje, moja leżała w boksie ze dwa dni i było ok

Edytowane przez cromags (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPD przynajmniej na Śląsku działa fajnie, ale nie wiadomo jak inni kurierzy... generalnie z tego co wiem - wszystko zależy od kierowcy...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze spokojnie, upałów nie ma więc będzie ok, a na pewno była w boxie.

czyli pij sok. :smiling:


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stresuje się bo troszkę kasy na to poszła a chciałbym żeby coś w skale żyło i nie chciał bym wkładać cmentarzyska do akwa żeby mi tam później wszystko gniło......


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie martwisz :) najwyzej będziesz miał NO3-50 tak jak ja :) przepraszam... teraz mi spadło do 30 już. :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrozumiałe...

ale jak widzisz...upałów brak, zapakowane w boxie to nie wyschnie, to co ma żyć - bakterie przeżyją....reszta i tak umiera zanim dojrzeje akwarium....no oprócz dzikich krabów....


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stresu, co ma żyć to przeżyje, a co paść to i tak padnie. A na super "gratisy" wraz ze skałą nie ma co liczyć - jak by na niej było coś ciekawego widocznego gołym okiem to by nie było sprzedawane jako skała ;) Już tam przed wysyłką (mówie o miejscu źródłowym a nie sklepie) wszystko co ciekawe wydłubią.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak skała jechała na przykład z Indonezji to jak myślisz,w akwarium ? :thumbup:

Nie wiem ,ale napewno nie DPD :rant:


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz... jeśli coś się stanie to zawsze możesz reklamować... DPD ma przesyłki ubezpieczone do 5000 PLN*

a z drugiej strony jak "starzy wyjadacze" mówią, że będzie dobrze - to wydaje mi się, że można im "zaufać"

p.s.

*taki mądry jestem bo miesiąc temu podpisałem z nimi umowę

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na nową skałę będę czekał miesiąc albo nawet dłużej zanim się uporają z reklamacją zobaczymy jak a przyjdzie jeśli bedzie zasuszona lub śmierdząca truposzem to spróbuje zareklamować w erybce myślę że wezmą to na klate

Jeśli to wogóle ma sens ..... już sam niewiem.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego chcesz obciążać sklep? sklep nie ma tu nic do gadania... wysłali =wywiązali się z umowy. Zawala kurier i to on odpowiada


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy była w boksie, ja swego czasu zamawiałem skałę ze śląska i przyszła w normalnym worku kurierskim oziębiona jak fix.. Zadzwoń jutro do sklepu i dopytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz z erybki to jest dobrze zapakowana i wszystko będzie ok.

A swoją drogą trzeba było poprosić o wysyłkę w poniedziałek i weekend miałbyś spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.