Jump to content

slawekw_78

Klubowicz
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bełchatów

Recent Profile Visitors

464 profile views
 1. Witam, czy ktoś z Was miał do czynienia z ta lampą, warto w to iść, czy raczej szkoda kasy? SunSun ADS Marine 60W - Lampa LED 78 - 100cm https://erli.pl/produkt/sunsun-ads-marine-60w-lampa-led-78-100cm,12233676
 2. Witam. Proszę napiszcie czy Wasze rozgwiazdy też się zakopują. Od pewnego czasu moja zakopuje się w podłożu. Co ja wyciągnę na drugi dzień już jej nie ma. Czym to może być spowodowane?
 3. Witam. Ostatnio zauważyłem, że podczas patrzenia na niebieskie światło (świetlówki T8), przez pewien czas wizę żółte pasy, szczególnie jak spojrzę na białe. Zaczęło mnie to trochę niepokoić i szukałem odpowiedzi co to może być i czy jest bezpieczne dla oczu. Znalazłem artykuł mówiący o szkodliwości światła niebieskiego. https://www.muscat.pl/blog/muscat-blog-3/post/jak-swiatlo-niebieskie-wplywa-na-wzrok-i-jak-sie-przed-nim-chronic-25 Co prawda nie ma tam bezpośrednio mowy o świetlówkach, ale ogolenie o świetle niebieskim w naszym życiu. Pytanie, czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją (widzenie na żółto)? Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.
 4. Witam, mam pytanie, czy ktoś z Państwa miał do czynienia ze świetlówkami firmy HAPPET. Poniżej link do strony: https://happet.eu/happet-t8-swietlowka-t8-blue-happet-n082-36w,c61,p464,o1,s1001,pl.html Nie są drogie, więc nie wiem jak z ich skutecznością w akwarium. Jeśli ktoś ich używa (używał) to będę wdzięczny za opinie. Dziękuje i pozdrawiam.
 5. Witam, serdeczne grono, Wylazł mi na szybę taki to osobnik, domniemam że to jakiś ślimak. Pytanie, zostawić, czy raczej tępić. Dziękuję.
 6. Nic nie mogę dopasować, nie wiem czy na szelki wypadek nie usunę z akwarium, możliwe że to jest jakiś rodzaj Palythoa, więc trochę strach. Choć nie ma na obrzeżach polipów, ale może dlatego że małe.
 7. Raczej nie, przypomina grzybek, z wywiniętym kapeluszem, jak zgaśnie światło się zamyka, kurczy.
 8. Spróbowałem jeszcze raz zrobić zdjęcia. Zwierzę małe trudno o ostrość.
 9. Witam. Proszę o identyfikację, wyrosło coś na skale. Zdjęcie nico kiepskie, ale osobnik jest mały i dzieżko go sfotografować. Dziękuje
 10. Tak, wygląda normalnie, nic mu nie brakuje. Raczej bym to wykluczył, ponieważ to ten chory jest z nich największy i z obserwacji to on rządzi grupą.
 11. Raczej nic go nie zaatakowało, obsada: 3 błazenki (w tym ten chory) 1 grabik 1 Pterapogon kaudern 1 babeczka 2 krewetki 2 ślimaki Akwarium 150l
 12. Dziękuję za uwagę, na pewno napisze do wyżej wymienionych wróżek, itp. Napisałem, bo może ktoś miał taki przypadek jak ja. Co do testów jak tylko będę miał to wykonam pomiary.
 13. Witam Wszystkich. Mam taki problem. Jeden z moich błazeneków od kilku dni zaczął pływać bokiem, a jak próbuje płynąć szybko to kręci się wokół własnej osi (płynie jak spirala). Dodam, że jak karmiłem ryby, to on też coś tam próbował jeść. Inne ryby mają się dobrze, pozostałe błazenki nie mają problemów. Parametrów niestety nie mierzyłem (aktualnie brak testów). Bardzo proszę o pomoc, czy rybka jest do odratowania. Dziękuję.
 14. Witam. proszę o informacje co to jest. Czy się pozbyć czy zostawić. jest jeszcze kilka mniejszych i pojawiło się nagle. Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.