Skocz do zawartości
biegala

Reef Max - Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Straszy lepiej niż dynia ze świeczką :)

Tutaj trzeba podciągnąć rękawy i włożyć na godzinę ręce w akwarium, zeskrobać te dino, odessać, piach wypłukać i dać watę czy skarpetę na obiegu.

Takiego syfu u siebie nie miałem, lecz tak robiłem i się pozbyłem dziadostwa bez testów i chemi. Jak zaczną się robić gluty na piasku to je trzeba patykiem rozbijać i piach wzruszyć żeby mógł filtrować. Bardzo dobry efekt dały bakterie biogro.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pomysłu.. nie mam doświadczenia :)

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basiu, moim zdaniem należy zakupić sera silicate clear, założyć po spływie w pierwszej komorze, do płytki zraszającej od spodu przymocuj włókninę żeby wyłapywała większy syf. Najlepiej to zrobić na 2-3 recepturkach, ale po długości bo inaczej płytki nie wstawisz prawidłowo. Do wody dodaj Biodigest, całą ampułkę, nie rób podmian wody przez 3-4 tygodnie i ustaw odpieniacz na mokro. Jeśli odpieniacz słabo pieni to trzeba go wyczyścić, zwłaszcza rurę z pianą. Można to zrobić też akwarystyczną szczotką na żyłce do węży ale pamiętaj żeby najpierw wyłączyć pompę i ró to delikatnie żeby nie uszkodzić wirnika pompy na dole odpieniacza. Uzbrój się w cierpliwość i czekaj, powinno wszystko dojść do siebie, ale to trochę potrwa. Nie trać wiary, będziesz jeszcze mieć piękny baniaczek. pozdrawiam,P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też częściej czyścić szyby łącznie z tylną, to właśnie brudne nieczyszczone szyby potęgują że akwarium wygląda nieestetycznie, przy czystych szybach nawet skała z plagami wygląda pięknie w swojej brzydocie :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Basiu!

Pilnie śledzę Twój wątek, bo mniej więcej w podobnym czasie zalałyśmy baniaki.

U mnie po miesiącu plagi utrzymują się w ryzach, ale przyznam, że co tydzień czyszczę, zdrapuję, odsysam, filtruję etc. i jakoś to ustepuje. Ja też Ci radze to, co koledzy powyżej. Gąbka, szczota, czyścik i do boju! :smiling:

Tak sobie myślę, że zakładanie akwarium morskiego to jest jeden z lepszych testów na cierpliwość. Zwałaszcza, że na formu nie brakuje arcypięknych baniaczków, każdy nowicjusz chce szybko dorobic się czegoś podobnego. No, ale jak liczne przyklady pokazuja, w morszczynie nie ma drogi na skóty.

Wiele wytrwałości życze (i Tobie, i sobie ) !!! :thumbup:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Daj wiec dziewczynie szanse i zamiast dolowac cos doradz ,powiedz dobre slowo albo nie pisz nic...Ciekawe,jak bedziesz sie czul,gdy dopadnie Cie pierwsza plaga (czego oczywiscie Ci nie zycze :) ).

Ale przecież na początku tego wątku wszyscy dawali jej dobre rady, niestety zostały one zignorowane przez autora tego wątku.

Część forumowiczów darowała sobie pomoc z w/w powodu, jak można pomóc osobie która tak naprawdę uważa, że wie lepiej od innych???? Efekt widać na zdjęciach.... życie w większości padło mam nadzieję, że Basia wyciągnie wnioski na przyszłość.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia moje rady ostatni raz... wywal biobale i daj potłuczoną skałę,absorbery do pierwszej komory tak jak pisał petrus dodaj jeszcze chemi pure ,odpieniacz ustaw najlepiej skręć dopływ powietrza do zero i potem zrób 2 obroty powinien pienić coś tam,później czyścik do szyb zacznij go używać,dodaj cyrkulator niech to zacznie rozdmuchiwać,filtr RoDi jak jeszcze nie masz to kup miernik TDS niech ci w sklepie pokaża jak on działa i wytłumaczą,zamontuj automatyczną dolewkę lepiej ci będzie odpieniacz chodził jak będzie stały poziom wody...ogranicz karmienie bo NO3 masz za wysokie,niech sobie to dojrzewanie przebiega na spokojnie,lej bakterie tak jak piszę producent czyli zwiększoną dawkę(special blend)ustaw świecenie na 8h więcej nie potrzeba bo i tak tam nic nie masz,i ostatnia rada pisz szczerze o tym co robisz w zbiorniku bo w innym przypadku nie rozkręcisz tego akwarium i nie będzie ci dawał satysfakcji.Pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja mam pytanie do Basi:

-czy stresuje Cie sytuacja w akwarium?czy cos Cie niepokoi?

Bo Ty wydajesz sie byc spokojna i wyluzowana a kazdy chce Ci pomoc:)

Najpierw prosza o zdjecie,wstawisz zdjecie to ci powiedza co powinnas zrobic:)

A Ty wcale o pomoc nie prosisz wiec powiedz jak to jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Debora :)

W zasadzie o akwarystyce morskiej dzisiaj wiem mniej niż miesiąc temu ... już mówię dlaczego.

sluchalam bacznie forum. ktos poradzil kupic wegiel. kupilam i szybciutko wlozylam :)

ktos inny kazal jak najszybciej wyciagac wegiel, wiec szybciej wyciagnelam niz wlozylam.

glony szaleja, ale widze, ze juz jest odrobine lepiej (''cierpliwooooosci basia'')

pojawily sie cyjano i dino.

wyglada to paskudnie to fakt, ale mialam kilku gości u siebie. kazdy ogladal i stwierdzal, ze na samym poczatku mial podobnie lub jeszcze gorzej (niah niah).

na dino polecali mi podmianki robic czesto. na forum slysze ze na ;poczatku zero podmian ... hmmm.

mialam biobale w reefmaxie ... wymienilam na kawalki skal. (wyrzuc biobale to wyrzucilam).

w miedzyczasie oczywiscie padlo mi kilka zwierzat, ale winie aklimatyzacje i transport (moja wina !)

inne z kolei maja sie bardzo dobrze (łapię się na tym, że w nocy nakrecam moją latareczkę z ikei i obserwuję czy wszystko chodzi jak w zegarku). krewetka w bardzo dobrym stanie, a przeciez jakby bylo zle to by mi poszla pierwsza ?

swojemu akwarium poswiecam codziennie minimum godzinę ! (zrobilam kilka domowych przyrzadow ktorymi czyszcze zwlaszcza cyjano i dino oraz oczywiscie glony ktore odrastaja).

od kolegi udalo m isie zlaatwic wode z dojrzalego akwarium.

oczywiscie ponakupowalam na poczatku szereg zupelnie odjechanych preparatow. wybieram sie wiec w najblizszym czasie do profesjalnego sklepu akwa (artur bedziemy sie wybierac do was).

Każdy każe czekac, cierpliwosci zyczy, a z drugiej strony narzekania ze moje akwarium straszy :D

no a co ma robic ? ladnie wygladacccccc ? na to przyjdzie czas.

na razie kilka dobrych rad trzymam w glowie oraz z racji tego ze glowa bywa zawalona masa innych rzeczy takze na kartce a4. czekam na wizyte w sklepie. za te rady dziekuje serdecznie naprawde biore je do serca.

obserwuje rozdwojenie jaźni w postaci sprzecznych informacji od roznych osob.

a tak to dalej sie usmiecham godzinami do mojego szkla :)

ps. nie chce sie pchac w chemie. chce stosowac naturalne metody.

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.