Skocz do zawartości
slawekw_78

Akwarium morskie, a dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich.

Od jakiegoś czasu rozmyślam założnie akwarium morskiego i chciałbym się dowiedzieć czy akwarium morskie jest bezpieczne dla dzieci. Chodiz mi o wydzielanie jaiś związków podczas parowania wody i ogólnie.

Pytam ponieważ mam w domu małe dziecko i niedługo urodzi mi się drugie. Akwarium będzie stało w tym samym pokoju co łóżeczko z niemowlakiem.

Proszę o wyrozumiałość jeśli w złym miejscu założyłem temat.

Z góry dziękuję za odpowiedź..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz suche powietrze w domu to co stosujesz jak nie nawilżacz powietrza?

Co może być lepszego niż "duży" nawilżacz ?

Ps. przy szumie odpieniacza dziecko jeszcze szybciej odpłynie.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak nawilżacz wiem, super sprawa:) , bardziej mi chodziło czy jest możliwe wydzielanie się jakiś toksyn np: z korali lub innych mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich.

Od jakiegoś czasu rozmyślam założnie akwarium morskiego i chciałbym się dowiedzieć czy akwarium morskie jest bezpieczne dla dzieci. Chodiz mi o wydzielanie jaiś związków podczas parowania wody i ogólnie.

Pytam ponieważ mam w domu małe dziecko i niedługo urodzi mi się drugie. Akwarium będzie stało w tym samym pokoju co łóżeczko z niemowlakiem.

Proszę o wyrozumiałość jeśli w złym miejscu założyłem temat.

Z góry dziękuję za odpowiedź..

Powiem Ci z doświadczenia (mam dwoje małych bąbli) że nie nie ma żadnego problemu :)

Maluchy rosną lepiej niż korale ;)

Nic się nie martw zakładaj baniak i wklejaj foty będziemy komentować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jako takie nie jest niebezpieczne dla dzieci, o ile jest dobrze zabezpieczone. Czyli raczej obudowane, szafka zamykana na kluczyk, brak dostępu do elektryki i lamp, lampy nie świecące po oczach, brak dostępu do preparatów ichemicznych odczynników. Brak mozliwości wsadzenia łapki do akwarium,

Nawilża powietrze, robi za lampkę nocną, usypia, i jeszcze mnóstwo innych zalet pedagogiczno-wychowawczych


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4,5-letniego synka, który zna wszystkie zwierzęta w akwarium i niejdną osobę już zaskoczył swoją wiedzą :)

Oprócz tego lubi akwarium jak i jego tatuś. We wszystkim mi pomaga, o co go oczywiście poproszę. Sam niczego nie dotyka, bo wie, że może zrobić krzywdę sobie jak i żyjątkom w zbiorniku i chyba nimi bardziej się przejmuje niż sobą.

Akwarium jak najbardziej dla dzieci i dorosłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne obawy, dlatego z planowanej obsady wywaliłem całą rodzinę Zoantharia, czyli zoanthusy, palitoe i pokrewne. Właśnie z powodu palitoksyny, którą w niesprzyjających okolicznościach mogą wydzielać. Oczywiście akwarium jak najbardziej polecam. Chociaż jak widzisz, jestem aż przesadnie ostrożny.

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam 4,5 letniego syna i zanim zaczął orientować się co to za "nie TV" było ok, potem był okres topienia zabawek, włączania/wyłączania światła/wentylacji w maszynowni, jakiś czas temu udało mu się czyścikiem doprowadzić przednią szybę "do porządku" (za jakiś czas czeka mnie zmiana frontu na OW), od zeszłego tygodnia wiem, że ukwiały nie lubią ludzików LEGO.... poza tym wszystko cacy :))

Teraz doszliśmy do porozumienia i na pytanie "gdzie jest Nemo" nie sięga już po flamastry i nie rysuje drogi ucieczki błaznów na szybie :))

Córka, która już jest w gimnazjum doznała olśnienia na lekcji chemii i błysnęła testami do wody .. efekt: 6 z przeprowadzonego doświadczenia.... teraz zbieram na komplet nowych testów. Czekam tylko kiedy wyciągnie co fajniejsze drzewka i na biologię zaniesie :))


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jednak o koralach, które wydzialać mogą toksyny, jest kilka wątków na tym forum. Jedni uważają, że to brednie inni że nie, wybór należy do Ciebie. Ja z uwagi na maluchy nie posiadam zoanthusów, tak na wszelki wypadek. Dostęp do sumpa mam także uniemożliwiony a widziałem sporo baniaków gdzie dziecko mogło śmiało otworzyć drzwiczki od szafki i wsadzić nawet głowę do sumpa :)


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej przeczytałeś często dzieci są wiekszym zagrożeniem dla akwarium niż akwarium dla dzieci;)

Zakładaj i nie pękaj;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.