Skocz do zawartości
Tylib

Akwarium 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki;) ps jest ale nie działa niestety...;P

Jeszcze raz proszę o przeniesienie tematu do działu "Nasze akwaria"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Udało mi się zrobić hydraulikę w najprostszej postaci:) czyli spływ powrót i rewizja. Zdecydowałem się na rury z marketu i trochę się pomęczyć trzeba było.. Okazało się że są większe o 1mm i była zabawa z podgrzewaniem.. Mam nadzieję że szyba szybko zarośnie i nie będzie mnie denerwował długo ten biały kolor..:) Brakuje jeszcze tylko wiszącej płyty pod oświetlenie, którą postaram się zrobić w tym tygodniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

witam

cały projekt jak dla mnie swietny. wymiary akwa i wykonanie zabudowy stelaża super.

obudowa to płyta meblowa? na magnesach masz zamontowane?

jedna rzecz tylko bym zmienił, komin przykleiłbym czarnym sylikonem.

pozdrawiam

Edytowane przez edi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obudowa ze zwykłej płyty meblowej, a jeden bok na magnesach:)

Faktycznie komin mogłem przykleić na czarnym silikonie ale no nie pomyślałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o tej skale ale opis czyli tuf trochę mnie zniechęcił i cena bardzo niska, możliwe że to tuf wulkaniczny i wolałem nie ryzykować ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem tą skałę i z pewnością jest to skała koralowa ma szczątki gąbek i rurówek, jedyne do czego mogę się przyczepić to same kuliste bryły.

Edytowane przez olecha7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś dla mnie. bo mam praktycznie same płaskie :D


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke odświeże - ja jestem zadowolony z innej suchej skały tego użytk allegro.

Jakaś aktualizacja z fotkami zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid a jak z konserwacja komina? Wygląda na dość zabudowany dasz radę tam pogrzebać czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma co aktualizowac, bo nic sie nie dzieje.. Mam nadzieje, ze z poczatkiem lutego bede startowal.. Co do skaly, to jeszcze nie wiem do konca czy sucha czy zywa, a moze pol na pol:) Co do komina, dostep do niego nie jest zly, ale trzeba miec ze soba krzeselko, z tego wzgledu, ze akwarium jest szerokie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek - rzeczywiście świetna robota i aż się nie chce wierzyć że to wasze pierwsze wykonane samodzielnie akwarium.

......pełen szacun panowie!

Myślę że wnętrze zaszokuje mnie jeszcze bardziej niż dotychczasowe roboty .

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Wczoraj w końcu spuściłem wodę z akwa:D półtora miesiąca ustało więc mam nadzieję że powodzi nie będzie:)

Wiem też że już na pewno będę startował na suchej skale w ilości 30kg, potem dołożę skałę 12kg ze starego akwarium. Po głowie chodzi mi ułożenie jednej głównej wyspy i drugiej mniejszej, albo i dwóch małych. Piasku chcę dać ok 20kg i zastanawiam się czy starczy, się okaże.. Teraz siedzę i myślę nad obsadą rybną i do niczego nie mogę dojść.. Może macie jakieś propozycję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych przemyśleniach wybrałem parę ryb które widział bym u siebie w akwa:)

A więc:

Amphiprion Percula- parka

Amphiprion ocellaris- parka

Chromis viridis- 6 rybek

Lactoria coruta- tej ryby nie jestem pewien..

Pterapogon kauderni- parka

Mandaryn wspaniały

Sterogobiops nematodes

Naso lituratus

Zambrosoma flavescens

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi zostawiłbym same ocellarisy , chromisy wymienił na pseudanthias squamipinnis.

Lactoria cornuta - osobiście uważam że ładna ale problemowa - proponowałbym się głębiej zastanowić

pterapogon kauderni - osobiście u mnie efektu nie robią, wybrałbym np sphaeramie.

Mandaryn fajna wpuszczany do dojrzałego zbiornika

Sterogobiops nematodes strzał w dziesiątke

Naso - za mały zbiornik

Zebrasoma robi show.

Pierwsze pomyślałbym o ekipie sprzątająco porządkującej: ślimaki, krabiki, Acreichthys, jeżowce itp.

Calloplesiops altivelis - fajny efekt daeje ale też do zastanowienia.

pomyślałbym też nad żółtymi gobiodonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

A więc akwarium wystartowało:) Dokładnie tydzień temu 09.02.2013:) Start miał być na sucho, ale w końcu do akwa trafiło 20kg żywej skały z likwidowanego zbiornika. Później dojdzie jeszcze ok 12kg skały przy przenosinach z małego akwa:) Dzisiaj uporałem się z oświetleniem i na razie wiszą 4 świetlówki 54w, dwie białe i dwie niebieskie. Później dojdzie lampa led 120w:) Niżej kilka fotek :) A ja czekam cierpliwie:)

post-14371-0-49068700-1361054220_thumb.jpg

post-14371-0-47702000-1361054226_thumb.jpg

post-14371-0-24922000-1361054233_thumb.jpg

post-14371-0-68923900-1361054240_thumb.jpg

post-14371-0-96100900-1361054246_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :):thumbup:


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś takiego mi się marzy :) niestety w moim 250l jest za mało miejsca na zrobienie czegoś takiego


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co to zamaskowałbym tylną ścianę z kominem - troszkę razi i w/g mnie psuje efekt - ale całość :thumbup:

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda teraz czekam na dalsze etapy zapowiada się rewelacyjnie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super , bardzo mi sie podoba , jedyne do czego mozna sie przyczepic to widoczne rury w kominie

bede sledzil temat

gratuluje

Pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim:) Komin jak będę w markecie to jak będzie to kupie czarną pleksi, a jak nie to poczekam jak zarośnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Z nowości, to pojawiły się okrzemki na dnie akwa i szyby zaczynają zielenieć hehe:) odpieniacz wywala tylko zielonawą wodę..

Za to w akwarium obok padł mi dzisiaj błazen z nie wiadomych przyczyn.. Wczoraj normalnie pływał a dzisiaj znalazłem go pod skałką..

Próbnie przerzuciłem parę miękasów do nowego akwa i jak na razie wszystko się ładnie pompuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.