Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 112. Ale ten czas leci. Dopiero co zakładałem akwarium, a już prawie 4 miesiące minęły. Świetne hobby. Dzi ennie siedzę na forum i czytam o nowych rzeczach. Od chwili wywalenia absorbentów założenia odpieniacza i pompki z rotacyjną końcówką, akwarium zaczęło żyć. Rozmnożyły się ślimaki, wychodzi pełno wieloszczetów, korale pompują się jak szalone. Kolejny polipek Caulastrei szykuje się do podziału. To samo z Discosomą. Pseudopterogorgia wygląda ślicznie, zresztą tak jak Briareum i Ricordea. Pojawiło się pełno syconów ośliczek i kiełży (chyba). Dziś na piasku leżą jakby dwie przeźroczyste, żelowe kuleczki i różowymi punkcikami w środku. Glony rosną, ale nie próbują zdominować akwarium. Przynajmniej 2 tygodnie nie robiłem podmianki. Powoli pojawia się delikatny okrzemkowy (chyba) nalot na piasku, ale nawet on nie sprawia wrażenia choroby, czy plagi. Jutro będę w eRybce po Phosguarda, zasadniczo, aby pozbyć się krzemianów. Przez 3 miesiące lałem wodę RO bez DI, więc może trochę tego być w baniaku. Teraz trochę o odpieniaczu i pompce. Jak już pisałem, Resun SK-300 jest cichutki. Niestety wypuszczał bokami powietrze. Dlatego łącząc obie połówki korpusu, użyłem taśmy uszczelniającej. Teraz wypuszcza powietrze tylko wylotem wody ;). Ale nie przeszkadza to. Zbiera też syfek z wody. Może nie w postaci czarnej brei, tylko żółtej wody, ale widać, że pracuje. Pompa Hydor Pico Evo.mag 1200 ma jeden minus. Po nałożeniu dyfuzora FLO robi się bardzo długa i trudno ją ustawić w akwarium. Potrzebuje jakiegoś kolanka, żeby to lepiej wyglądało. Natomiast regulacja mocy jest super, tak jak obrotowa końcówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies foto z odpienkiem?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies foto z odpienkiem?

Proszę bardzo :)

Przy okazji, dziś mała podmiana i małe przemeblowanie. Mam teraz łosia w akwarium ;) Ma tylko za dużo ogonków, więc jeśli ktoś chce małe drzewko Capnelli to zapraszam na prv.

post-15497-0-08991700-1359896722_thumb.jpgpost-15497-0-78358700-1359896722_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 115. Wczoraj zamieszkało nowe zwierzątko. Euphyllia Paradivisa. Dzięki Pa_blo mam śliczną szczepkę. Szczerze mówiąc, bałem się, że po moich zeszłomiesięcznych problemach, zwierzak się nie przyjmie. Ale dziś widać, że mu chyba dobrze ;)post-15497-0-94293200-1359999471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I yuma tez widze, ze dobrze sie ma :)

Yuma jest zachwycająca. Wszyscy goście zwracają uwagę głównie na nią :) Stroszy się jak paw :) Niestety nie chce się rozmnażać. Twoje zoaski też rosną bardzo ładnie i dzielą się. Niestety robienie zdjęć moim aparatem jest irytujące. Zupełnie nie oddaje kolorów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, daj jej troche czasu :)

Czekam i doczekać się nie mogę :)

Dzień 122. Od wczoraj kolejny zwierzak mieszka w baniaczku. Tym razem to Euphyllia Paraancora. Bardzo szybko złapała o co chodzi i już się ładnie pompuje. Stoi obok drugiej Euphyllii, ale chyba się dogadują. Niemniej jednak, rzućcie okiem i oceńcie, czy moje zwierzaki mogą tak stać, czy lepiej coś przestawić.

Dzisiaj mój odpieniaczyk zwariował! Wymieniłem watę w kaskadzie, a odpieniacz, maksymalnie skręcony, wypluł kubek żółtawej wody w ciągu 3 minut. No i niestety po wyłączeniu ma problemy ze startem. Miałem nadzieję, że będzie bardziej bezproblemowy.

post-15497-0-17627800-1360604600_thumb.jpgpost-15497-0-12977500-1360604601_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę ,że aparat naprawiłeś bo bardziej niebiesko, albo coś ze światłem robiłeś. Moim zdaniem euphyllie mogą prowadzić wojnę między sobą, i mogą się parzyć na wzajem. Jak daleko je masz od siebie ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat pożyczyłem od mamy. Robi niesamowite zdjęcia i da się ustawić temperaturę barwową. Niestety nie potrafię nim robić zdjęć :). A co do Euphyllii to po napompowaniu są 2 centymetry od siebie. Ale nie wyciągają polipków w swoją stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je odsunął od siebie bo przez miesiąc podwoją swoja wielkość. Przynajmniej tak było z moją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 cm to lepiej tak ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że euphylię super się prezentują . :)

Super akwarium .

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przestaw,po kilku dniach,gdy sie w pelni napomuje juz die moga miziac :p.A swoja droga ze 2 tygodnie temu nabylem dokladnie takie same euphilie ;)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu filmikowi zakochałem się w morskim akwarium.

Ale powiedzcie mi, o co chodzi? Przecież tam koralowiec wchodzi na koralowiec. Zbiornik ma niecałe 100 litrów, a tyle ryb! No i na dodatek wszystko wygląda cudnie. Swoją drogą, czy może coś tak wyglądać, jeśli zwierzakom dzieje się krzywda? Odczuwam dysonans poznawczy :/

Widzę, że euphylię super się prezentują . :)

Super akwarium .

Dziękuję. Zwierzaki świetne, bardzo szybko doszły do siebie. Jak następnym razem pojadę do Krakowa, odezwę się :)

Fajne masz te Euphylie. Ja mam też ale jednokolorową beżową.

Powrzucaj jakieś zdjęcia, chętnie pooglądam.

@Lurthel @MR_CUBE @Baszurek , no to muszę pomyśleć nad innym miejscem dla paraancory, bo tylko ta jest mobilna.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 123. Kolejne małe zwierzaki! Sztuk 9! Nagle! Strupi AIPTASIA. Stąd szybkie pytanie: Czy Wundermanni z eRybki, czy Kuekenthali z Akwa-Świata? Trzeba szybko reagować! Zanim będzie plantacja! HEEELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nieobiektywnie stwierdzę, że drugie z wymienionych krewetek są również w pierwszym z wymienionych sklepów :) A filmik z rana bajka :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nieobiektywnie stwierdzę, że drugie z wymienionych krewetek są również w pierwszym z wymienionych sklepów :) A filmik z rana bajka :)

Och, gdyby jeszcze w tym pierwszym sklepie była Seticaudata ;) . Więc do zobaczenia w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 127. Od czwartku mieszka u mnie wychudzony Mandaryn. Podobno je mrożonki, ale u mnie wyjada coś ze skały. A to skubnie glona, a to coś innego. Mam bardzo dużo wszelkiego rodzaju chodzących robaczków, więc mam nadzieję, że dojdzie do siebie. Teraz jest w kochającym domu, ma spokój i zakamarki w skale, w których się chowa. Jest coraz bardziej śmiały. Jeśli Wasze Mandarynki jedzą mrożonki, napiszcie jakie im najbardziej podchodzą.

post-15497-0-16233400-1361042436_thumb.jpgpost-15497-0-98760800-1361042436_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikra homara :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solowiec, oczlik tylko cyrkulację wyłącz/zmniejsz bo te ryby mają refleks szachisty :) 3 sekundy musi się glapić po czym połyka w całości. Jeśli się nie na "paczy" to nie zje. Z wiekiem paczenie powinno przejść :)

P.S. Jakoś nie miałem okazji poczytać Twojego tematu, lecz też miałem tego Hydora 1200 i powiem Ci jedno - to 1200 wydajności nie ma może ma z 600L. Taki Aqua-el 1000 jest na oko 2-3 razy wydajniejszy niż ta zabawka. Najlepiej koralia jako cyrkulacja

EDIT:

Robiłeś jakiś tunning odpieniaczowi? Zdjęta obudowa wirnika, przedłużony dolot powietrza itp. Pytam bo ja jakoś ze swoim nie mogę dojść do ładu. Leje wodę, kiedyś była ciemna herbatka ale było też dino i nie wiem sam. Jaki kolor płynu Twój wyrzuca?

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jakoś nie miałem okazji poczytać Twojego tematu, lecz też miałem tego Hydora 1200 i powiem Ci jedno - to 1200 wydajności nie ma może ma z 600L. Taki Aqua-el 1000 jest na oko 2-3 razy wydajniejszy niż ta zabawka. Najlepiej koralia jako cyrkulacja

EDIT:

Robiłeś jakiś tunning odpieniaczowi? Zdjęta obudowa wirnika, przedłużony dolot powietrza itp. Pytam bo ja jakoś ze swoim nie mogę dojść do ładu. Leje wodę, kiedyś była ciemna herbatka ale było też dino i nie wiem sam. Jaki kolor płynu Twój wyrzuca?

Mój Hydor nie jest jedynym cyrkulatorem. Jest tak ustawione, że przepływ jest w każdym miejscu i nie ma martwych stref. Czasem nawet zastanawiam się nad przykręceniem Hydora.

Odpieniaczyk tuninguję ciągle, ale po swojemu. Tzn. nie za bardzo mi się podobał tuning poprzez ściągnięcie obudowy. Wywalał wtedy masę bąbli do akwarium. Teraz mam przytkaną jedną dziurkę wlotu wody i w obudowie wirnika wężyk obniżający wlot powietrza. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Solowiec wypróbowany. Mandaryn nie jest zainteresowany, nawet jeśli ma go przed pyszczkiem. Ikry nie mam, dopiero kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mandaryna wciąga chyba wszystkie mrożonki, ale, że za szybka i za mądra nie jest to fakt :) Moja nie boi się wogóle (jak ją przekładałem ostatnio do nowego akwa to włożyłem rękę złapałem w garść i przeniosłem :) ) więc karmię ją za pomocą strzykawki i rurki od RO. Rozmrożone lasonogi czy artemię wrzucam do strzykawki z założoną rurką i zaciągam wodę z akwa. Mieszam i delikatnie wyciskam jej przed pyszczkiem :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.