Skocz do zawartości
Lizard

UWAGA NA OSZUSTÓW TELEWIZJI CYFROWEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze temat ku przestrodze innych.

Właśnie mój domu opuścił mój dzielnicowy po moim wezwaniu. Do moich rodziców zapukał młody człowiek w garniturku z informacją o tym, że w związku z cyfryzacją obowiązkiem każdego obywatela jest podpisanie umowy z firmą która będzie dostarczać sygnał cyfrowy po zaniku analogowego. Dobrze, że z pokoju usłyszałem rozmowe, złapałem za aparat i telefon, strzeliłem gościowi zdjęcie i wykonałem telefon na 997. Po czym kontynuowałem rozmowe z Panem. Podobno ich przedstawiciele byli u nas w mieszkaniu początkiem tygodnia, co jeszcze bardziej mnie rozbawiło bo cały tydzień jestem w domu, i informowali o cyfryzacji, nie było nikogo. Podobno spółdzielnia ogłaszała przetarg i owa firma z Sosnowca ten przetarg wygrała i obowiązkiem każdego mieszkańca jest podpisanie umowy na dostarczanie sygnału... spławiłem gościa i czekałem aż przyjedzie policja. Temat podobno znany na cały kraj.

Poinformujcie bliskich, znajomych, nawet nie chce myśleć ile staruszków dało się im już namówić!

Dzielnicowy spisał ich- bo tyle mógl na chwilę obecną zrobić, przyszedł do mnie, podał mi NIP firmy który zabrał od nich - na google wyskoczyły same ostrzeżenia o oszustach, żadnej takiej firmy nie ma! Szok! Oboje złapaliśmy się za głowę.

Podałem swój numer telefonu w razie gdyby był potrzebny dowód w postaci zdjęcia bądź zeznania, nienawidzę takich oszustów!

Uważajcie! na firmę SUPRANET z Sosnowca!

f9706fdaa2d04749.jpg

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a zapytam on sobie dał zrobić fotkę???? czy ze szpiegowskiego aparatu skorzystałeś???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a zapytam on sobie dał zrobić fotkę???? czy ze szpiegowskiego aparatu skorzystałeś???

Podszedłem zrobiłem zdjęcie, bez zastanowienia, widział, że idę z aparatem, nie powiedział nic, słowem się nie odezwał, tłukł tylko swoje, że każdy musi wybrać operatora, a w naszym wypadku, czyli mieszkańców tego budynku ich firma wygrała przetarg i naszym obowiązkiem jest podpisanie umowy..

Pal licho, że korzystamy z Cyfrowego Polsatu, ale to są najzwyklejsze kłamstwa, oszustwa, naciąganie! W biały dzień!

Popatrzcie na tego gościa, mały garnitur, tragicznie zawiązany krawat, no masakra, żałuję, że rodzice mają Yorki, a nie coś bardziej postawnego grrr

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe teraz takich to się namnożyło naciągaczy i trzeba uważać.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiego typka to wysłuchać klapsa w polik i drzwiami w facjate :popo:


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak w rodzinie mam taki przypadek, że ktoś właśnie tak się wprosił i starsza ciotka (wuja teściowa) podpisała. No i skończyło się że biedny wuja musiał kupić nowy telewizor 50" zamiast starego CRT. Głupio oglądać przez trzy lata pełną opcję cyfrowego polsatu na małym pudełku prawda? :smiling: Tyle że sytuacja miała miejsce rok czy dwa temu.

Chodzą cały czas głównie jak jest ciepło, myślę że to nie ma związku z cyfryzacją. Kiedyś łazili z tele2 teraz z telewizją.

P.S. Ten koleś wygląda jak z Ani Mru Mru :thumbsup:

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiego typka to wysłuchać klapsa w polik i drzwiami w facjate :popo:

Dałem ci plusa za posta, bo bardzo mnie rozbawił. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie ale fotke goscia lepiej skasujcie


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu kasować w sklepach też zakazane lica na ścianie i kradzieży mniej w sklepikach osiedlowych a tu buźka niewyraźna więc nikt się nie czepi :police::ninja:


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie ale fotke goscia lepiej skasujcie

przeciez twarz jest ocenzurowana


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Oszustów jest jak psów bo nic im nie grozi... Jeśli by taki typek dostał 500 tys euro kary za ten przekręt to 20 następnych by nie zaryzykowało. A jak on na tym zarobi i nic mu się nie stanie to potem 500 innych zrobi to samo. Łatwiej przecież kogoś oszukać niż ukraść mu portwel.

Nie odbierajcie telefonów od numerów prywatnych - często dzwonią naciągacze - odbierasz a potem płacisz...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w sprawie domniemanej cyfryzacji chodzą łajzy. Ostanio też z racji możliwości wyboru dostawcy prądu, łaziły całe stada takich naciągaczy.

Gnoje żerują zwłaszcza na osobach starszych.

Ja tam ostatnio jak odwiedziłem swoich rodziców to musieli mi poprzysięgać na wszyskie świetości w jakie wierzą, że każdego typa z jakimiś papierami, propozycjami nawet do mieszkania nie wpuszczą, tylko zamkną mu drzwi przed nosem nawet go nie wysłuchawszy.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam podobny typ oszustów - gość przedstawia się jako Syn właściciela jakieś firmy komputerowej (dość znanej)

Oferuje posadkę jako przedstawiciel handlowy lub konwojent do towaru, wypłaty po 5000-6000zł brutto.

Póxniej daje papiery do podpisu, trzeba dać niby 100zł na zaświadczenie o niekaralności i później gość znika jak kamfora.

3 Błędy jakie robi na spotkaniach :

- przesiaduje w urzędach miejskich i PUP-ach przeważnie na korytarzu gdzie przyjmuje interesantów.

- ma nieopłacony hotel, później hotele zgłaszają lub nie że zostały oszukane etc.

- nie ma własnego auta lub robi inne kombinacje etc.

Takich to tylko wieszać :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd, danke.

Zadzwonilem i opowiedzialem mamusi.

Pirotechnik,

na strunach od fortepianu. Jeszcze ubezpieczalnia wyplaci premie. :whip

Swoja droga, jak by mi z takimi uszami ktos wszedl do rodzicow...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wieszać trzeba nie oszustów tylko tych, którzy na to im pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zapytam. Na ile chciał was naciągnąć?;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z telewizji, to co najmniej na rok.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.