Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2000 l/h to za dużo, w 120 litrach będzie miotać, zwłaszcza mniejszymi konikami (dla takich 4-5cm koralia nano to wyzwanie). Poza tym takie cyrkulatory jak wspomniał wcześniej nanokaczor są niebezpieczne dla koników, wcześniej czy później któryś tam podpłynie. Wystarczy że go przyssie na jakiś czas i kaplica ("gas bubble disease"). Niestety jeśli chodzi o przepływ to ciężko podać jakąś konkretną liczbę, trzeba wszystko poustawiać empirycznie :smiling: - lepiej popróbować z mniejszymi pompkami rozmieszczonymi w kilku miejscach po akwarium, lub na wylocie z sumpa zamontować 2 loc-line'y i nimi ukierunkować cyrkulację w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... prace trwają. Już cały sprzęt mam, ale po dłuższym zastanowieniu postanowiłem zmienić szafkę, Pojeździłem po sklepach z meblami ale nic ciekawego nie znalazłem więc postanowiłem zrobić ja sam. Kupiłem belki drewniane 3,8cm na 2,5cm i płytę MDF 18mm. nie wygląda zbyt profesjonalnie ale ważne ze będzie dozo więcej miejsca na SUMP z refugium, dolewkę i może coś jeszcze. Wymiary szafki to 80cm x 60cm i wys 75. szafka wygląda jak na zdjęciu.. tylko dorobić drzwiczki, wentylacje i pomalować.

post-11681-0-42276400-1352135061_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... witam po jakimś czasie. Zaszło parę zmian a mianowicie zrobiłem wierzą szafkę o wymiarach 75x55x70 i 06.11 akwarium zostało zalane wodą RO i zasolone solą "Reef Crystal". Dzisiaj akwarium bez zmian wizualnych... parametrów jeszcze nie sprawdzam bo dopiero zamówiłem testy (http://www.ebay.co.uk/itm/Red-Sea-Reef-Foundation-Pro-Test-Kit-/320964967177?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item4abb00bb09&_uhb=1) czy jakieś inne testy na początek będą potrzebne?.

Zasolenie wynosi 1.024-5 a temperatura:25'C.

w najbliższym czasie do wykonania mam pewny projekt "algaeScrubber" i wiekrzy sump.. ale to opisze jak juz wykonam.. Dodaje kilka fotek.

post-11681-0-11533800-1352753884_thumb.jpg

post-11681-0-68534300-1352753901_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie kiedy dosypać piasek ? i możecie mi podać jakaś dobra firmę bakterii najlepszych na dojrzewający zbiornik? najlepiej zagranicznych żebym mógł je dostać na ebayu..

Edytowane przez aj2ak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z dzisiaj 05.12.12..

PH - 8.2

PO4 - 0.25

NO3 15-25 ... ciężko odczytać

NO2 - 0 delikatny róż ale nie mieści się w skali..

NH4 - 0

w zbiorniku żadnej rewolucji nie ma delikatnie na paru skałkach zielona trawka.. trochę wysyp okrzemek.. tak mi się wydaje.. skała robi się brunatna..

02.12.2012 dodałem trochę życia... a mianowicie 2 ślimaki turbo i 4 kraby pustelniki żeby trochę poczyściły a jednocześnie nabrudziły .. na razie maja się dobrze. Jutro planuje dokupić parę szczepek jakieś zoaa.. duncan i może coś jeszcze.. czy to odpowiedni moment?..

post-11681-0-53674100-1354733367_thumb.jpg

Edytowane przez aj2ak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukając w Google.. w zasadzie nie mogę tego ogarnąć czym się rożni phytoplankton od zooplanktonu.. czy phytoplankton porostu żywi się zoo planktonem a artemia żywi się phytoplanktonem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wpuścisz koniki?

Jak akwarium będzie ładne to chyba zastanowię się nad konikarium :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko wiem... w szafce 5 litrowa butla planktonu już mocno zielona... a akwa cały czas dojrzewa.. co raz to inne glony wiec na razie czekam... mam takie pytanie czy do akwarium bez życia też opłaca sie lać phytoplankton czy lepiej zooplankton?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym lał zooplankton ponieważ zawsze coś sie w skale zagnieździ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec... akwarium ma juz jakieś 2 miesiące. Przez jakis czas była cisza aż tu nagle wysyp wszystkiego ... Dino, cyjano, okrzemki? moze ktoś ocenić? moje pytanie czy coś z tym robić czy zostawić jeszcze jakiś czas?

pozniej dodam jeszcze wyniki testów.

post-11681-0-09464000-1357577598_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.