Skocz do zawartości
kaspy

Linki sufitowe od Pacific Sun'a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem - jeden z uchwytów do linki sufitowej Pacific Sun'a się w ogóle nie blokuje - czy to się da jakoś łatwo naprawić? Pozostała trójka działa prawidłowo tzn. po włożeniu linki da się ją przesunąć tylko w jednym kierunku, żeby przesunąć ją w odwrotnym kierunku trzeba wcisnąć sprężynkę. Próbowałem (z wyczuciem) obracać, wciskać, itp., ale klin nie chce zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

rozkrec i przeczysc kuleczki. pewnie jedna wypadla z gniazda. powinny byc 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczesciaz bo ją tylko linki dostałem, a zanim powiesilem lampę to sie zj***la.

Całe szczęście ze mam dobry nastrój. Po weekendzie serwis


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak to rozkręcić? Ruchoma część (ta sprężynująca) się tylko obraca. Czy mam ścisnąć sprężynę i przepchnąć to jakoś po przeciwnej stronie?

EDIT: rzeczywiście, pod światło widzę tylko 2 kulki, jak wypchnąć tą trzecią?

Grzesiek, co się stało z twoją lampą? Może to tylko soft?

Edytowane przez kaspy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

lapiesz w paluchi ten maly dzinks w ktory wchodzi linka i wykrecasz ;)

dalej to jak z kobita ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzinks wykręciłem, dalej jest gwintowana cienka rurka która wchodzi w szeroką rurkę (w tej cienkiej rurce widzę kulki). Niestety ta cienka rurka kręci się luźno, więc nie wiem jak ją wykręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

to widocznie masz wersje z zacisnietymi w srodku kulkami. pownny byc 3 a ty masz 2 i dlatego nie trzyma,

reklamuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem e-maila do Reefshopu, zobaczymy co będzie. W tym tygodniu gruby list (książka) wysłany z PL we wtorek doszedł do UK w czwartek, więc może w przyszły weekend lampa wreszcie zawiśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powinno być w komplecie oprócz lampy pudełka i steropianowych kulek?

Znalazłem 4 linki, ale żadnych zaciskow, uchwytow.

Do do samej lampy nie wiem. Moze soft moze cos innego. Dwa kanaly nie swieca, reszta pulsuje ze mozna nerwicy dostac. Na wiekszoc poleceń lampa nie reaguje. Dzwonilem do reefshopu to polecili żebym BT zewnętrzny kupił a jaj juz to mam.

Dzwonilem do serwisu, ale chlopaki zaczeli juz weekend , Przemek w delegacji.

Na razie bez piany choc koledzy sie smieja ze kpina. Dziś browar mial byc I ogledziny a tu taka szopka i wstyd.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampa była w pudełku otoczona arkuszami twardej pianki, w zestawie był woreczek z 4 linkami i zaczepami, oraz płyta CD. Zaczepy fajne i dosyć unikalne, bo regulowane pod sufitem. Szukam od wczoraj ale takich samych nie znalazłem, więc jedyna nadzieja że mi podeślą.

Twoja lampa to 8 kanałowa Pandora? Jesteś w stanie załadować soft i zresetować ustawienia do fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając sprzęt za taka kasę mogli by go przetestować przed zapakowaniem tkzw. przegląd "0" przed wysyłką ...


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ja w Metisie żadnych linek i uchwytów nie miałem.

Może dlatego, że poprzeczki zamówiłem. No nic. Popytam co i jak.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie nie moglem odpisac wczesniej na zadne wiadomosci - ale juz od poniedzialku bede w kraju na miejscu.

Odpisujac krotko na kilka uwag w tym watku.

(Pante)1. WSZYSTKIE lampy są sprawdzane przed wysyłkami do dystrybutorów. Nie ma takiej mozliwosci aby poszla lampa nie sprawna technicznie - na lampach w zakodowanych naklejkach sa informacje kto, z kim i przy uzyciu jakich czesci robil lampę, kto ją sprawdzał - oraz inne niezbedne informacje.

Grzegorz Dyzma - nie wiem dlaczego dostales tylko linki.. Jak zapewne wiesz, lampy ( w tym i ta dla Ciebie) byla odbierana przez Twojego kolegę z naszego sklepu osobiscie - wiec jesli nie dostales kompletnego zawiesia - moze powinnienes zapytac wlasnie jego?

Lampy zostaly wydane z kompletem zawiesi - i po prostu, najprawdopodobniej - przez nie uwage kolegi który wysyłał dla Ciebie paczkę - nie wsadził ich do środka. Proszę wyjaśnij to już bezpośrednio z nim, gdyż to nie my wysyłaliśmy paczkę...

Co do działania / nie działania lampy - czy wgrywales jakies nowe oprogramowanie? Z tego ci wiem, lampa na poczatku dzialala poprawnie - a Twój opis usterki wskazuje na niewlasciwe oprgoramowanie , złą konfigurację lampy lub problemy z transmisją poprzez moduł bluetooth. Uzyj zewnetrznego - kompatybilnego z EDR 2.1 - w zasadzie kazdy z bluesoleil na plycie bedzie ok. Jesli taki juz masz - to musisz dokladnie opisac co wgrywales - ustawiales w lampie - co jest na lcd ,itd. Bez tych informacji to jak wrozenie z fusów. 99% takich problemów spowodowane jes niewlasciwym firmware, zlym ustawieniem lampy, problemami z transmisja w trakcie konfiguracji lampy... Lub po prostu za slabym sygnałem..

Napisz takze do serwisu - w poniedzialek od 7 rano bedą już w pracy - tylko dokładnie opisz co sie dzieje z lampą. Mozesz to przeslac takze do mnie bezposrednio - na work at pacific-sun.eu

@kaspy

Rozumiem ze problem z zawiesiem nie jest id samego poczatku - bowiem lampa kupiona byla przez Ciebie w lutym tego roku.. Nie zgubiles przez przypadek kulki rozkrecajac zawiesia np. W celu czysczenia?

Prosze napisz do sklepu - jesli bedziesz potrzebowal pojedynczą tuleje - mocowanie.

W kazdej lampie znajduja sie albo zawiesia - albo spider mointungs. Zawiesia nie są dawane obligatoryjnie - ich cena nie jest wliczona w cenę lampy. Wiec jesli ktos zamowil SM - to dostanie tylko je.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek: wczoraj rozpakowałem woreczek z zaczepami po raz pierwszy i, o ile pierwszy zaczep działał poprawnie to drugi nie działał, sprawdziłem pozostałe dwa i były ok. Te zaczepy które mam nie dają się rozkręcić. Od "góry" jest wbity mosiężny pierścień którego nie da się prawdopodobnie usunąć bez zniszczenia mechanizmu. Kulki tam raczej nie ma i nie było. Podesłałem do Reefshopu mój dres domowy, myślisz że będą mieli taki zaczep żeby mi podesłać? Nie spotkałem się wcześniej z takim mocowaniem, ale bardzo mi się podoba ze względu na łatwość regulacji.

img20120929130500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kazdej lampie znajduja sie albo zawiesia - albo spider mointungs. Zawiesia nie są dawane obligatoryjnie - ich cena nie jest wliczona w cenę lampy. Wiec jesli ktos zamowil SM - to dostanie tylko je.

No i wszystko jasne. Dzięki.

Chociaż jak teraz spojrzałem, to linki nie są oferowane w sklepie jako osobny produkt.

Edytowane przez Mystik (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pochwalę się, co mi tam! Mój baniaczek na chwilę obecną:

img20120929131207.jpg

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

U mnie lampa była w pudełku otoczona arkuszami twardej pianki, w zestawie był woreczek z 4 linkami i zaczepami, oraz płyta CD. Zaczepy fajne i dosyć unikalne, bo regulowane pod sufitem. Szukam od wczoraj ale takich samych nie znalazłem, więc jedyna nadzieja że mi podeślą.

AquaMedic ma bardzo podobne wiec zobacz na stronie ich sklepu z tym, ze w komplecie sa dwa, wiec musisz zakupic 2 komplety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
U mnie lampa była w pudełku otoczona arkuszami twardej pianki, w zestawie był woreczek z 4 linkami i zaczepami, oraz płyta CD. Zaczepy fajne i dosyć unikalne, bo regulowane pod sufitem. Szukam od wczoraj ale takich samych nie znalazłem, .....

Prosze bardzo ;)

http://www.luxmarket.pl/asortyment/kanlux/uniwersalna-linka-stalowa-rope/6198

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaspy

Oczywiscie ze podeslemy - w poniedzialek tulejka zostanie do Ciebie wyslana.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek: dzięki!

@DarekB30, @sushi: żaden z tych zestawów nie ma takiej regulacji jak ten co dostałem z lampą - u mnie są cztery niezależne linki które mocuje się sztywno po stronie lampy przepuszczając przez otwór w obudowie, a po stronie sufitu jest przykręcana obudowa zaczepu (na zdjęciu po lewej) oraz "dzynks" po prawej do którego wchodzi linka - wewnątrz jest mechanizm który blokuje przesuw linki w jednym kierunku, można go zwolnic przez wciśnięcie do środka. Nadmiar linki wychodzi przez obudowę, można go ukryć w podsufitce. Dla mnie to jak znalazł, bo nie muszę się martwić że źle ustawię lampę. Dlatego mam też zaciskane przeloty (niestety cholerstwa strasznie ciężko ruszyć w przeciwnym kierunku, ale będę próbował smaru silikonowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne, lampa nie ma regulacji wiec i mi nczego nie brakuje. Linki i uchwyty do sufitu sa, ale zadnych kulkek, zadnego mechanizmu zmiany wysokosci

PRZEPRASZAM i nie przepraszam bo do cholery gdyby ktos sie bardziej wysilil i w pudelku mozna bylo znalez kawalek papierka na ktorym podstawowe informacje nie trzeba by bylo dzwonic, przepraszac, szukac pytac po kolegach i forach.

Mozliwosci lampy super, gwarancja na dwa lata to tez super, ale juz jej warunkow brak. Czyli jak mam potem dochodzic czy moja wina czy nie jak nie ma zadnej instukcji, opisu co zawiera pudelko, warunkow bezpieczenstwa

Osobiscie myslalem ze uchwyty ktore tak naprawde ida do sufitu ( nie ma w nich zadnych kulek) maja przejsc przez lampe od spodu bo po to sa w niej centymetrowe otwory. Nad lampa maja sie zbiec w mechanizmie i dalej juz do sufitu dwie linki. Jezli przez lampe maja przejsc tylko linki po co centymetrowe wiercenie? tym,bardziej ze lampa wisi tuz na woda?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek: uchwyt dotarł, to chyba nowszy model. Nakrętka jest nieco inna z wyglądu, ale rdzeń pasuje do starego więc skompletowałem całość żeby się komponowała z pozostałymi. Dzięki!

@Grzegorz: ja lampę kupiłem w dniu premiery, więc pogodziłem się szybko z brakiem instrukcji, a instruktaż użycia uchwytów widziałem na jakimś angielskojęzycznym forum.

3 kulki są wewnątrz rurki która blokuje linkę w środku, w sprawnym uchwycie ciężko je zauważyć bo dotykają do siebie i przesłaniają widok - u mnie jednej brakowało, więc pozostałe dwie było można zauważyć. O ile tego jeszcze nie zrobiłeś sprawdź zawczasu czy linka blokuje się w każdym uchwycie.

Duże otwory (przynajmniej w mojej lampie) są po to, żeby przeszedł przez nie zacisk na końcu linki. Niezakończony koniec linki przeplatam od spodu lampy przez duży otwór, następnie mały i wkładam go do uchwytu w suficie. Zakończony koniec linki chowa się wewnątrz lampy po przeciągnięciu całej długości linki przez mały otwór od środka lampy. Jeśli opis jest mało obrazowy, daj znać, zrobię zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaspy maja regulacje, kupilem takie

ten srodkowy element, to jest taki uchwyt jak w lampach ati


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty obejrzalem i w miare rozpracowalem, ale planuje zastosowac jakis inny sposob zawieszenia lampy by moc przy oblsudze bez trudu podnies lampe wyzej i opuscic bez wchodzenia na drabine i repecenia przy uchwytach w suficie.

Prawdopodobnie bedzie to lancuszek + 2 haczyki na pewnej wysokosci. Lapiac za nie jednym ruchem cala lampa siup do gory i wpiecie w dowolne koluszko.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.