Skocz do zawartości
Józef

Egipt w listopadzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam pytanie do osób, które odwiedziły Egipt w pierwszej połowie listopada. Czy jest tam jeszcze ciepło o tej porze roku? Z prognoz do jakich udało mi się dotrzeć wynika, że jest ciepło a nie gorąco. Sam byłem w Egipcie jak dotychczas tylko raz w kwietniu i było zdecydowanie ciepło. Teraz rozważam wyjazd ale nie chcę się naciąć i mieć temperaturę na poziomie 20 stopni. Proszę o podpowiedź, warto czy nie Waszym zdaniem? Jeśli ma być zimno to wolę to odłożyć do początku przyszłego roku (pewnie znów na kwiecień). Za podpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest ok 23-24.Zdecydowanie cieplej w Hurghadzie. Jednak juz wieją wiatry, palmy są najczęściej powiązane, może być dość wysoka fala utrudniająca nurkowanie. No i zdecydowanie krótki dzień.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tego się obawiałem. Ja byłem na przełomie marca i kwietnia i dzień też był jeszcze krótki co mi jakoś szczególnie nie przeszkadzało.

Myślałem o Sharmie bo tam można nurkować z brzegu i jest co oglądać.

Popatrzę więc na Hurghadę...


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Hurghadzie w lutym (u nas w tym okresie było -25C) temperatura 25-28C ogólnie ciepło na letnie ubranka. Woda w basenach nie podgrzewanych zdecydowanie chłodniejsza. Może ciepłe, lekki wiaterek, po wyjściu z wody dzieci ładowaliśmy w ręczniki bo od wiaterku trochę chłodno było. My w aquaparku porozbierani, nasmarowani olejkami a "tubylcy" w kurtkach puchowych. 2 dni była brzydka pogoda - nie było słońca i zdecydowanie zimno na kąpiele w morzu bez pianki.

Pytasz o listopad ja piszę o lutym a to dlatego że jest to najchłodniejszy miesiąc w Egipcie, więc myślę że w listopadzie powinno być podobnie jak na przełomie marca - kwietnia.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i o takie odpowiedzi mi chodzi. Muszę je pokazać mojej kochanej Pani aby ją przekonać :D

Ze względu na obowiązki zawodowe nie mogłem wcześniej mieć urlopu. Dopiero teraz mogę jechać ale chciałbym aby było ciepło ;)

Też mi się tak zdawało, że po lecie woda jest jeszcze ciepła.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spokojnie ciepła, ja jadę za kilka dni trochę polatać i poskaka0 na kite i WSć. Od znajomych wiem że pływa się nieźle bez pianek więc musi być ciepło :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, w takim razie chyba coś wybiorę do końca tygodnia na następny tydzień.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy chętniej ale tak jak pisałem mnie najbardziej ogranicza praca i obawiam się, że jeśli teraz nie pojadę na te kilka dni to potem znów będę kolejny rok bez urlopu :(


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę wróciłem z Marsa alam było 32-35C ciepła spaliłem się na słońcu jak skwarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu byłem w Marsa Alam na przełomie października i listopada. Było ponad 30 stopni i ciepła woda w morzu, ale wieją dość mocne wiatry, które sprawiają, że odczuwa się chłód w morzu. Miejscowi mówili, że tydzień wieje, a tydzień nie więc wiele zależy od szczęścia. Polecam Sentido Oriental Dream :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rok temu byłem w Sharm,woda i powietrze ciepłe,ale wieczorem już swetry obowiązkowo,spore wiatry były a w nocy chciało mi okiennice urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.