Skocz do zawartości
-dominik-

Kolcobrzuch zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś miał już może styczność z tą rybką?

Jakiego akwa potrzebuje?

Czy to prawda że wydziela toksyny?

Pozdrawiam:

Dominik T.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toksyny? Owszem, ale pod warunkiem, że ją zjesz :). Im starsza, tym robi się agresywniejsza, więc nie wiem, czy 70 litrów będzie dobre - dla młodej rybki pewnie tak, ale potem trzeba będzie większy zbiornik. Do tak małego akwarium może pomyśl o "Figure-8 puffer" http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=830+954+1601&pcatid=1601 Poza tym fajna, ciekawska rybka, lubi zaglądać w różne zakamarki. Tyle. że wymaga żarcia, na którym mogłaby sobie ścierać zęby - jakieś ślimaki, kiełże, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o toksyny w kolcach...

Ale i tak dzięki.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik o kolcobrzuchach jak wpisałem w google wyskoczyło mi kilka stron wiadomości...Leń jesteś,a tak w ogóle kupiłeś już akwarium?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolcobrzuch zielony nadyma się ale właściwie kolców to on nie ma, taka tarka.

Swoją drogą trzeba się bardzo postarać, żeby nadął się.

Miałem K. Zielone w estuarium z Poskoczkami mułowymi. Obecnie mam rozdymke.

K. Zielone jak i te obecną brałem do dłoni, przeganiałem palcem i nigdy nie okazywały złości.

Fakt, od czasu do czasu trzeba im podawać ślimaki bądź też krewetki z pancerzykami.

Ślimaki moga być słodkowodne, byle nie za duże. Takie na dwa kęsy. Jak będzie ślimak za duży to kolcuś zrobi otwór w skorupce i wyssie mięsko zostawiając pustą muszelke a lepiej jak naraz pogryzie i zje ślimaka. Potem to strawi. Małe ampularie, zatoczki mogą być. Świderki tylko dla dużych okazów- mają o iele grubsze muszle.

Jakieś pytania ? Zawsze lubiłem te rybki :)

Aha, K. Zielony to słodkowodna ryba, z wiekem przechodzą na pełne zasolenie więc jak kupisz w okolicznym sklepie zoologicznym rozdymke wielkości kciuka to nie zapomnij przystosować go o pełnego zasolenia.

Im dłużej tym lepiej :) Taki do wielkości ping ponga nadaje się się do 70 litrów myśle.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolcami się nie przejmuj bo w 70 litrach nie urośnie większy niż 8cm i nawet ich nie zobaczysz, poczytaj o zasoleniu im starsza ryba tym większe zasolenie. Ryba bardzo pocieszna, im większa tym bardziej agresywna (łagodniejszy jest kolcobrzuch dwuplamy . Ja trzymałem razem kolcobrzuchy zielone, dwuplame i żółtaczki indyjskie.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi! :thumbup:


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podjadają korali, chodzi mi o spsy? Mam możliwosc kupienia już przestawionego na słoną wodę tylko się troche obawiam o korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolcobrzuch ma 4 cm moja kreweta ambionesis ma z 10 cm a ślimak to porcelanka tygrysia XL więc raczej się nie porwie na nie a te drobne szachrajstwo niech wcina do woli, bo jest ich od zarojenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku w Falenicy można kupić kolcobrzuchy za 8-12zł (karłowate 8-9zł i zielone za 10-12zł)


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lecimy :)

Co do krewetek, to mógłby jej dać radę. Moje 3-4 cm pufferki zaczajały się na pustelniki - nie przegryzły się przez pancerz, ale nawet spora ambionesis jest bardziej wrażliwa, zwłaszcza nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w kilku źródłach o kolcobrzuchach:

-w jednym pisali żeby dodać 1łyżeczkę soli na 5l.

-w drugim że bez soli

-w trzecim że tyle co w standardowym akwa. morskim

To ile dodać tej soli?

PS.

Chce aby to było akwarium słonawowodne-nie całkiem morskie.

Edytowane przez -dominik- (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mąciwoda jesteś Dominik.

Małe sztuki mogą żyć w totalnie słodkiej ( wiem, miałem z Paletkami), mogą żyć w częściowym zasoleniu ( wiem, miałem z Poskoczkami mułowymi w estuarium ). Dorosłe sztuki wolą pełne zasolenie ale pewnie maluszka też do tego przyzwyczaisz.

Molinezje w jeden dzień przyzwyczaiłem do słonej wody ( padła bo prąd za silny ).

Nie wiem ile Kolcuś potrzebowałby czasu na to ale Tobie to chyba sie nigdzie nie śpieszy, masz sól przynajmniej ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu MOD nie zamyka takich tematów.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.bajcik.pl/product_info.php?products_id=4968

http://allegro.pl/tetraodon-fahaka-kolcobrzuch-nilowy-i2873567243.html

http://allegro.pl/kolcobrzuch-nilowy-tetraodon-lineatus-i2877905779.html

Te 3 sztuki znalazłem w kilka minut Dominiku naprawdę wystarczy trochę chęci a znajdziesz jeszcze więcej przykładów,napewno wiele sklepów z kolcobrzuchami nie ma w necie więc od jutra jak masz czas wolny pojeździj po mieście a na pewno gdzieś znajdziesz.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik czytając Twój profil można by wnioskować że zakładasz słodkie akwarium. Proponuje poszukać informacji o interesujących Cię gatunkach na forach slodkowodnych. Poza tym masz w profilu napisane że obsada i akwarium masz już zamówione a to jakby nie trzyma się kupy z twoja deklaracja kupna kolcobrzuchów która zresztą złożyłeś w nieodpowiednie dziale na naszym forum.

Ogarnij się chlopie i daj się lubić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że zamówione bo zamówiłem w pobliskim sklepie akwarystycznym, niestety właściciel powiedział że nie ma na giełdzie i muszę poczekać do lata.

Powiedział to dopiero w zeszłą niedziele.

Co do kolców znalezionych przez bober6662 to nilowe są za duże a sklep "Bajcik" jest w Poznaniu.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale bez względu na wszystko nie jest to też temat do obrażania i poniżania założyciela. Tymbardziej ze sądząc po wypowiedziach to raczej bardzo młody człowiek.

To go nie usprawiedliwia bo sam mam 16 lat a na forum jestem od 14 roku życia wiec wiesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik Ty naprawdę pomyliłeś forum,Napisałeś że akwarium morskie odpada,więc jeżeli założyłeś wątek a w nim szukasz życia do akwarium słodkiego z domieszką kilku łyżeczek soli to chyba nie tutaj.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik Ty naprawdę pomyliłeś forum,Napisałeś że akwarium morskie odpada,więc jeżeli założyłeś wątek a w nim szukasz życia do akwarium słodkiego z domieszką kilku łyżeczek soli to chyba nie tutaj.

nie zgodził bym się z tobą kolego

z mojej wiedzy i młode kolcobrzuchy jak najbardziej mogą zyć w słodkiej ewentualnie słonawej wodzie

jednak jako dorosłe osobniki potrzebują do życia zasolenia i są trudne do trzymania z innymi rybkami ze względu na zasolenie i styl życia (drapieżnik) a odsyłając kolegę do działu słodkowodnego nie wiem czy nie zaprzeczasz temu że jest to ryba przybrzeżna aczkolwiek morska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.