Skocz do zawartości
Gość buczi82

Reagent 713 & 736

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Czy do tych hanek sa te same reagenty czy jednak sie czyms roznia i nie pasuja do siebie ? Kiedys gdzies czytalem w watku, ale odp nie bylo, moze ktos cos wie, probowal ?

EDIT:

Przed chwilka zrobilem testy, z tego co wychodzi to reagenty pasuje do jednej i drugiej, ale reki sobie nei dam uciac... Testy robilem na tej samej wodzie z proszkiem 5x (2x713 i 3x736), mam tez pytanie ile razy moge spr na tej samej wodzie ?? Czy jest jakis czas, 3min, 5min,10min ??? Oczywiscie uzywalem dwie fiolki, jedna z woda druga z woda i proszkiem, a to wyniki jakie mi wyszly...

713

- 0.15

- 0.17

736

- 91 - 0.29 (prawdopodobnie taki wynik bo nie przetarlem fiolki, pewnie moje palce zrobily swoje)

- 54 - 0.16

- 34 - 0.10

Nie wiem czemu taka rozrzutnosc :/ ten miedzy 0.15 - 0.17 najbardziej wiarygodny, ale czemu po 5min jak robilem ostatni test wyszlo 0.10 ? Testy robilem zgodnie z instrukcja, nie wiem moze dluzej trza wachlowac zeby sie proszek rozpuscil... Tak czy inaczej czekam na nowe proszki i bede probowal dalej... No i trza po4 zbic ;/

EDIT:

Nie wytrzymalem i zrobilem jeszcze jeden test, tylko teraz wszystko jak powinno byc...

Wlalem 10ml do fiolki, do hanki, spr, wsypalem proszek, mieszalem okolo 2min, wyczyscilem fiolke dokladnie recznikiem papierowym, wsadzilem, 3min i jaki wynik ???

736

- 16 - 0.04

Juz zglupialem, nie wiem co jest ehhh za duza rozrzutnosc :/ Chociaz takie po4 bym chcial miec :]

EDIT:

Po edycie poszedlem i zrobilem jeszcze dwa z tym samym proszkiem co przed chwilka mi wyszlo po4 i znowu co innego, sam juz nie wiem... Chyba sobie odpuszcze po4 :)

713

- 0.08

736

- 1 - 0.00

Koniec na dzisiaj...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też kupiłem reagenty HI 93713-0. Poprzednio miałem HI 713-25. Od kilku miesięcy mam PO4 w zakresie 0,00-0,04 - jeśli wierzyć małej hance i reagentom. Dla próby zrobiłem trzy testy (wszystkie wg. instrukcji: na "nowej" wodzie z nowym "proszkiem", fiolki przepłukane i osuszone przed pomiarem):

1. HI 93713-0 : 0.16 - masakra

2. HI 713-25 : 0.02

3. HI 93713-0: 0.05

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Za okolo tyg przyjda mi proszki do 713, zrobie dwa testy na 2 roznych hankach i zobacze jakie beda wyniki... narazie odpuszczam, bo nie wiem do ktorego wyniku sie odnosic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trafiają się jakies walnięte partie proszków. Po kilkunastu powtarzalnych testach (HI713-25), trafiła się torebka reagenta, w któym proszek wydawał się nieco żółtawy, a po rozpuszczeniu pozostało w fiolce kilka czarnych paprochów. Wynik 0.08.

Powtórzyłem badanie dwa razy i wyszło 0.01 i 0.00 (biorąc pod uwagę że precycja tego urządzenia to 0.04ppm wynik można uznac za powtarzalny).

Po jakinś czasie znowu trafił się walnięty proszek - podobne objawy, zażółcenie i czarne paprochy i znowu wynik 0.08... Po powtórzeniu badania 0.05, trzeci raz nie chciało mi się robić. ..


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zastanawiales sie czym sie owe urzadzenia roznia? Przeciez to nie przypadek ze maja rozne oznaczenia.

Jeden mierzy fosforany drugi fosfor calkowity.

Teoretycznie wynik fosforu x 3.066 powinien dac wynik dla fosforanow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tester wyniki powinny byc takie same... Tak wiem czym sie roznia, przewalilem kilka stron:

1. http://nano-reef.pl/topic/32977-hi713-vs-hi736/page__hl__+hanna%20+phosphorus#entry309169

2. http://nano-reef.pl/topic/38494-mala-hanka-do-pomiaru-po4/page__hl__+hanna%20+phosphorus#entry385187

3. http://nano-reef.pl/topic/43058-ktory-miernik-hanna-do-fosforanow/page__hl__+hanna%20+phosphorus#entry414466

Tak czy inaczej rozrzut jest zbyt duzy, ale poczekam na nowe proszki i wtedy napisze co mi wyszlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.