Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dollabela tez chyba wkoncu u mnie zamieszka trawnik jak rosna tak rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYd - podniesienie Mg nie pomoże na glony nitkowate, a potem będziesz miał problem ze zbiciem Mg. Kup kraby pustelniki, jeżowica Mespilia globulus (niesamowity apetyt) i Salarias-a. Zaciemnienie na pewno też pomoże, no i rwać i szczotkować z jednoczesnym maksymalnym ograniczeniem karmienia.

marine - powierzchnie ekranu (powierzchnia z algami) należy odnosić do ilości karmienia, a nie do ilości wody w obiegu. Przyjmuje się 75 cm2 / 1 kostkę.

a czemu zbijać magnez? pytam bo teraz podnoszę do 1400-1500 w związku z glonami


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYd - podniesienie Mg nie pomoże na glony nitkowate, a potem będziesz miał problem ze zbiciem Mg. Kup kraby pustelniki, jeżowica Mespilia globulus (niesamowity apetyt) i Salarias-a. Zaciemnienie na pewno też pomoże, no i rwać i szczotkować z jednoczesnym maksymalnym ograniczeniem karmienia.

Kurde, jedni piszą żeby podnieść Mg a inni nie... Kraba miałem i nic nie jadł tylko wywalał korale, Jeżowca mam Echinometra mathaei i on głównie fioletowe algi wciąga. Salariasa mam i coś tam skubie ale szału nie ma. Karmię bardzo mało, wyrywam na bieżąco - ewentualnie zaciemnienie pozostaje...


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wysoki poziom Mg w tym przypadku "nic nie da" ?

Jak mialem problemy to podnioslem do 2000 a kH do 13 i bylo po glonach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 stracilem, ale wszystkie glony i juz nie wrocily.

Czasami tak jest, ze trzymamy dobre parametry a osiadle glony b. dlugo nie chca sie poddac. W koncu my sie poddajemy i uzywamy albo "algenex" albo stwarzamy parametrami absurdalne warunki, aby tylko w koncu sie tych glonow pozbyc.

Gdy zaczynaly bielec i ginac, to kilka razy podalem bakterie, zeby szybciej zakryly pusta teraz skale. Do tego caly czas wodka.

Kazdy sobie jakos kombinuje i najspokojniejszy moze stracic cierpliwosc. Dla mnie ten czas nadszedl i szczerze mowiac bylem przygotowany na zakup nowych korali, byle miec w koncu czysta skale. :rant::shuriken::nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już myślałem o podaniu Ultra AlgeaX ale trochę się boję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, wysokiej poziom może i by cos dał ale ja napisałem że 1400-1500 nic nie zrobi glonom

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze moga wrocic. Trzeba dac im popalic przez dluzszy okres, zeby glony juz nie mogly odrosnac a bakterie tak. Niestety, kazde takie zmiany groza utrata korali a napewno ich kolorow.

Kiedys zastosowalem AlgenEx od Mrutzka i glony pogonilem. Srodek b. drogi, kuracja dluga i trzeba go b. duzo, czyli drogo...

Kuracja trwala kilka tygodni, bylo czysto, a po miesiacu pojawily sie pierwsze gloniki...

Stad opcjuje za walka parametrami i zaciemnieniem..

I chemia i parametrami mozemy spowodowac straty w koralach, ale akwa bez glonow w koncu odzyje, z glonami raczej nie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli podniosę do 2000 i powinno pomóc, prawda?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze kazdy zbiornik jest inny kazdemu co inne pomaga

niechce sie wymadrzac bo wiedza moja skromna i walcze podobnie jak reszta z plaga

musimy opierac sie o wiedze innych bardziej doswiadczonych pomimo ze pisza w roznych jezykach

mysle ze podniesienie mg powoduje zmiane klimatu ktora moze doskwierac glonom

nie szkodzac korala czy ryba ?

oslabienie moze spowodowac spadek rozwoju roznych glonow

od ponad tygodnia podnosze mg tak naprawde wyrownuje

widze roznice glony traca kolor zielony brak rozwoju ale moze to byc bomba za dwa tygodnie ktora wybuchnie

jak nie pomoze to juz niemam co stracic skaly do czyszczenia zona na zkupy koszta straszne ale takie to zycie

pozdrawiam


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ja już myślałem o podaniu Ultra AlgeaX ale trochę się boję :)

Na dino ok, jesli chodzi o glony to niestety zero rezultatow (pisze tylko jak bylo u mnie, moz4e u kogos innego bylo inaczej), moze nastepna kuracja pomoze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na gloniska wystarczyło podniesienie MG do poziomu 1800ml/l i kH do 10 glony zniknęły w ciągu trzech dni. A uwierzcie mi były jak piękna zielona grzywa na wszystkich skałach, długie na kilkanaście cm, gęste tak, że żaden zwierzak nie był w stanie wgryźć się w nie. Mg utrzymywałam przez jakiś tydzień obeszło się bez żadnych strat w koralach. Glony oczywiście wróciły po jakimś czasie, ale tylko na tylnej szybie i teraz są przysmakiem glonożerców.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patersan,

nie, troche sie balem. Robilem akcje z glonami w zbiorniku z sps-ami.

Natalia; dosyc szybko podnioslas to Mg :popo: , ale dobrze sie skonczylo. Dziewczyny maja zawsze szczescie :respect:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym MG to chyba tak jak pisze Luft, nie zabija a usypia byopsis.

U mnie niby wybił a teraz jak zbijam to widzę że wraca. Trzymałem ten Mg na poziomie ponad 2000 przez 2-3 miesiące.

Ciekawe czy ktoś kiedyś wymyśli cudowny środek na to g...... Pewnie zarobił by sporo kasy, pierwszy bym się w kolejce ustawił.

Ja spróbuję teraz metody na cierpliwego. Co się uda wyrywam póki małe przy podmianach a reszta zobaczymy, może samo pójdzie za kilka miesięcy. U niektórych tak było z tego co czytałem


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH tez mozesz troche podbic, chyba ze juz to zrobiles :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak walczyłem z glonem to miałem 10-12. dzisiaj robiłem pomiary i widzę że poleciało w ciągu dwóch tygodni do 6.7. zrobię jutro i jak faktycznie będzie takie to znów zacznę podnosić do 9-10. Jednak z obserwacji wiem że nie zlikwiduje to problemu, bryopsis będzie tylko wolniej rósł.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja walka z glonami polega na maksymalnym obniżeniu no3 i po4 i odciąganiu tego co się da wężem przy podmianach (nic nie wyrywam ) , częstym przedmuchiwaniu skały bo strasznie dużo syfu zbiera się po glonami, a co za tym idzie wzrost no3 nie jestem biegłym w akwarystyce morskiej więc jeśli napisałem głupotę proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze po kazdorazowym wyrwaniu glonow tak jak to opisuje seba1001 jest na skale pelno syfu tak jak by te gloniska magazynowaly sobie to wszystko na zapas do rozrostu.

Ja uporalem sie z glonami w sposob taki.

Podnioslem KH do 15 w ciagu 3 dni potem wyrwalem wszystkie co sie dalo a ze mialem je tylko w kilku miejscach to co pozostalo wyczyscilem szczoteczka do zebow. Schodzi wszystko idealnie a woda robi sie zielona odpieniacz na maxa i po stresie dzisiaj nie wiem co to glony.

Ciekawostka jest taka ze moje pokolce teraz gdy nie podaje im alg nori zainteresowaly sie wszystkie tymi czesciami skal , na ktorych rosly wczesniej glony i je czyszcza widocznie cos tam jeszcze probuje odrastac ja tego nie widze ale one cos czuja.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze po kazdorazowym wyrwaniu glonow tak jak to opisuje seba1001 jest na skale pelno syfu tak jak by te gloniska magazynowaly sobie to wszystko na zapas do rozrostu.

W miejscu rozrostu glonów mechanicznie osadza się dużo syfu, który w innym przypadku zwykle prędzej czy później ląduje w odpieńku, dzięki temu pięknie zamyka się kółeczko pożywka-glony-kumulowanie syfu-pożywka-glony itd. Dlatego walcząc z glonami warto doczyścić feralne miejsca szczoteczką (tak jak zrobiłeś) i intensywnie przedmuchiwać skały.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

musze podziekowac za doradztwo w sprawie dolabelli

to jest niesamowita kosiarka jedna skale w dwa dni do czystka

milo patrzec jak znikaja glony czas pokaze czy da rade oczyscic moja dzungle

ale wielkie dzieki pomaga


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dokładnie to samo. Teraz zatrudniłem Dolabellę.

z tym MG to chyba tak jak pisze Luft, nie zabija a usypia byopsis.

U mnie niby wybił a teraz jak zbijam to widzę że wraca. Trzymałem ten Mg na poziomie ponad 2000 przez 2-3 miesiące.

Ciekawe czy ktoś kiedyś wymyśli cudowny środek na to g...... Pewnie zarobił by sporo kasy, pierwszy bym się w kolejce ustawił.

Ja spróbuję teraz metody na cierpliwego. Co się uda wyrywam póki małe przy podmianach a reszta zobaczymy, może samo pójdzie za kilka miesięcy. U niektórych tak było z tego co czytałem

Edytowane przez minio_p (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

decyzja zapadla ze najszybsza metoda pozbycia sie glonow jest czyszczenie skal

zarazem pozwolilo to na przemeblowanie skal i poprawienie cyrkulacji

zalaczam fotki przed i po czyszczeniu nic nie ucierpialo wiedz mysle ze warto

post-12081-0-97807400-1352061658_thumb.jpg

post-12081-0-37906400-1352061684_thumb.jpg


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.