Skocz do zawartości
Auto

Tunze 6055 vs 6095 + singlecontroller, pytania przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie znalazłem na forum konkretnych informacji które mnie interesują mam kilka pytań "przedzakupowych".

1. Opinie są takie, że są to pompy ciche czy wręcz bezgłośne - różnie można to zdefiniować czy ktoś ma porównanie do pomp niesterowalnych tunze np 6045 czy w całym zakresie pracy chodzi to równie bezgłośnie? Czy zmiana parametrów od min do max nie wpływa na jakieś dźwięki wydawane przez pompę?

Ponieważ różnica w cenie nie jest duża planuję zakup 6095 mimo, że nie jest mi taki przepływ w tej chwili potrzebny - będzie ona chodzić w zakresach niższych tak do 5500 l/h - czy czasem nie jest tak, że w pewnych zakresach te pompy są głośniejsze ? Być może pompa rozkręcona na maxa jest cicha a mocno stłumiona wydaje głośniejsze dzwięki? Od tego zależy czy wezmę 6055 (ta będzie pracować w górnym zakresie przepływów) czy 6095 (która będzie pracować w środkowym zakresie). Jest tu jakaś różnica?

2. Na tą chwilę planuję zakup singlecontrollera - w opisie jest możliwość podłączenia fotokomórki i pompa powinna sama przejść w tryb nocny - na czym to polega oprócz słabszej cyrkulacji czy gdzieś mogę ustawić parametry tego nocnego trybu? Czy w nocy wysteruje on pompę tak, że będzie jednolity przepływ bez zmian siły cyrkulacji czy tylko osłabi ustawienia które działają za dnia?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosnosc pompy to bardzo subiektywna wartosc. Inaczej niz na wlasne uszy sie nie przekonasz. Okres dotarcia pompy (w/g mnie ucha ) trwa jakis czas i musisz uzbroic sie w cierpliwosc. Trafiaja sie naprawde ciche egzemplarze od "pierwszego wlozenia" :D Ale jest to loteria.

Co do kontrolera to cudow nie oczekuj. Tunze single controler jest technicznie zaawansowany na rowni z dzwonkiem drzwiowym :) z racji na sposob sterowania pomp ich wydajnosc nie wplywa na poziom halasu. Wplywa na stopien rezonansu a ten juz halasowac potrafi :)

Reasunujac - nie sprobujesz - sie nie dowiesz.

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam 6055 i złego słowa powiedzieć nie mogę - nie ważne czy na min. czy max. od początku (tzn. od trzech tyg. :baby: ) są cichuteńkie , a jestem mocno wyczulony w tym zakresie...

Odnośnie kontrolera to uważam, że do tych pomp single jest bez sensu - lepiej dołożyć i od razu kupić 7096, przynajmniej ja tak zrobiłem i nie żałuję.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Moje 6055 działają pulsacyjnie 30% 100% w jakimś tam okresie czasu. Na 30 % trzeba ucho do szyby przyłożyć ażeby coś tam usłyszeć, natomiast jak wejdą na 100 % to ja słyszę nadlatującego z oddali lancastera ( z bardzo daleka ). Słychać różnicę ale trzeba wiedzieć czego słuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6055 miałem , 6095 mam i jestem zadowolony obie są ciche pompy dostosuj do baniaka jaki masz litraż do 300l 6055 4 szt mozesz się bawić powyzej 6095 kontroler tylko7095 nie baw się w pojedyncze szkoda zabawy i kasy na wydawanie kilka razy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler tylko 7096 szkoda bawic sie w potencjometry skoro mozna to zrobic jak ludzie przez kompa :secret:


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie baw się w pojedyncze szkoda zabawy i kasy na wydawanie kilka razy

dokładnie o to mi chodziło :)

........ kontroler tylko7095 ...

sorry ale się nie zgodzę: 7095 jest 40% droższy od 7096, a jego funkcjonalność (brak potrzeby podłączania do kompa) w/g mnie nie jest tyle warta - ustawień nie zmienia się przecież codziennie... .

Niedługo będzie też dostępny 7097 z bluetooth :D i sterowaniem lamp

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi miałem 6096nie podobał mi się wygląd i zamieniłem na pokrętła dość zabawy z kompem na co dzień ,a z blutu jak będzie to pomyślimy :smiling:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodziło :)

sorry ale się nie zgodzę: 7095 jest 40% droższy od 7096, a jego funkcjonalność (brak potrzeby podłączania do kompa) w/g mnie nie jest tyle warta - ustawień nie zmienia się przecież codziennie... .

Niedługo będzie też dostępny 7097 z bluetooth :D i sterowaniem lamp

Może codziennie się tym nie bawię,ale ustawienia mam jak na dłoni,jest pamięć a jeśli miałbym kręcić gałkami i jak ktoś napisał zaznaczać pisakami ustawienia na obudowie to do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi miałem 6096nie podobał mi się wygląd i zamieniłem na pokrętła dość zabawy z kompem na co dzień ,a z blutu jak będzie to pomyślimy :smiling:

Jasne :smiling: - moja wypowiedź bardziej pod kątem efektywności kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.