Skocz do zawartości
thomas516

pytanie o pompe cyrkulacyjną/falownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do założenia akwarium morskiego i w zwiazku z tym szukam odpowiedzi na najdrobniejsze nurtujace pytania, jakiej mocy pompy cyrkulacyjne dobrac do akwarium 300l ? i czy dostepne np: VIBRATION PUMP JVP-102B działają ciągle czy pulsacyjnie imitujac naturalne ruchy fal ?


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jvp tylko w trybie ciągłym, żadne pulsacje - nie nadają sie do tego celu


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ciężko laikowi połapać się w opisach handlowych, np w wiekszości opis jest taki :" DO TWORZENIA FAL MORSKICH, POMPA (FALOWNIK) SŁUŻY DO WYTWARZANIA NATURALNEGO RUCHU FAL W TWOIM AKWARIUM MORSKIM. opis JVP-102, i teraz człowiek zastanawia się czy to tylko działa jak zwykły wirnik do ktorego trzeba dokupic urzadzenie sterujące czy samo działa pulsacujnie, jeszcze proszę o podpowiedz jakiej mocy łącznej powinienem dobierać , w akwarium będzie około 45kg skały, przyklad takiej pompy cyrkulacyjnej, z opisu jednoznacznie można wywnioskować że wytwarza fale a nie ciągły strumień

http://allegro.pl/pompa-do-tworzenia-fal-falownik-jvp-201-6000-l-h-i2787581860.html

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytwarza ciągły strumień i nie nadaje się do żadnego sterownika.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te o ktore Ci chodzi zaczynaja sie od tego rodzaju (i ceny):

Tunze 6055 :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego dziadostwa.Bardzo szybko się zużywają,pękają izolacje na przewodach zasilających.Dwa razy zostałem porażony prądem z powodu przebicia na pompie.Wywaliłem to całe badziewie do śmietnika i kupiłem pompy TUNZE.Cena kilkakrotnie wyższa ale warto.Klasyczny przykład że "wszystko jest tyle warte ile kosztuje".Nie oszczędzaj na sprzęcie bo to się nie opłaca na dłuższą metę.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego dziadostwa.Bardzo szybko się zużywają,pękają izolacje na przewodach zasilających.Dwa razy zostałem porażony prądem z powodu przebicia na pompie.Wywaliłem to całe badziewie do śmietnika i kupiłem pompy TUNZE.Cena kilkakrotnie wyższa ale warto.Klasyczny przykład że "wszystko jest tyle warte ile kosztuje".Nie oszczędzaj na sprzęcie bo to się nie opłaca na dłuższą metę.

powiedz to całej armii morszczaków jadących na jvp

pozostawmy tunze to co królewskie

ale nie demonizujmy jvp

hehe

jak sobie pomysle, gdyby nie taki JVP i pare innych rzeczy z Chin to bez mała jak nic z 50% morskich baniaków chyba by w Polsce w ogóle się nie odpaliło :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanawiam sie jak to dziala , narazie jeszczenie wiem co wybrac, nie zalezy mi na typowym falowniku do tworzenia fal ale na cyrkulacji w akwarium, z doswiadczenia wiem ze nie zawsze to co drogie to dobre a co tanie to szajs, przyklad: grzalki do akwarium, leza 3 firmowe za ponad 100zl kazda , popsoly sie po pol roku, a teraz uzywam , taniej za 30zl i dziala bez problemowo od roku, wiadomo kazdy sprzet ma prawo sie popsuc, czasami cala partia zdaza sie lipna ale nie musi oznaczac to ze wszystkie sa do niczego,na poczatek musze ustalic jaka moc potrzebuje do swojego akwarium i pytam kolejny raz w tym watku ale nie uzyskalem jeszcze odp :D


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w cyrkulacji co dobre to drogie. I nie ma tu wyjatków.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na start 2 pompki JVP. Jedna 202B (12000l/h) a druga chyba 201 albo 102. W obu pompach przyssawki nie trzymały się szyby. Chyba taka podwujna pompa jest po prostu za ciężka na takie małe przyssawki. Co chwilę się odklejały powodując straszne zamieszanie w zbiorniku. Po trzech miesiącach kombinowania z zamocowaniem wywaliłem to i kupiłem Tunze. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się ze Tunze 6065 (6500l/h) pompuje DUZO wiecej wody niż JVP 202(12000l/h). No i jeszcze mocowanie na magnes... bajka. Nic sie nie przesuwa, nie opada, nie wisi na kablu. Jak ustawisz tak dmucha :)

Też jestem zdania, że nie zawsze to co drogi musi być lepsze... ale w porówanie Tunze i JVP... to jak porównanie malucha i Mercedesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam kolejny raz w tym watku ale nie uzyskalem jeszcze odp :D

a o co jeszcze pytasz?

dobor falownikow to kwestia indywidualna w zaleznosci od ustawienia skały i obsady koralowej

mnie osobiscie bawią wszelkie przeliczniki np ze na 300 litrow potrzeba np 30 0000 l/h w pompach i koniec kropka.

sam uzywam w nowym JVP 200

bo są lekkie i ekonomiczne 6W przy 5000l/h

obecnie kręcą się 2, a jako, że dokładam korali ktore potrzebują to dołożę jeszcze 2 na moje 360l netto

jak mnie najdzie wena to kupie moze kiedys jakis vortech czy tunze

ale poki co jestem z jvp zadowolony - po dotarciu niesłyszalne

na przyssawkach zakup to nie majątek i lekkie modele sie dobrze trzymaja

a kolosy takie jak wspomniany jvp 202 czy juz 201 to nie ma sensu inaczej niz na magnesie

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

dobrze i tanio bedzie, gdy kupisz 2 x zwykle Tunze 4500 l/h (6045). Zadnego sterowania poza zegarowym.

6 godzin jedzie jedna, po 5-ciu godz. wlacza sie druga (czyli przez godzine chodza razem) i potem odwrotnie. To bedzie "przyplyw - odplyw".

Sterowalne sa drogie i do tego sterownik tez kolo 400 zl kosztuje...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z @sebem o pompach JVP,przez zwarcie ktore spowodowała stracił całą obsade.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Stani i to jest konkretna odpowiedz na moje pytanie :thumbup: myśle że takie rozwiązanie będzie najlepsze


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko tak myślisz. Nie docenia pomp sterowalnych ten kto ich nigdy nie miał. W Twoim przypadku kupiłbym co najmniej jedną sterowalną, druga ostatecznie stała.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygram w totka to bede kupowal najlepsze i najdrozsze rzeczy :) na chwilę obecną wystarczą 2 tunze 6045 na poczatek nie mam zamiaru brac sie za spsy i lpsy, kilka mieekich , krewetki,moze jakis krab, i para błazenków, z czasem jak zdobędę trochę doświadczenia i nabiore wprawy w opiece nad morskim to pomyśle o lepszym sprzecie i zywych stworzeniach


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z @sebem o pompach JVP,przez zwarcie ktore spowodowała stracił całą obsade.

l

Osobiście nie ma się czym chwalić, równie dobrze może trzepnąć żonę lub zabić dziecko, całe szczęście że był taki przypadek w akwarium teraz można to wyprostować i przeprowadzać kontrolę przynajmniej raz na 5 lat.

Elektryk powinien wykonać sprawdzenie instalacji zgodnie z Polską normą PN HD 60364-6.

Przy takim zjawisku nie ma znaczenia czy to tunze,NJ czy jvp tego nie powinno być.

Popularny motyw niczym zawiniła suszarka wpadająca do wanny ale to przeszłość.

JVP jest i było tak dużo od samego początku że nie trzeba się ograniczać tylko do jednej osoby myślę że duża duża grupa osób tutaj je ma.

JVP są tanie i nie są niezawodne co kilka miesięcy ma prawo paść(3 mi padły) lub ruszać przy starcie , przyssawki też nie powiem nie grzeszą.

Na magnesie są to spoko pompy w spoko cenie.

Co do wydajności porównywałem tunze 2 szt 4500l/h i jvp 102 5000l/h moim zdaniem jvp robił większy ruch wody.Tunze jest bardziej skupiony i może sprawiać wrażenie wydajniejszej.

Design, wielkość czy żywotność tego kwestionować nie trzeba są to najlepsze pompy.

Jest wiele tanich badziewnych produktów, ale jvp moim zdaniem dla programie budżetowym to best sellery.

U mnie 2 jedna 3000 druga 5000 pracują już prawie 3 lata z LR

Jedna 6500 tunze kosztuje 4xxzł za to mamy 6 pomp jvp 102 na magnesach i jeszcze zgrzewkę piwa.

Padnie trudno wyciągnę nową to tylko wiatrak lepszy czy gorszy , szczerze nawet gdybym miał odrobinkę większy budżet zastanawiałbym się czy nie szkoda mi pieniędzy nie wiem, długo bym myślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie jvp 102 na magnes ( + jeszcze kilka w szafce na zapas) chodzą mi 3 lata bezawaryjnie. Za tą cenę jak złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 3 JVP w 2 popękała izolacja przewodu (3-4 m-ce) zaraz przy pompie co powodowało porażenie za to ta ostatnia JVP 200 jest od roku w stanie idealnym


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.