Skocz do zawartości
DeeCann

RT-2CO nie załącza urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam sterownik RT-2CO, a w zasadzie dwa. Po niecałym roku padł, a dokładniej nie załącza urządzenia kiedy temperatura wzrośnie.

Podejrzewam, że padło coś co można wymienić, a nie chce 3 raz kupować nowe. Czy na forum jest ktoś kto mógłby mi pomóc co ewentualnie padło ... lutownice mam i chyba sobie nią krzywdy nie zrobię ? Mogę dać fotki jeśli będą pomocne.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fusow nikt nie wywrozy :) wstaw fotki i zaopatrz sie w miernik.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie po otwarciu nie wygląda na skomplikowane. Może jest ktoś w wawie kto ma pojęcie o tym ?

pozdrawiam

post-9389-0-25285700-1349376933_thumb.jpg

post-9389-0-21372000-1349376936_thumb.jpg

post-9389-0-68947000-1349376938_thumb.jpg


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej mański, zna ktoś jakiś punkt w wawie / pruszkowie gdzie można coś takiego zanieść i ogarnąć temat ?

Pliz ... to gówno działające kosztuje 60 dych :p, mam już dwa - niedziałające

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna sprzedawac urzadzenie w ktoryn odizowlowane kable sieciowe sa do transformatora doklejone klejem na goraco... takich cudow nawet chinczyki przeciez nie robia ...

Na twoim miejscu zmienil bym firme bo to jest po prostu niebezpieczne.

Nie widze natomiast ukladu wykonawczego... a od niego bym zaczal pomiary


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wiem RT 2CO robi jedna firma. Chyba ze znasz alternatywne urzadzenie o takim samym zastosowaniu.


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadaj z morświnem mam i jestem zadowolony


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi mi urzadzonko do zabezpieczenia pudla ... Bede chyba musial znowu sie odezwac.


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to nie ma układu wykonawczego ?? obok trafo zalany klejem na gorąco przekażnik :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D wyrzuc to :)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie tego urządzenia to hazard- zdecydowanie nie polecam. Bardzo wysoka awaryjność gdyż jest to w 100% chałupnicza robota.

Już za 100 zł kupujemy profesjonalny termoregulator na grzanie i chłodzenie więc tym bardziej kupowanie tego czegoś to pomyłka. Też miałem i wywaliłem do śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten czujnik ze stali nierdzewnej to jakoś dodatkowo jest zabezpieczony przed wpływem wody morskiej? Bo chyba stal nierdzewna nie da rady w słonej wodzie na dłuższą metę.

Pozdrawiam, Marek


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na forum o tych urządzeniach RT.

Jedyną ich zaletą jest to że są dość precyzyjne i potrafią przełączać nawet co 0,2 stopnia C.

Jeżeli raz się zepsują to najlepiej wywalić i kupić nowe, bo są b. tanie szczególnie te proste bez wyświetlacza.

Trzy regulatory pod rząd mi dymiły i się zapalały - z przekory żądałem ich wymiany i mi je wymieniano.

Nie podjęto ze mną ( producent) rzeczowej polemiki dlaczego tak się dzieje , za każdym razem twierdzili ze je zalewam wodą – bzdura !!!

Sam wpadłem na trop i doszedłem do wniosku ze przyczyną było podłączanie ich do UPS-a

który zasilał w sposób znakomity pompy ale na rzeczony regulator wpływ miał fatalny.

Symulowana sinusoida jaką wytwarzał zakłócała częstość ładowania się kondensatora steroflexowego (tego największego w układzie) który po kilku minutach pracy grzał się , dymił i zapalał.

Zasilany z sieci bez UPS-a pracował dobrze.

Próbowałem zapoznać z tym tematem producenta ale nie wykazał on tym tematem najmniejszego zainteresowania.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam go do załączania lodowki ... Nie zwiazane z akwarystyka ;)


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.