Skocz do zawartości
bober6662

Entacmaea quadricolor różnice pompowanie się...

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taka teorie,ze ukwialy maja najczesciej smoczki w baniakach bez odpieniacza lub z odpieniaczami na igle a przy meschu przewaznie sa dlugie i cienkie ramiona. Moze to tylko taki zbieg okolicznosci ale u mnie Deltec ma igle i sa smoczki u kolegi Tunze na lopatkach i sa smoczki a znam kilka zbiornikow w okolicy na meschu i wszedzie sa dlugie kiszki.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są długie macki, a siedzą pod HQI i w najlepiej oświetlonym miejscu, 10 cm od powierzchni (takie sobie wybrały). Co do wpływu temperatury, to w lecie dzieliły się jak szalone.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak byl jeden to mial bombelki a teraz po podziale jak sa 3 to chyba jest jakas konkurencja pokarmowa i wyciagaja macki ktory wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu pojawiły się bombelki po przejściu z T5 na chińskie led. Mam teraz wyraźnie więcej światła więc moim zdaniem światło ma tu znaczenie i nie chodzi tu o to czy led czy T5 ale chyba moc świała które jest na niego skierowane. Nie wiem też czy białe czy niebieskie mają wpływ bo u mnie przy jednych i drugich ładnie "bąbelkuje". Dodam jeszcze, że w tych ledach mam soczewki więc to światło jest bardziej skupione.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat tych uchwiałów jest zagadką i nie do końca ją odgadłem kiedy zaczynałem przygodę z morskim kupiłem małego uchwiała wielkości mandarynki dziś mam ich w akwarium około 30 szt i musiałem podzielić akwarium na dwie części jedna to zyjące uchwiały druga to inne korale :) jedno jest pewnie - nie dokarmiam ich od początku - tak to wygląda:

1.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat to i ja się dołączę.

Trzy miesiące temu kupiłem trzy ukwiały. Sprzedający twierdzi, że to quadri.

JEden trafił do mojego baniaka a dwa do 600l kolegi. U mnie urósł 5 krotnie i zawsze miał długie macki natomiast u kolegi rosną wolno i mają bąblowate macki. Obydwaj mamy akwaria oświetlone lampami led cree. Różnica w akwariach jest taka, że kumpel stosuje sól ubogą a ja rafową. Może zawartość jakiś pierwiastków wpływa na kształt macek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej wodzie ukwiał będzie tworzyć kulki, w słabej będą to długie macki. U mnie quadri wygląda tak jak na fotce, dzieli się co 3-4 tygodnie. Ukwiały lubią też niebieskie światło a w białym raczej nie gustują. Ja mam ledy chińskie, ukwiał siedzi 20 cm od powierzchni, pod samą lampą i ciągle wystawia do mnie cycki.

post-11401-0-02409500-1391030363_thumb.jpg

post-11401-0-76271000-1391053949_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój od 3 miesięcy nie rośnie, nie dzieli się i ma podłużne macki.

Od 2 tygodni zacząłem go karmić krewetką koktajlową, zjada przeważnie wszytko chyba że mu krewetka coś wyrwie. Ale żeby jakieś przyrosty były to tego nie zauważyłem. Po zjedzeniu rozwija się do poprzedniej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej wodzie ukwiał będzie tworzyć kulki, w słabej będą to długie macki. U mnie quadri wygląda tak jak na fotce, dzieli się co 3-4 tygodnie. Ukwiały lubią też niebieskie światło a w białym raczej nie gustują. Ja mam ledy chińskie, ukwiał siedzi 20 cm od powierzchni, pod samą lampą i ciągle wystawia do mnie cycki.

@Imperator to jak wytłumaczyć to, że miałem jednego quadriego i on miał długie macki, następnie podzielił się 4 krotnie i teraz mam 5 ukwiałów z tego macierzysty cały czas ma długie a wszystkie po podziale mają kulki :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zdefiniujmy dobrą wodę.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) ;) Moj ma raz kulki raz macki w zaleznosci jak mu sie podoba ;) Rano potrafi miec kulki, wieczorem napompowany i wyciagniety. Moze jednak chodzi o zarcie...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było ale wkleję :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Imperator to jak wytłumaczyć to, że miałem jednego quadriego i on miał długie macki, następnie podzielił się 4 krotnie i teraz mam 5 ukwiałów z tego macierzysty cały czas ma długie a wszystkie po podziale mają kulki :)

Są w innych miejscach, macierzysty został tam gdzie był, a dzieci są w lepszym świetle, zgadza się?

;) ;) Moj ma raz kulki raz macki w zaleznosci jak mu sie podoba ;) Rano potrafi miec kulki, wieczorem napompowany i wyciagniety. Moze jednak chodzi o zarcie...

VDR, a nie zmienia Ci się światło w ciągu dnia?

Dobra woda to właściwe parametry fizyczne i chemiczne. W połączeniu z dość silnym oświetleniem z przewagą barwy niebieskiej i będą kulki.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w innych miejscach, macierzysty został tam gdzie był, a dzieci są w lepszym świetle, zgadza się?

@imperator ale właśnie ta teoria też raczej jest do obalenia :) bo macierzysty i 2 po podziale siedzą obok a 2 pozostałe chodzą po baniaku. To co można jeszcze brać pod uwagę to może cyrkulacja ma znaczenie w tym przypadku :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jest jeden ukwiał, który od strony lampy ma okrągłe polipy a od dołu, gdzie jest przysłonięte światło ma długie.

post-11401-0-22005900-1391087562_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR, a nie zmienia Ci się światło w ciągu dnia?

Rano jest takie same jak wieczorem. Okolo 12 dochodzi biale - wylacza sie kolo 20:00 czy 21:00.

Dobra woda to właściwe parametry fizyczne i chemiczne. W połączeniu z dość silnym oświetleniem z przewagą barwy niebieskiej i będą kulki.

u mnie jest sporo niebieskiego w baniaku - kiedys mial kulki - pozniej sie podzielil - te mial kulki. Od dluzszego czasu jednak nie dzieli sie tylko rosnie. Przestalem go tez karmic bo rosl jak szalony i parzyl korale. Czasami jedne macki maja kulki inne nie ;) Siedzi w nim parka ocellarisow. Sam juz nie wiem bo swiatlo to samo a zachowanie od dawna inne :D

Lukasz.S4 - filmik fajny ale nie wyjasnia tak na prawde o co chodzi z banieczkami :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano jest takie same jak wieczorem. Okolo 12 dochodzi biale - wylacza sie kolo 20:00 czy 21:00.

u mnie jest sporo niebieskiego w baniaku - kiedys mial kulki - pozniej sie podzielil - te mial kulki. Od dluzszego czasu jednak nie dzieli sie tylko rosnie. Przestalem go tez karmic bo rosl jak szalony i parzyl korale. Czasami jedne macki maja kulki inne nie ;) Siedzi w nim parka ocellarisow. Sam juz nie wiem bo swiatlo to samo a zachowanie od dawna inne :D

Lukasz.S4 - filmik fajny ale nie wyjasnia tak na prawde o co chodzi z banieczkami :D

no niby nie ale gdzieś czytałem że ponoć karmione bąbelkują a że mam dwa obok siebie (to samo światło itp) zrobię test jednego będę karmił drugiego nie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zaobserwowałem, że potrafi być w połowie "bąblowaty", a w połowie "mackowaty". A więc woda nie ma wpływu jedyne co u mnie jest zmienne dla obu połówek:

- ta z bąblami: silniejsze światło i ruch wody boczny

- ta z mackami: słabsze światło, ruch wody od stopy w kierunku macek.

Światło jak w stopce tylko LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mały update, rok temu robiłem przesiadkę do nowego baniaka i w czasie uruchamiania lampa LED pozła do nowego a nad starym zawisła 6xT5 ATI, dwie białe, dwie niebieskie i dwie różowe?? nie wiem dokładnie bo pożyczone. W ciągu tygodnia dostał takie cycki jakich nie widziałem nigdy. Karmienia nie było, baniak ten sam, woda lekko zaniedbana. czyli jedyna zmiana jaka była to światło. Po przesiadce do nowego od starą lampę po tygodniu cyce padły. Jest wielki jak patelnia na 12 jaj i od roku się nie dzielił, miejsca jak widać w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.