Skocz do zawartości
petrus1

błazenki- samica zjeżdża chłopaka

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 miesięcy samica goni mi samca, zajeżdża go okrutnie, atakuje i ściga. Są parą od początku czyli od jakichś 13 miesięcyi nigdy nie bylo między nimi walk. Chłopak bidulka cały postrzępiony i zestresowany, nie ma się gdzie schować. O ile pamiętam to Luft miał kiedyś coś podobnego w swoim zbiorniku. Czy mam dać samicy Valeriana czy tylko izolacja, chę?

pozdrawiam,P


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samica większa, jaśniejsza, samiec mniejszy, ciemniejszy pisałem że są razem od 13-14 miesięcy


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej samicy odbiło po przebywaniu z samcem jakieś 2-3 lata, zamęczyła go w dzień... Izolacja może mieć odwrotny skutek, bo stało się to jakieś 3 dni po przerzuceniu do większego akwa. Najpierw przerzuciłem ją a potem samca. Jak już chcesz izolować to zrób odwrotnie - samice odizoluj gdzieś..


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej samicy odbiło po przebywaniu z samcem jakieś 2-3 lata, zamęczyła go w dzień... Izolacja może mieć odwrotny skutek, bo stało się to jakieś 3 dni po przerzuceniu do większego akwa. Najpierw przerzuciłem ją a potem samca. Jak już chcesz izolować to zrób odwrotnie - samice odizoluj gdzieś..

tak myślałem


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izolacja spowoduję, że samiec stanie się samicą -bo będzie największy w jednoosobowym stadzie. Nie wiem ile trwa taka zmiana kilka dni ? kilka miesięcy? Więc jeśli już to krótka izolacja


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale mi się panoszą pterapogony ... Doszedłem , że skoro nawet mandaryn zaczął jeść suche to je też przyzwyczaję. Ciągle jako jedyne suchego nie ruszają ,ale po 3-4 dniach braku mrożonek są mniej agresywne. :p

Może ją oddziel i trochę nie karm :p Ja się poddałem i tę samicę oddałem, bojąc się o inne ryby.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samica ganiała samca 2 miesiące. Całą płetwę ogonową mu obszarpała. Teraz jest spokojniej.

Różnica wzrostu między nimi dosyć spora. Na wolności to samica rządzi, a samiec pełni rolę służalczą. Jak się dobrze nie wywiązuje z zadania to samica go przegania i przygarnia innego adoratora. No to wysnułem sobie taką luźną hipotezę wobec moich błaznów. Może tej mojej niepodobało się że jest za mały, albo był inny powód, to go przeganiała licząc na to, że na horyzoncie pojawi się nowy adorator. A że się nie pojawiał to go w końcu z musu zaakceptowała. Może u ciebie jest podobnie. Np. jest gotowa do składania ikry (jeśli wcześniej tego nie robiła), ale uważa że samiec nie podoła obowiązkom pielęgnacyjnym i obronnym. Albo z jakiegoś innego powodu nie chce tego samca w parze. A zresztą - zrozumiał ktoś kiedyś samicę? :smiling:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A zresztą - zrozumiał ktoś kiedyś samicę? :smiling: " to dobre

ok, dzięki wszystkim, poczekam jeszcze trochę, a jak nic się nie zmieni to oddam samca a wezmę większego albo zostawię samą heterę :evil:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samica ganiała samca 2 miesiące. Całą płetwę ogonową mu obszarpała. Teraz jest spokojniej.

Różnica wzrostu między nimi dosyć spora. Na wolności to samica rządzi, a samiec pełni rolę służalczą. Jak się dobrze nie wywiązuje z zadania to samica go przegania i przygarnia innego adoratora. No to wysnułem sobie taką luźną hipotezę wobec moich błaznów. Może tej mojej niepodobało się że jest za mały, albo był inny powód, to go przeganiała licząc na to, że na horyzoncie pojawi się nowy adorator. A że się nie pojawiał to go w końcu z musu zaakceptowała. Może u ciebie jest podobnie. Np. jest gotowa do składania ikry (jeśli wcześniej tego nie robiła), ale uważa że samiec nie podoła obowiązkom pielęgnacyjnym i obronnym. Albo z jakiegoś innego powodu nie chce tego samca w parze. A zresztą - zrozumiał ktoś kiedyś samicę? :smiling:

no i miałeś rację. Samczyk dochodzi do siebie, baba mu spokój dała, pewnie doszła do wniosku że lepszy ten niż żaden :clap: . I żyli długo i szczęśliwie...


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki update. Kobitka tak jeździła po chłopaku że postanowił zamknąć się w komórce czyli przeskoczył do ostatniej komory panela. Gdy to zauważyłem mineło jakieś 12 godzin. Pomyślałem sobie że możeby trochę odetchnął od babsztyla, tak 2-3 dni i przy tym podleczył poszarpane płetwy oczywiście regularnie karmiony. Przez ten czas kobitka wydawała się trochę zagubiona i trochę ganiała garbika gdy wlazł jej na terytorium. Gdy po 4 dniach samczyk zregenerował się psychicznie postanowiłem go przełowić do baniaczka. No i co? Wielka miłość odżyła :thumbsup: . Chyba babon uznał że to nowy abśtyfikant. Teraz od miesiąca absolutna zgoda i wyrozumiałość panuje.Stare dobre małżeństwo, ale i tak baba rządzi...Jak to w życiu...a chłopak i tak ma ostatnie zdanie, tzn.: TAK KOCHANIE :innocent:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.