Skocz do zawartości
Gość sledzik

problem z spsami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

Wiem ze wiele razy opisywano i omawiano problemy z spsami lecz uważam ze kazde akwarium jak i problem jest inny wiec, tu przestawie tu swój problem. Zaczne od opisu akwarium bo tak wypada:)szklo 70/60/50h, sol kent, oświetlenie 1*150 barwa 16000 plus 4 razy t5 ati (3*blue plus.1*ati Purple)zasolenie 1024 , kh 9,9(baliing 10ml) ca 460( balling 25ml) mg 1260 stosuje groteka 1ml dziennie . A teraz problem :)moje spsy które kupiłem piękne kolorowe z dnia na dzień przestaly polipowac a teraz pomalu traca kolor, widać ze zaczyna przebijać kolor bialy, zaczely pokrywac się zielonym glonkiem.Najdluzej wytrzymala monti srebna lecz i ona brązowieje i coraz mniej wystawia polipy , ogolnie koralowce zaczynają schodzić. Dodam ze po za nimi mam miekasy które dobrze rosna. Oprocz tych klopotow pojawilo się dino( długie zielono/brazowe gluty. Może ktoś poradzi podpowie oceni. Będę wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ma akwarium, czy to pierwsze sps, jak aklimatyzowałeś, po jakimjakim czasie zaczęły zdychać?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps lubią dużo światła i czystą wodę. mg i ca to nie wszystko. A jak pozostałe te niebezpieczne parametry?

Są dwie tezy albo za brudno albo za czysto. A efekt, bielenie korali.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

akwarium ma około 7 miesięcy. korale przywiol kolega z poznania Grzegorz.k który taz je aklimatyzowal około 1 godzinykorale zaczely umierać po około tygodniu a srebna dopiero po miesiącu nie wypuszca polipow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

n o3-0 po4-0 karmie 1 kostke mrożonki dziennie wiec nie ma skad brac się syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy testów używasz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakoś chyba w marcu albo kwietniu w tym roku masowe bielenie sps, gdzieś na forum był moj temat.

Przyczyną było wyjałowienie zbiornika w moim przypadku. Dążenie do ideału było zgubne w skutkach.

Praktycznie wywalenie wszystkich adsorberów, absorberów robienie systematycznych podmianek wyprowadziło zbiornik na prostą.

Co ty tam masz z w/w i co dodajesz?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

tez myslalem ze problemem jest byt czysta woda ale po za odpieniaczem i czegos na krzemiany nic innego nie używam. podmianki co 2 tygodnie 10% na kence. w szawce filterek na wegiel i to wszystko. urzywalem wodki na no3 ale skonczylem z nia jak pokazalo zero - może to był problem?testy salifert http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56a5a7d86d0d4005.html lepszego nie mam

Edytowane przez sledzik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kh? Ja u siebie zauwazylem ze jak mialem zerowe parametry i kh9 to tkanki sie rozpuszczaly a najbardziej u tych na szczycie


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jzkby parametry były zero to miękkie na pewno nie miały by się dobrze. Może i zbiłeś no3 ale po4 już nie tak łatwo. I tu bym szukał przyczyn. Bez Hani się nie obejdzie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

kh mam 9,9 one nie traca tkanki tylko gleboko schowaly polipy i kolor sie mocno rozjasnil, moze tomasz masz racje bo miekie rosna pompuja sie i nie ma tragedi( procz tych co siedzi na nich dino) test salferta na po4 pokazuje zero ale moze akurat oszukuje?

czyli co dalej? wodka? zakupilem phosball na po4 i no3 korzystac? a moze isc w druga strone i zbrudzic wode? odpieniacz mialem na bardzo mokro, kazda mrozonka plukana w ro?

ps moze ktos porzyczy hanke na po4? za flache?

co radzice? a co z tym dino? zdaje mi sie ze dino wyskoczylo jak zaczalem walczyc z no3 wodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij karmić 1 kostka to mało kh w dół do 7-8


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

czyli brudzic? 1 kostka na na 8 ryb to mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0-0 to też nie za super jazda po bandzie karmisz korale ogólnie pokarmy podaje się na noc


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tkanka nie odpadała tylko zrobiła się cienka i zaczęły rosnąć glony w niektórych miejscach na acrach czyli w tych miejscach tkanki już nie było :(


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

czyli co proponujesz? jedna kostka w dzień dla ryb i jedna kostka przed zgaszeniem swiatla?a co z dino? więcej kostek-więcej dino?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 300l w obiegu ,ja mam 430 i karmie6-8


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie 2 rybki, ukwiał kilka krewetek i dużo drobnicy 1 kostką dziennie :) Plus dla korali rurówek itd 1/3 kostki na noc czegoś drobnego :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

a co z phosblls urzywac?

mam taki plan-obnizyc kh do 7,7 ca do 400 zwiekszyc karmienie i zadbac o po4 aby bylo zero tym phosballem? wypali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.. wg mnie to chyba jest w takim razie za czysta woda, mocny odpieniacz, za mało karmisz ale ja przede wszystkim obstawiam wódkę którą lałeś pomimo zerowych parametrów.

Skoro tak szybko podbiłeś kh i ca to nie ma co ballinga lać, Korale i tak go nie zużywają.

Odstaw wszystkie absorbery i zwiększ karmienie.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... bierz słoik wody i do mnie zapraszam... i tak się wybierałeś ponoć... :smoke:

Pogadamy, potestujemy, zobaczymy...

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

ok. tak zrobie. zaczne więcej karmic , odstawie na razie dozowanie ballinga, odpieniacz na sucho i zobaczymy. ale od czego dino/cyjano skoro woda wytrzepana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może jeszcze jakieś papu dla korali. :yes

Dino/cyjano spróbuj cyrkulacją na początek.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.