Skocz do zawartości
remel

Gdy prąd płynie przez wodę - Co się dzieje?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecztałem i nawet nie ma się do czego przyczepić :).

No może tylko wyjaśnienie, że do róznicówki nie musimy mieć przewodu PE, wtedy nie wyłączy od raz po przebiciu a dopiero jak sie ktoś dotknie do obudowy/wody i prąd przez niego spłynie do ziemi.

Jedyne co to niech może osoby bez wiedzy elektrycznej wypowiedzą się czy zrozumieli i jakie z tego wnioski dla ich akwarium.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie mostkuje gniazdko? ... to mam przebicie czy nie mam? jak bym miał to chyba tak delikatnie by nie kopało tylko jak juz to bardzo mocno(śmiertelnie?)

mam podłaczyć ten kabel (od bolca w gniazdku ) do zera? i to sprawi że prąd nie kopnie, ok to łapię . Ale skąd ten prąd tam sie wziął?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko trzymajcie mnie bo ja tego prądu naprawde nie rozumiem...po dokładnych testach czuje wyraźnie że jak odłączę grzałkę z kontaktu to kopie wyraźnie słabiej ale i tak kopie w stopniu odczuwalnym. Tyle ze problem jest teraz na tyle zawiły iz przydała by sie ingeręcja agentów z X-files bo grzałkę mam podłączoną w power Boxa od kompa AM który steruje ogrzewaniem i w owej chwili grzałka nie byla włączona!!! To z kąd do jasnej anielki wziął sie tam ten prąd? skoro tak naprawde w owym gniazdku prądu nie było( aby sie o tym przekonać w to samo gniazdko wzadziłem ładowarkę od noki i nic nie ładuje wiec prądu tam nie ma na bank) to jak to sie dzieje ze wtyczka od grzałki wsadzona do kontaktu bez prądu w środku sieje przebicie do wody?

Dobra , musialem to wszystko przeczytać 2 raz i juz mnie oswieciło... ale dalej nie rozumiem z kąd u licha ten prąd w wodzie skoro kable sa nie uszkodzone? to skoro nie mam bolca w gniazdku i tego mostku to delikatny prąd cały czas kopie moje rybki?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam filmik ktory pokazuje co robi dokladnie uziemienie

miernik jest podlaczony pomiedzy lampa a woda pokazuje nam potencjal elektryczny

Przyczym to nie jest zwarcie podkreslam

Zolty kabelek PE z listwy podlaczam do wody

Naturalnie ta koncowka nie moze byc uzyta tylko tytan

http://youtu.be/P2bXGUHjXNM


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecztałem i nawet nie ma się do czego przyczepić :).

No może tylko wyjaśnienie, że do róznicówki nie musimy mieć przewodu PE, wtedy nie wyłączy od raz po przebiciu a dopiero jak sie ktoś dotknie do obudowy/wody i prąd przez niego spłynie do ziemi.

Jedyne co to niech może osoby bez wiedzy elektrycznej wypowiedzą się czy zrozumieli i jakie z tego wnioski dla ich akwarium.

P.

Przewód ochronny(PE) ma też duże znaczenie(a nawet jest niezbędny) w przypadku, gdy chcemy zainstalować wyłącznik różnicowo-prądowy


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapa daj na priva tel zaraz dojdziemy do problemu


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zwykły mostek i po problemie? ja mam 2 kable w gniazdku ,ale mieszkam w zwykłym domku na 2 pietrze - to chyba nie jest za wysoko aby to zero spełniło funkcje uziemienia? czyli wychodzi na to ze od lat moje rybki są delikatnie pieszczone pradem? (sprawdziłem próbówką jak nie mam kapci na nogach to swieci...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat o uziemianiu akwarium, "bo kopie". U mnie też kopało, ale przestało. Co zrobiłem? Wymieniłem listwy zasilające przy okazji instalacji Profka, ale... przebicia nie było na 100%

Przypomniała mi się sytuacja z żarówkami enegooszczędnymi, które dawały poświatę nawet przy wyłączonym wyłączniku. Dużo szukania i proste rozwiązanie, wywalić podświetlenie (neonówkę) z wyłącznika. Okazuje się, że jest to problem opisywany na wielu forach elektrycznych.

W zasilaniu, które miałem dotychczas w akwarium były aż trzy takie neonówki. Niby światełko, a jednak bruździ.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odkopales dinozaura. Moje ledy swiecily bo drivery maja takie sterowanie ze oprocz pwm mozna nimi sterowac orzez potencjometr ktory zmienia rezystancje miedzy plusem sterowania i masa. Po jakims czasie zauwazylem ze sa tak czole ze wystarczy doktknac i zaczynaja wysterowywac prad na ledy


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było. Teraz wyłączam zasilacze po zgaszeniu lampy i spokój

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam t5 i dodatkowo korale rosna ;)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.