Skocz do zawartości
Tylib

Akwarium 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki z dzisiaj:)

1a9c1b602fa1688fmed.jpg

76d955b30a463a86med.jpg

91875f0a728b6364med.jpg

2aef726b0a54ea14med.jpg

8202cd242bd0b88bmed.jpg

54df379a36ed0b8fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej aktualizacji minęło dokładnie 26 dni:) Dzisiaj przeglądając zdjęcia, a jednocześnie patrząc na korale zauważyłem jak dla mnie fajne przyrosty korali:) Dla porównania dwa zdjęcia:)

post-14371-0-36596700-1385581247_thumb.jpg

post-14371-0-54054600-1385581270_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Właśnie skończyłem czytać cały wątek i dech mi zaparło. Od wykonania baniaka i szafki po końcówkę po prostu rewelacja :)

Ja próbowałem swoją 50 skleić, ale nawet w połowie tak dobrze mi nie wyszło jak Tobie.

Cały projekt godny pochwały :)

Gratuluję i dalszych owocnych miesięcy :)


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję:) Na dniach będę trochę zmieniał oświetlenie:) wywalam ledy na razie całkowicie, chociaż nie mówię że nie wrócę bo przyrosty są. Jako że mam w pokrywie już 4 swietlówki 54w dlatego dołożę jeszcze 6:) Zastanawiam się tylko nad ich konfiguracją. Macie jakieś propozycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:)

post-14371-0-84603700-1387224277_thumb.jpg

post-14371-0-00054100-1387224282_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie glony już poznikały, robi się coraz przyjemniej.

Tylko te algi, to na klamerce od bielizny?

Nie rdzewieje sprężynka przypadkiem? Trochę ryzykowne jak to regularny sposób na karmienie pokolcy.

Nie lepiej dedykowany klips lub gumką do kawałka skałki?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie wideo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala aktualizacja foto. Niestety zdjecia robione tabletem..post-14371-1396801040,08_thumb.jpgpost-14371-1396801084,16_thumb.jpgpost-14371-1396801164,11_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ogarnales trochę te glonowe łąki :D


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj parę fotek lepszej jakości:) Ogólnie akwa dochodzi do siebie po 3 miesięcznym moim zaniedbaniu;p Parametry no3 2, a po4 0,1. Ca i Kh nie mierzyłem dawno ale są na pewno na bardzo niskim poziomie, a nie chcę sie przerazić.. w tym tyg dojdzie balling i zacznę powoli wyrównywać poziomy.. Trwa też dalej walka z aptazia. Jest jej trochę mniej ale dalej jest to inwazja:) Po wyprowadzeniu wszystkich parametrów zacznę kombinować z kolorami korali które na razie nie powalają.

Pozdrawaim Dawid:)

DSC04941.JPG

DSC04953.JPG

DSC04954.JPG

DSC04955.JPG

post-14371-0-09659900-1397059610_thumb.jpg

post-14371-0-42546000-1397059613_thumb.jpg

post-14371-0-21896500-1397059616_thumb.jpg

post-14371-0-12730000-1397059619_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z wczoraj:) nie zwracajcię uwagi na dźwięki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniusie akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Bardzo dawno nic nie aktualizowałem.. nie było czego, akwa podczas remontu w 90 procentach padło... zostało kilka ryb i pare korali..

Teraz czas na restart:) Obecnie akwarium czeka na czyszczenie po remoncie, ryby pływają w tymczasowym zbiorniku w piwnicy. Mam nadzieje że za miesiąc szkło będzie już gotowe:) Planuję DSB z refugium, muszę przerobić sumpa, powiekszyć komorę na DSB, tylko zastanawiam się czy odpieniacz umieścić przed DSB czy za.. Prosze o podpowiedzi..

Reszta sprzętu zostaja bez zmian. Zwiększę tylko obiegówkę, bo stara sie zatarła i nie mogę jej ożywić..

Pozdrawiam Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akwa ruszyło tydzień temu. Życie wczoraj przeniesione, teraz czekam na jakieś dojrzewanie bo jak na razie czysto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akwarium wystartowało po raz kolejny po nie udanym zeszłorocznym starcie.. System kręci się od 20 stycznia i dojrzewa. Wyszły glony i miejscami cyjano.. Na razie testuje bakterie bactoballs fauna marin i na nich wystartowało akwa. Dozuje także od 3dni preparat na porost alg wapiennych. Skała ułożona chaotycznie w kupala ale nie mam weny do tego:). W razie pytań piszcie:)

DSC_0029.JPG

DSC_0030.JPG

DSC_0031.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. mówiłam popraw ułożenie skały.. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od zalania minął miesiąc. Glony dalej szaleją. Nie wiem dlaczego ale od momętu wsypania piasku mam trochę mętną wodę.. Piasek był żywy zawsze go używałem i nigdy nic takiego nie wystąpiło. Zastanawiam się czy to wina piasku czy akurat zbieg okoliczności.. Dzisiaj miałem dodać kolejną dawkę bakterii Bacto balls ale zastanawiam się czy nie odstawić na jakiś czas i poczekać na efekty.. Na próbę dodałem kilka szczepek LPS i salariasa na gloniska (kawał lenia z niego..) Wszystko żyje ale korale nie pąpują się na full:) Na razie stop z zakupami. Zastanawiam się tylko co lepiej dołożyć do sumpa, siporax czy gróz koralowy? Czy może to i to?

A i zmianiłem ustawienie skały. Ale zdjęcia dopiero w weekend:)

Pozdrawiam

Edytowane przez Tylib (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czas na małą aktualizację. Akwa ma już 8 miesięcy a za wiele w nim nie ma:) Przez długi czas miałem problemy z lampą która się cały czas wyłączała dlatego w sumie przez kilka miesięcy akwa miało czas na dojrzewanie. Na chwilę obecną jest już parę LPS i kilkanaście ryb. Na razie akwarium na podmiankach ok 20l tygodniowo plus bactoballs. Na szybko fotka na dole:)

akwarium.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mają się rybcie gdzie wypływać :)
Co się stało w zeszłym roku? Pisales cos o nieudanym starcie...?

Na co ostatecznie zdecydowałeś sie w sumpie? Siporax? Jeśli tak to napisz proszę ile litrów siporaxu kisisz? :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Blizzard2009 napisał:

No mają się rybcie gdzie wypływać :)
Co się stało w zeszłym roku? Pisales cos o nieudanym starcie...?

Na co ostatecznie zdecydowałeś sie w sumpie? Siporax? Jeśli tak to napisz proszę ile litrów siporaxu kisisz? :)

W zeszłym roku dopadła mnie ospa u ryb i zrezygnowałem po tym jak wszystkie padły..

A w sumpie mam tylko 10kg gruzu koralowego z erybki i parę litrów glonów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akwa idzie powoli do przodu. Mija już 10miesiecy a wszystko idzie bardzo wolno. Co jakiś czas kupię korale albo ryby.. ogólnie akwarium przez to jest stabilne i nie stwarza problemów. Teraz czeka mnie wymiana świetlówek po czym próbuje z acroporami i zobaczymy co z tego będzie. No3 i po4 praktycznie niewykrywalne dodaje do wody tylko coral B i E plus Livesource ale dopiero od tygodnia. Na razie w akwarium bez strat oprócz jednego błazna który zaginął. Jedyny problem to unoszacy się pył w wodzie ale to wina pewnie babki.. Za chwilę postaram się wrzucić foty z tel. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.