Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ladnie zaczoles i nic wiecej podaj jakies inforamcje o parametrach i wtedy bedzie mozna ci pomoc

a i na takie glony to najlepiej zajaca morskiego do czasu kiedy uporasz sie z parametrami bo wyglada to niezaciekawie

Nie pisz posta pod postem.

mintaj


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro podam parametry bo juzdawno nie robiłem


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ja expertem nie jestem, ale jezeli obsada w sygnie nadal aktualna to nie ma sie co dziwic...

Mialem zapytac jaki odpieniacz, ale kolega nizej mnie uprzedzil :)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to masz odpieniacz na kostkę? jeśli tak to kiedy zmieniałeś kostkę?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie szukales wczesniejszych postow na podobne tematy. Nikt Ci nic nowego nie powie niz to co juz bylo napisane, wiec prosze zebys zadals obie troche trudu i po piersze przewertowal pare watkow na temat klopotow z glonami, a po drugie nie kaz nam zgadywac z fusow i wklej wypelniona >>>METRYCZKE<<<

Pozdrowka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Uplynol miesiac wrocilem z urlopu Kilka slow

zgodnie z waszymi zaleceniami woda cztery tygodnie bez podmianek

Wstrzymana suplementacja

Mg spadlo do 1100 ca 300 kh 5 po4 niewykrywalne no3 00

Zieleniak bez zmian moze mniej zielony przyczym pojawila sie nowy gatunek ktory mocno sie rozwinol jest zielony

Korale w stanie oplakanym zalacze fotki pozamykane

Co teraz mam zrobic prosze o podpowiedzi

post-12081-0-92763900-1350075891_thumb.jpg

post-12081-0-56170400-1350076014_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo kurde :shock:

Ja bym wyjal skale wyszorowal z tego zielska w wodzie z podmianki. Usunal mechanicznie ile sie da. Parametry skorygowal ale nie zadnym gotowcem z butelki tylko balingiem z prochow. Jezli No3 i Po4 niewykrywwalne musi byc spora ilosc mikroelementow ze glony tak rosna. Sol zmienialbym na zwykla Red Sea lub Instant Ocean. Coral Pro jest dobra jak sie ma pelene akwarium korali SPS i LPS.

Na forum sa watki gdzie pisze sie o podniesieniu magnezu powyzej 1500 i Kh ile dokladnie nie powiem. Nigdy nie stosowalm tej metody utrudniajacej glonom zycie, ale wiele osob chwali ze skutkuje.

Co sprawdzilem u siebie i dziala na pewno to Dolabella, poszukaj w sklepie takiego stwora http://www.google.co.uk/search?q=dolabella&hl=en&rlz=1C1DSGP_enGB456GB456&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qBN5UIjaBa_I0AWQloHoDg&ved=0CDkQsAQ&biw=1600&bih=799#hl=en&rlz=1C1DSGP_enGB456GB456&tbm=isch&sa=1&q=dolabella+sea+hare&oq=dolabella+&gs_l=img.1.2.0l3j0i24l7.4606.5513.9.13689.7.7.0.0.0.0.66.404.7.7.0...0.0...1c.1.h3E0VZS1U0U&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=4880499222fffcef&bpcl=35277026&biw=1600&bih=799

P.S mielmsy pogadac przez telefon, ale chyba nie moglem odebrac, moze tym razme sie uda.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzegorz

Jeszcze dziś zabiore próbkę wody do sklepu co by być pewnym ze testy wskazują poprawne wyniki

Może faktycznie mam zakłamanie i w złym kierunku idę

Sól mi się skończyła więc i tak nowa zamowie wezmę twoje sugestie pod uwagę

Co do wyciągnięcie skał zostawie to jako ostateczność

Popracuje nad powrotem korali jak już będę pewien wody po testach

Dzwonilem dzień przed wyjazdem na urlop potem już byłem poza uk wiedz dałem spokój

Pozdrawiam

ooo kurde :shock:

Ja bym wyjal skale wyszorowal z tego zielska w wodzie z podmianki. Usunal mechanicznie ile sie da. Parametry skorygowal ale nie zadnym gotowcem z butelki tylko balingiem z prochow. Jezli No3 i Po4 niewykrywwalne musi byc spora ilosc mikroelementow ze glony tak rosna. Sol zmienialbym na zwykla Red Sea lub Instant Ocean. Coral Pro jest dobra jak sie ma pelene akwarium korali SPS i LPS.

Na forum sa watki gdzie pisze sie o podniesieniu magnezu powyzej 1500 i Kh ile dokladnie nie powiem. Nigdy nie stosowalm tej metody utrudniajacej glonom zycie, ale wiele osob chwali ze skutkuje.

Co sprawdzilem u siebie i dziala na pewno to Dolabella, poszukaj w sklepie takiego stwora http://www.google.co.uk/search?q=dolabella&hl=en&rlz=1C1DSGP_enGB456GB456&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qBN5UIjaBa_I0AWQloHoDg&ved=0CDkQsAQ&biw=1600&bih=799#hl=en&rlz=1C1DSGP_enGB456GB456&tbm=isch&sa=1&q=dolabella+sea+hare&oq=dolabella+&gs_l=img.1.2.0l3j0i24l7.4606.5513.9.13689.7.7.0.0.0.0.66.404.7.7.0...0.0...1c.1.h3E0VZS1U0U&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=4880499222fffcef&bpcl=35277026&biw=1600&bih=799

P.S mielmsy pogadac przez telefon, ale chyba nie moglem odebrac, moze tym razme sie uda.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dollabela raczej tu nie pomoze, bynajmniej u mnie nie pomogla.

Jesli naprawde chcesz sie pozbyc tych glonow to uwierz ze bez szorowania szczota po za akwarium raczej nic nie pomoze.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine- pamietaj ze istnieje taki paradoks zerowego NO3 i PO4 przy bujnych glonach. Najbardziej obrazowo to mozna go przyrownac do ATSa w akwarium zamiast w sumpie. Istniejace glony pochlaniaja nawet minimalne ilosci nutrientow zanim osiagna wykrywalne poziomy. Dlatego wynik w wodzie jest zerowy.

Trzeba sie tych glonow pozbyc. Mozesz zrobic pozadne szczotkowanie skaly Polecalbym jednak dolabelle. To istny kombain na glony. Mialem przez dwa tygodnie jedna i tylna sciane wygryzla do glonow wapiennych. Na skaly wchodzila rzadziej. W kazdym razie sugerowalbym jednak pomyslec na ATSem, wtedy glony beda rosly tam a nie w zbiorniku :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo kurde :shock:

Ja bym wyjal skale wyszorowal z tego zielska w wodzie z podmianki. Usunal mechanicznie ile sie da. Parametry skorygowal ale nie zadnym gotowcem z butelki tylko balingiem z prochow. Jezli No3 i Po4 niewykrywwalne musi byc spora ilosc mikroelementow ze glony tak rosna. Sol zmienialbym na zwykla Red Sea lub Instant Ocean. Coral Pro jest dobra jak sie ma pelene akwarium korali SPS i LPS.

Na forum sa watki gdzie pisze sie o podniesieniu magnezu powyzej 1500 i Kh ile dokladnie nie powiem. Nigdy nie stosowalm tej metody utrudniajacej glonom zycie, ale wiele osob chwali ze skutkuje.

Mm podobny problem z glonami i zastanawiam się czy to przypadkiem nie będzie tak, że wyciągając skałę z wody i szorując ją szczotą nie zrobimy jeszcze większego kuku. Przecież po tym będzie tyle mikrotrupów na skale, że dopiero glony będą miały co jeść. Ja wyciągnąłem jeden około kilogramowy kawałek jakieś dwa miesiące temu i go wyszorowałem - przez 2 tygodnie super, a dzisiaj jest najbardziej kudłaty w akwarium.

Używam też soli IO, a twardość i magnez podbijam preparatami KENTa - robię to kontrolując poziom testami saliferta i nie przesadzam z laniem

Co sprawdzilem u siebie i dziala na pewno to Dolabella, poszukaj w sklepie takiego stwora http://www.google.co...iw=1600&bih=799

Miałem sporą Dolabellę i przez 2 tygodnie zeżarła prawie wszystko - tylko po jej wyprowadzce glony wróciły w ciągu tygodnia

Powoli mi już ręce opadają, ale się nie poddaję - Zaczyna mnie zastanawiać jednak jedna rzecz. Skała, którą kupiłem była z używanego akwarium i do tamtego też chyba trafiła z drugiej ręki. Glony nie rosną jak popadnie tylko na kawałkach skały, być może skała się zestarzała, albo po prostu zgniła u poprzednich właścicieli.

To co chcę zrobić od dzisiaj to podwyższyć Mg do 1500 i KH do 12

Podobno pomaga....


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYg - wlasnie dlatego polecam ATS. W prawidlowo dzialajacym scrubberze glony Ci rosna na nim a nie w akwarium. Zreszta nie tylko glony. ATS potrafi przyjac rowniez dino i cyjano. Pogadaj z Leonim i Jaczalem.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYg - wlasnie dlatego polecam ATS. W prawidlowo dzialajacym scrubberze glony Ci rosna na nim a nie w akwarium. Zreszta nie tylko glony. ATS potrafi przyjac rowniez dino i cyjano. Pogadaj z Leonim i Jaczalem.

Zgadza się - widziałem u Madchickena Algeascrubber - pozbył się w ten sposób dino i śmiga pięknie. Problem jest w tym, że mam akwarium bez sumpa więc mógłbym ew spróbować tego co Jaczal, ale w na tylnej szybie w akwarium..


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyg jezeli przelozysz skalke do odzielnego pojemnika i bedziesz szorowal w wodze zadne mikro zycie nie zginie. Poza tym szorujac bez wody masz rozbryzg na calya lazienke. Moim zdaniem lepiej taka ilosc glonow usunac mechanicznie niz pozwolic rozpuscicic sie w baniaku.

@Marine

Przekrec jak bedziesz mial czas.

Dzis do 18tej lub jutro pomiedzy 9 a 18ta

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyg jezeli przelozysz skalke do odzielnego pojemnika i bedziesz szorowal w wodze zadne mikro zycie nie zginie. Poza tym szorujac bez wody masz rozbryzg na calya lazienke. Moim zdaniem lepiej taka ilosc glonow usunac mechanicznie niz pozwolic rozpuscicic sie w baniaku.

Jak na złość niedawno ją pokleiłem i raczej nie da się jej wyciągnąć :(Spróbuje wyskubać ile się da i podnieść KH i Mg


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie zastanawiam od jakiegos czasu nad jakims malym algeascrubberze, nie wiem czy to bedzie mialo sens ze skimmerem w parze. Bo powiem szczerze ze zostalem zmuszony do walki z dino. kiedys musi byc ten pierwszy raz ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bo mimo ze No3 I Po4 na bardzo niskim lub niewykrywalnym poziomie gdzieniegdzie zaleczo pojawic sie badziewko, ni to dino ni cyjano ni okrzemki. Mysle ze warto nawet jak jest skimmer bo przeciez on nie usuwa nutrientow.

Po glowie chodzi mi maly panel led na czerwonych diodach okolo 650nm

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się jeszcze czegoś dopatrzy... może przyczyna jest gdzie indziej...

METRYCZKA

1. Wymiary akwarium (dl x szer x wys) i jego obietosc brutto

40x40x40 -64L brutto

2. Calkowita ilosc wody netto w systemie (np woda w sumpie + woda w akwarium - skala)

- bez sumpa, skały ok 10KG

3. Posiadasz filtr RODi i kiedy wymieniales filtry?

Mam RO/Di -

RO wymieniane prawie rok temu, a Di 2 tygodnie temu, Po RO jest 0,02, a po DI 0,00

4. Jakie stosujesz metody filtracji ( model odpieniacza, refugium, wegiel, rowa etc)

Hydor Slimskim Nano 135.135, PURIGEN, PHOSGUARD, Matrix, 0,25ml wódki

5. Jakiego oswietlenia uzywasz i jak dlugo swiecisz? (moc, rodzaj, barwa)

LED CREE 24xRB/24xCW - 72W

RB: 12.00 wschód, 14.00-21.00 - max (36W), 21.00-23.00 zachód

CW 15.00 wschód, 17.00-20.00 - 60%(22W), 20-22 zachód

6. Jaka obsade korali posiadasz?

Miękkie: Capnella, Xenia, sarco, Rhodactis kilka rodzajów Zoa, parazoa, protopalythoa, lobopython - wszystko ładnie polipuje, gorgonie

SPS : Seriatopora, Montipora Digitata i talerzowa -ładnie polipują

LPS, Favites, 2 x euphilia - mogły by lepiej polipować ale nie ma tragedii

Ukwiał Quadri - OK

7. Jaka obsade ryb posiadasz?

2x ocellaris

1x Mandaryn zielony mały

1x salarias mały - wszystko je mrożonki, a Błazny i salarias czasami dostają też spiruline

kilka ślimaków turbo, były też nassariusy, ale pare dni nie widać, 2x sexyshrimp, 3x lysmata seticaudata

8. Kiedy zbiornik wystatowal?

W marcu - skała,piasek, część korali i błazny przeniesione z działającego akwa

9. Ile masz zywej skaly? Ile masz piasku?

LR10kg i LS4,5kg

10. Czy stosujesz jakas metode probiotyczna (vodka, VSV, biopelety etc)

wóda, 0,25ml na dzień

11. Uzywasz ozon, UV?

nie

12. Jakie masz parametry wody i kiedy ostatnio byly robione testy (NO3, PO4, KH, pH, Ca, Mg, zasolenie, temperatura) - testami jakiej firmy?

min raz na tydzień salifert- w stopce

13. Jak duze podmiany wody robisz (procentowo - w przeliczeniu na tydzien) i jaka sola?7L

15% (7L) - raz na dwa tyg IO

14. Ile i czym karmisz ryby?

1/4 kostki solowca - płukane w RO i czasami szczypta spiruliny

15. Ile i czym karmisz korale?

nie karmię

16. Przebyte plagi lub inne problemy w ciagu ostatniego miesiaca (skok temperatury, brak pradu, etc)

brak

17. Czy stosujesz suplementy (jesli tak to jakie)?

Preparaty KENTa na MG i KH

18. Jaka masz cyrkulacje?

2xKoralia 1600 i kaskada FZN-3


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche male zasolenie i Ca. Do walki z glonami przystapilbym, podnoszac w ciagu tygodnia Mg na 1600 lub wyzej i sobie ze 3 tygodnie poobserwowal.

Zasolenie na 1,024 i Ca na 440. kH samo przy tych parametrach wzrosnie :welcome:

Glony rwij tam, gdzie tylko dojdziesz reka, to dziala jakbys mial adsorber.

Jak juz bedziesz mial te wysokie parametry to mozesz na 2 dni calkowicie zakryc akwa czarna folia, to oslabi nieco korale, ale i glony zglupieja.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa, ja kiedys na wodce mialem niesamowita plage a le ty lejesz doslownie ociupinke. 1/4 ml nie sadze by byla ona powodem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zasolenie podniosę przy dzisiejszej podmiance, a na Ca muszę kupić preparat bo mam tylko na KH i Mg. Jak przenosiłem akwarium to poprzedni właściciel lał 1ml VSV i ja to kontynuowałem na początku, ale glony i tak rosły, a kumpel ,miał sukcesy z wódką i tak przerzuciłem się na ten szlachetny trunek...

Właśnie skończyłem obskubywanie glonów- troche się tego uzbierało, po podmiance doleje Mg i postaram się je podnieść do końca przyszłego tyg do 1600. Jak to nie pomoże to faktycznie spróbuję zaciemnić. Wymieniłem też Phosguard na nowy. Miał jakieś 2 miesiące, ale może się wykończył.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko do testera

ATS w komorze 24 cm na 20 cm wys. 30 cm

taki wymiar siatki byłby wystarczający na 350 litrów ?

Następnie refugium które mam co z nim usunąć czy zostawic z ATS

Rozumie ze pomimo instalacji ATS czyszczenie skalek jest niezbedne ?

Szkoda jest korali odklejanie ze skal napewno przyniesie straty

Dzieki za podpowiedzi


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYd - podniesienie Mg nie pomoże na glony nitkowate, a potem będziesz miał problem ze zbiciem Mg. Kup kraby pustelniki, jeżowica Mespilia globulus (niesamowity apetyt) i Salarias-a. Zaciemnienie na pewno też pomoże, no i rwać i szczotkować z jednoczesnym maksymalnym ograniczeniem karmienia.

marine - powierzchnie ekranu (powierzchnia z algami) należy odnosić do ilości karmienia, a nie do ilości wody w obiegu. Przyjmuje się 75 cm2 / 1 kostkę.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też borykam się z tym problemem parametry No3,po4 niewykrywalne SPS kolorki w miarę ok a gloniska panoszą się.

Jadę na soli IO . już normalnie brak mi pomysłów.

Dollabela w natarciu.

3 tyg temu zrobiłem kurację chemicleanem bo cyjano wywaliło ale widzę że powoli wraca gdzie niegdzie.

Edytowane przez apofis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.