Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 214. Dziś mogę się pochwalić nieznanymi wcześniej mieszkańcami małej kosteczki, które przyszły wraz ze skałą. Są nimi jakiś małż, właściwie i Ischnochiton sp.

chiton1_zps24d17280.jpg

indexphp_zps53d92793.jpg

malz_zps27cbf609.jpg

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 240 (+-10). Wszystko żyje. Ostatnia podmiana miała miejsce dwa tygodnie temu, ale jeszcze koralowce nie zgłaszają pretensji. W sumie kilka ostatnich podmian odbyła się na soli BT i mam wrażenie, że akwarium jest stabilniejsze niż było na RS. Discosoma się dzieli, zoa się dzieli i rico się dzieli. SPSy rosną w oczach. Jedynie barwy są dosyć blade. Ale nad tym bedę pracował już w nowym akwarium. Teraz moje guru Akwarystka testuje specyfili od AF. W zależności, jak będą efekty, też zapewne wypróbuję. A i mam jedną ładną aiptasię. Właściwie, to przymierzam się do jej usunięcia, ale dam jeszcze kilka dni mojej kuekenthali, żeby się z nią rozprawiła.

p.s. Karmienie to jedna kostka na tydzień. Ustawienie światła 80%blue 70%white. A gdzieś z tyłu głowy kołaczą się nowe pomysły, na wykorzystanie Arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem, ale właściwie nie ma o czym. W akwarium jest spokój, zwierzaki rosną, makroglony też. Dostałem od kolegi kilka dni temu ślicznego Błazenka, takiego, jaki mi się zawsze podobał. Jedyne co mnie drażni, to wyblakłe kolory koralowców. Ale z tym będę sobie radził, jak powstanie większy baniak. Teraz niech rosną, skoro jest im dobrze. Dorzucam zdjęcie, jak zwykle fatalne jakościowo :) Może kiedyś się nauczę robić fajne.post-15497-0-81540100-1376070381_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Mchał baniak za chwilę będzie pękał w szwach , chyba czas na coś większego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić ciut lepsze zdjęcia. Błazenek - Antek Papuś i Zoaski

post-15497-0-15618200-1376130879_thumb.jpgpost-15497-0-46259900-1376130880_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, miło cie było poznać - fajnie że wpadłeś do nas na spotkanie.

Teraz My wpadniemy do ciebie obejrzeć twoje akwa :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam właśnie to samo napisać, że muszę w końcu zobaczyć baniaczek na żywo :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Yarcio, Akwarystka, oczywiście zapraszam, ale pewnie już do obejrzenia nowego baniaka, który wkrótce będzie powstawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Michał gratulacje.. widziałem twoje nowe szkiełko, przypadkiem na targowisku "wdepnąłem" na tą aukcję.

Masz tą kolorową eupchyllie , co to za odmiana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Euphyllie to paraancora i paradivisa chyba.

Dzisiaj ruszył projekt pt. nowe szkiełko Świrka. Wczoraj kupiłem płytę meblową, dziś część zawiozłem do OBI do oklejenia, a część okleiłem z teściem. Cały bajer polega na tym, że w miejscu starego biurka komputerowego musi się zmieścić nowe biurko i nowa szafka z akwarium. Zastanawiam się nad pompą, H2Ocean 3000, albo Aqua-nova 3500. No i oświetlenie, czy robić mieszane ledowo-tepiątkowe, czy same ledy. Oczywiście wykorzysta swoją starą lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał z tego co widzę ,to tendencje są w stronę mieszanego.

Rozmawiałem też z niejednym i większość wypowiada się pozytywnie na rzecz mieszanego.

A swoja drogą , pozdrów teścia bo niewielu teściów wspiera projekty swoich zięciów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto akwarium po jedenastu miesiącach:

post-15497-0-21317300-1377959909_thumb.jpg

A teraz pytanie: Jaką pompę obiegową wybrać do nowego akwarium? Chodzi mi o wydajność, a przy okazji jaki model polecacie? Akwarium 160l sump 80l (czyli około 40l faktycznie) Wysokość szafki 80cm, wysokość akwarium 45cm. Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pytam tutaj :) Każda opinia mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 130l plus sump mam new jet 2300 wedlug mnie wystarcza ale nie mam porownania do innych czy pracuje cicho (uwazam ze przyzwoicie )


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie NJ 2300 wystarczy, min to NJ 1700


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za rady :) W grę wchodzą Eheim Compact+ 2000. Aqua Bee UP 2000 New Jet 2300, Tunze Silence 1073.020 i Aqua-Nova 3500. Podstawowym kryterium jest cisza, bo akwarium będzie stać obok łóżka. Co Wy na to?

Wczoraj wziąłem udział w konkursie Twojarafa.pl, jednego ze sponsorów forum. Kto wie, może mi się uda coś wygrać ;) Wtedy nowe akwarium wystartuje wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wypisałeś polecam Tunze - wiem bo słyszałem, a raczej nie słyszałem jak chodziła. Choć tu bym ci polecił ta mocniejszą 1073.040 bo z wydajność spada. A druga Aqua-Nova - nie miałem, ale słyszałem pochlebne opinie jeżeli chodzi o chałas, natomiast jeżeli chodzi o wydajność to podobno mocno spada i trzeba podzielić przez 2. Aqua Bee UP 2000 oraz New Jet 2300 są głośniejsze. Co do Eheim Compact+ 2000 się nie wypowiem bo nie miałem i nie słyszałem opinii o niej


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą Tunze i jest kompletnie niesłyszalna.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni pojawi się nowy temat. 160l Świrka. Dzięki wspaniałym ludziom, powoli mój plan się ziszcza :) Dziękuję Akwarystce za mobilizację i wsparcie, Yarciowi za cierpliwość i czas poświęcony odpowiadaniu na moje coraz to nowe pytania, Erniemu za wystruganie odpieniacza i ekipie eRybki Zabrze, za wsparcie eksperckie, rabatowe i całe morze żywej wody, aby ułatwić przenosiny :)

post-15497-0-84920200-1378923822_thumb.jpgpost-15497-0-08036600-1378923824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie :)

Będę kibicował.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten sump jeszcze czysty :-)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie :)

Będę kibicował.

To jest nas już dwóch :animier: .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje podobny litraz teraz bedziesz miec ja jednak musze z przesiadka poczekac na dom niestety :) ( dopiero dzialke mamy upatrzona)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.