Skocz do zawartości
amsam

Ile żywej skały?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanowiłem się chwilę nad wagą żywej skały? Jestem w trakcie zakładania 420 l akwarium /właśnie wywierciłem otwory oraz skleiłem komin, zamówiłem już większość sprzętu/ Została mi jeszcze sól i żywa skała. I tu moje pytanie. Ma jej być do 20 % objętości akwarium . Wiazdomo że 1l to 1 kg , ale czy kg skałay równa się objętości. Wiecie że płacimy za 1 kg skały, więc założyłem 80 kg skały - zastanawiam się czy nie jest lżejsza i czy mniej tych kilkogramów mi nie wyjdzie w przeliczeniu na objętość? Proszę o podpowiedzi przed zamawianiem skały. Ile jej zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

ja mam w 200l 20 kg. wiec tobie wystarczy 40kg. przy 80kg. braknie ci miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% objętości zbiornika a nie 20% w porównaniu do wagi wody. Ja w 130l mam 15 kg. Zakładam niedługo 330l i dokupię ok 20 kg i zobaczę jak będzie wyglądać. u Ciebie myślę że i 30 kg wystarczy ale nie zaszkodzi i 45 kg-zobaczysz jak będzie wyglądać skała w zbiorniu. Kawałki są różne, jedne większe inne mniejsze a ważyć mogą tyle samo.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zbiornik ma 450 l i mam 65 kg skaly zobacz w galerii ile to miejsca zajmuje. Przy 80 kg bedzie ciasno a gdzie miejsce na korale?


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Wsawię fotkli to pokaże co wyszło. Baniak mam długi 2 m wąski tylko 43 , wys 60 - przesiadka z słodkiego. i pytanie mam o sól - którą polecacie? Czy rzeczywiście 32 g na 1 l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól ca 1 kg/ 30l wody. Trzeba sprawdzić zasolenie.

Na start uboga. Myślę że OI będzie dobra.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o siporax'ie - być może zadwowolisz się mniejszą ilością skały - wszystko zależy od Twojego gustu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

zazwyczaj to instant ocean na start. cale wiadro 16kg jest na 480litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tak tak mało skały dużo siporaxu.Po drugie w gruzowisku ciężko o fajną cyrkulacje wody.A sól od Lufta weż sobie tą ubogą

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skały, to skała skale nie równa.

ja mam +- 45kg w 260l i miejsce jest. Pytanie tylko co do ręki dostaniesz i jaki plan ułożenia masz (oczywiście zmieni się jak wsadzisz wszystko do baniaka ;)

dojdą korale- zaczniesz zmieniać co nieco i być może wyciągniesz trochę LR, ale zawsze co nie potrzebne może pomóc w sumpie.

na Twój baniak dałbym 50kg (zawsze możesz dokupić jak będzie Ci mało)

Co do szerokości akwa, to jeżeli masz możliwość, to nie bierz zbyt dużych, płaskich skał- pojawia się problemy.Sam tak miałem i musiałem niektóre rozwalać, bo inaczej wchodziły w jednej pozycji.

ps. skała to filtr, więc nie rezygnowałbym z jej ilości.

w piątek po raz drugi zmieniłem ułożenie (pewnie nie ostatni raz,choć póki co jestem zadowolony)

towaru w środku mało, ale akwa ma dopiero 3 miechy,więc załączę miniaturę dla przykładu moim zdaniem nie zagracając, można mieć sporo LR- choć pewnie niektórym się nie spodoba.

120/60/45(45 w najszerszym miejscu- przednia szyba profil), brak sumpa

ps.2 sorka za jakość, ale zdjęcie na szybko zrobione przed chwilą

post-14651-0-71258300-1352641480_thumb.jpg


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie "nie lubie" pytań ile kg skały procentowo

oraz ile mocy falowników

to wszystko zalezy od konceptu, obsady akwarium etc

rada taka

Jeli kupujesz wysylkowo, napisz do sprzedawcy jakie masz wymiary baniaka i co Ci sie marzy

wierze ze bedziesz bardziej usatysfakcjonowany

niz pisząc "poprosze 20kg skały"

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezlei filtracje opierasz np na odpieniaczu i wodce czy medim dla bakterii jak np siporax skaly wystarczy zeby ryby mialy kryjowke i stanowily jakies podwaliny pod korale.

Ja nie dawalbym wiecej jak 30Kg. Moze byc nawet sama sucha. Kazdy koral przychodzi ze skalka czy podstawka, warto brac to pod uwage przy rozmyslaniu nad iloscia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.