Skocz do zawartości
Lurthel

Nano-Reef 30l - Lurthel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 79.

Wszystko żyje i wygląda na zadowolone. Mam nadzieje że z czasem algi przykryją klej.

Od wczoraj w kaskadzie siedzi Resun sk-300.

vd836_IMG_0482.JPG

qz766_IMG_0483.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda :)

Ciekaw jestem jak te SPSy dadzą radę z tym światłem

Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, bardzo ładnie :) Gdybyś mógł jeszcze wrzucić zdjęcie Resuna w FZN-3, byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wam się podoba. Na sps'ach widać przyrosty, nieduże ale są. Chociaż teraz trochę żałuję że się zdecydowałem na sps'y wszyscy tak je zachwalają.. a tak naprawdę to stoi taki kikut i nic z tego nie wynika. Jakbym teraz wybierał to wolałbym jakąś alveoporę albo gonioporę dać. Pavona jeszcze nie jest zła.. bo jakieś minimalne ruchy na niej są.

Ładnie, bardzo ładnie :) Gdybyś mógł jeszcze wrzucić zdjęcie Resuna w FZN-3, byłbym wdzięczny.

Trzymaj :).

fv673_IMG_0486.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jakoś przerabiać pokrywę filtra, czy zostawiasz tak jak jest? Czytałem w Twoim pierwszym poście, że zakupiłeś ampułki z Biodigest. Powiedz, jakie zastosowałeś dawkowanie? Ciężko znaleźć instrukcje ile lać zarówno Biodigest jak i Bioptim do małych zbiorników, a same instrukcje (jedna ampułka na nie więcej niż 1000l) jest trochę mało precyzyjna, a zbyt duża dawka może być w jakiś sposób szkodliwa.

Dawkowanie, jakie znalazłem na stronie producenta dla Biodigest to:

120 to 1 000 liters - Standard - 1 vial / 15 days

A jaką do tego proporcję Bioptim, to już nie wiem zupełnie:

0 to 60 liters - Nano - 1 vial / 15 days

121 to 200 liters - Standard - 1 vial / 15 days

Co oznacza Nano i Standard? Jest to linia produktu różniąca się stężeniem pożywki, czy odnosi się to zwyczajnie do litrażu? Wydawałoby się że chodzi o litraż, ale 1 ampułka dla max 60 i tak samo dla max 200L? Dziwne... Co najmniej dziwne ;P

Ogólnie naczytałem się trochę na ten temat. Ponoć dobry produkt, szkoda tylko że trochę brak tej instrukcji. Daj znać jak lałeś to u siebie.

Edytowane przez h4rrYns (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wprowadzał już żadnych zmian/przeróbek bo czekam już na większe szkło, które się klei i mam nadzieję niebawem będzie ukończone.

Co do ampułek to zwykle robiłem tak że wciągałem zawartość do strzykawki i robiłem z jednej ampułki 2 porcje i dawałem je co tydzień. Zdarzyło mi się raz dać całą ampułkę bo nie miałem wolnej strzykawki i nie było żadnych skutków ubocznych. Podejrzewam, że ciężko przedawkować te bakterie.

Co do tego nano i standard to podobno są jakieś ampułki w wersji nano do małych zbiorników, ale w Polsce ich nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super szkiełko.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie aktualizowałem, w sumie ostatnio niewiele się dzieje gdyż nowy zbiornik już na horyzoncie, czekam tylko na sump a potem już zalewanie.

Aktualne fotki:

img0533dl.jpg

img0534vfp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny baniaczek, tylko irytowałby mnie ten klej, u siebie muszę zastosować inną metodę przytwierdzania korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularii to za bardzo u Ciebie nie widzę, bo chyba nie to duże na skale, raczej obstawiałbym, że to Capnela.

Jeżeli chodzi Ci o "trawniczek" obok pomarańczowych zoa to na moje oko jest to briareum.

P.

W baniaku pojawiły się nowe zwierzątka. Sarcophyton, duncanopsammia i sinularia. Na skałkach z zoasami rośnie też trawniczek ale nie wiem co to za gatunek.

Sinularii to za bardzo u Ciebie nie widzę, bo chyba nie to duże na skale, raczej obstawiałbym, że to Capnella.

Jeżeli chodzi Ci o "trawniczek" obok pomarańczowych zoa to na moje oko jest to briareum.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to capnella, kupiona była jako sinularia ale co tam. Trawniczek dalej nie jestem pewny co to jest, ale ważne że jest ładne i nie parzy innych koralowców.

Co do klejenia teraz bym to zrobił ładniej, ale bez doświadczenia klejenie pod wodą na prawdę nie jest prostą sprawą. Część skałek z klejem które widać na zdjęciu nie są przytwierdzone nawet do skały. To po prostu skałki na których są przyczepione szczepki capnelli, a miałem tylko takie z pozostałościami kleju.

Gdzieś za dwa tygodnie przeprowadzka do większego, część koralowców pójdzie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.