Skocz do zawartości
dark78

Moje Akwarium 30L Aquael :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ładniutki zbiorniczek :thumbup:


160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briareum :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zielone do trawy podobne, fajne jest. Co to?

Briareum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak to Briareum


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ;).Jak tam acropora, przetrwała czy niestety nie udało się uratować?? Widzę jakąś nową szczepkę przybitą :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się jej uratować jednak parametry wody za bardzo skaczą.


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Ale ilość rybiszonów to przegięcie w tej 30tce? :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem zapytać Was ile czasu poświęcacie na pielęgnacje waszego pięknego małego zbiorniczka??jak często podmieniacie wodę ? jak macie ustawiony filtr w obecnym czasie??i ile świecicie??jaką chemie stosujecie??kiedy ją dawkujecie?? i czy moglibyście przy następnej aktualizacji opisać całą waszą obsadę:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmiankę robimy raz na 1,5 - 2 tygodnie, 3 do 4 litrów. Filtr jest ustawiony na max. Jeśli chodzi o chemię to w kaskadzie mamy włożone:

- Phosguard,

- Purigen,

- Chemi Pure Elite

- Silicat JBL.

Oprócz tego stosujemy preparaty firmy KENT (bufor KH, Mg), w razie konieczności, czyli raz w tygodniu robię testy, ale nie wszystkie, tylko te które przypuszczam, że parametry spadły, zazwyczaj jest to test KH, Mg, Ca, i wtedy ewentualnie podbijam KH, magnez lub wapń.

Przy podmianach dodajemy bakterie NiteOut II, raz na dwa tygodnie dodajemy do wody też Special Blend, to zapewnia optymalny biologiczny obieg. :)

Jeśli chodzi o obsadę to postaram się to jakoś spisać, w najbliższym czasie bo szczerze mówiąc pamiętam nazwy tylko przy zakupie :D a w pamięci zostało mi tylko kilka nazw. A konkretnie coś cię interesuje, jakiś koral, rybka??

Aga

Edytowane przez dark78 (wyświetl historię edycji)

5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne akwarium.

Pozdrawiam.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zielone do trawy podobne, fajne jest. Co to?

briareum

a kosteczka jest niczym cukiereczek, choć obsada moim zdaniem zbyt wymagająca jak na taki litraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

briareum

a kosteczka jest niczym cukiereczek, choć obsada moim zdaniem zbyt wymagająca jak na taki litraż.

nie długo przesiadka na większe :)


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 l max 200l :)


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200l to juz bedzie cos,100l to nadal pikorafka.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że 200 l to już coś, ale trochę mnie przeraża ta wielkość, musimy się zastanowić i przekalkulować koszty.

Aga

Edytowane przez dark78 (wyświetl historię edycji)

5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 113

Troszkę czasu minęło od ostatniego wpisu, i troszkę też się wydarzyło.

Z tydzień temu zlokalizowałam jedną aiptasie, szybko się z nią rozprawiliśmy. Potraktowaliśmy nieproszonego gościa preparatem grotech aipex. Wynik: Zlikwidowana w kilka sekund.

Dzisiaj znalazłam jeszcze jedną malutką, czekam aż podrośnie żeby ją załatwić. :wallbash:

Jakby tego było mało zauważyłam, też na skale w jednym miejscu, placek ok. 5cm średnicy cyjano, po konsultacjach na forum odessałam i jak na razie nie wróciło, ale myślę, że to nie koniec walki.

Poza tym straciliśmy też kraba pustelnika, z przyczyn niewiadomych. Załamka

Do akwarium dzisiaj trafił nowy krab. Wrzuciliśmy mu od razu muszelkę na zmianę ale chyba się mu nie spodobała, bo kombinował, kombinował ale nic nie wykombinował. Przeżył też bliskie spotkanie z krewetką, która próbowała go spróbować.

Poniżej filmik. Wyczyny kraba, atakująca kreweta i karmienie krewetki czyszczącej.

Zapraszam do oglądania.

Aga

Edytowane przez dark78 (wyświetl historię edycji)

5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że czerwone pustelniki przenoszą się tylko do muszli o wąskiej szczelinie, załatw mu taką a pewnie zmieni. Po małym strombusie powinna być ok :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że czerwone pustelniki przenoszą się tylko do muszli o wąskiej szczelinie, załatw mu taką a pewnie zmieni. Po małym strombusie powinna być ok :).

Dziękuję, za podpowiedź ale temu cwaniakowi nic na razie nie pasuje, Może to jeszcze nie czas dla niego :)

Aga


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium :)

Przeczytałem całe i nie wiem jakim cudem tyle zwierzaków tak wsadziłeś 0_o

Ale mi się bardzo podoba!!

Może jakieś zdjęcia jak jeszcze nie powiększyłeś akwarium :)

Pozdrawiam Konrad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Fajny zbiorniczek

Jak mogę sie zapytać gdzie we Wrocławiu jest taki sklep z akwarium morskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzmiel

ul. Rogowska 50b

Belio

ul. Na Grobli 20-24

Polecam


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male jest piękne, ale już niedługo :p Jak Ci euphyllia skrzydla rozlozy :p Nie parzy Ci e.glabrescens innych korali - a w zasadzie tej euphylli obok niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.