Skocz do zawartości
robi

test no3

.  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki testów do solanki u?ywasz?

    • Salifert
      24
    • Red Sea
      11
    • Seachem
      3
    • Fauna Marin
      0
    • JBL
      1
    • Korallen-Zucht
      0
    • Tropic Marin
      2
    • Sera
      0
    • ró?nych w zale?no?ci od potrzeb (rozwi? w po?cie)
      0
    • inne
      3
    • nie u?ywam testów
      1


Rekomendowane odpowiedzi

tester od kilku dobrych lat mam akwa morskie i nigdy no3 nie miałem poniżej 15

nie strasz kolegi hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup::Winner tester.....

bibik.... weź się wreszcie za to akwa... :smoke:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szydera szydera... po cos ta skala chyba jest? ;) Chodzilo mi raczej o porownanie testow roznych producentow/uwagi, no ale trudno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem absolutnie szczerze. Dlugo masz akwarium? Po jakims czasie sam bys do tego doszedl. Ja jak robie test na NO3 nawet skali nie wyciagam. Na "oko" wiem ze mam ponizej 0,5


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnym newbie w tym temacie, wiec stad moze glupie pytania. Wiem, ze po pewnym czasie rutyna wezmie gore nad odcieniami rozu w tescie, ale moze skupilbym sie na innym tescie, ktorego uzywa wiekszosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakus - odpusc - szkoda nerwow i kasy bo w kazdym tescie jest podobnie. Salifert i Red Sea sa uznane za jedne z bardziej wiarygodnych.

Z jakim NO3 walczysz? Orientacyjnie....


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakus zrobiłem Ci ankiete :)

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 15-25 ;)

Zbiornik 1,5msc, w srodku od kilku dni sarco, zoa, 2 blazy i kauderni.

A teraz widze pojawia mi sie to brazowe legendarne cos na piasku z babelkami powietrza, ale juz nawet nie pytam bo opinii milion (dino, cyjano, okrzemki). W acroporze mowia, ze okrzemki i czekac, a nie wlewac od razu AlgeaX itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft: a dziekuje uprzejmie

ps. nigdy nie myslalem, ze to powiem, bo moj dziekan nazywal sie tak jak Twoj nick, wiec mam uraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam kłopot z testami na NO3, każdy ma inne wskazania. Polećcoe który u Was sie sprawdził najlepiej i której marce warto zaufać.....jeśli do tego jeszcze będzie tania to będe wdzieczny :)


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ludzie najczęściej używają Salifert bądź Red Sea ten drugi jest droższy.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie,

mam ten nowy test Saliferta i teraz dodaje sie kropelki. W instrukcji napisano, zeby dodac krople.

Naprawde chodzi o jedna kropelke czy nie napisano cyfry ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio Saliferta kupiem..... z dat do 2017 i jest 1ml badanej wody + 4 krople i paska miarka proszku.

wysane z Tapatalk HD

Edytowane przez Lacmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jak najskuteczniej i najprościej zbić NO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo staram się unikać dawania takich odpowiedzi, ale niestety w tym przypadku muszę:

Było na forum 1000x razy, spora część forum to dyskusje na ten temat, użyj funkcji "szukaj" a prędzej znajdziesz odpowiedź, niż ktoś Ci tutaj odpisze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jaki tester hana do wody morskiej do pomiaru NO3?

PRG

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w końcu salferta bo te Red sea za drogie raczej.

Faktycznie teraz trzeba dać4 kropelki i proszek do środka.

Już dozuje wódeczke..... :smiling:


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.