Skocz do zawartości
thomas516

jakie preparaty na poczatek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za kilka dni ruszam z akwarium, zastanawia mnie czy sto sować jakieś preparaty ze szczepami bakterii dla przyspieszenia dojrzewania i poprawy równowagi, ewentualnie jakie inne preparaty mogą przydać się początkującemu


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biodigest i bioptim


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biodigest znalazlem, z tego co widżę jest w ampułkach na 1000l, jak dawkować na 300? raczej wydaję mi się że nie można przechowywać po otwarciu chyba że się mylę drugiego nie znalazłem, moze jakąś pełną nazwę, od którego momentu stosować po zalaniu i ułożeniu skał


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ampułkę, zobacz jak ona wygląda i spróbuj podzielić na 3 części... :vava: Ja na swój start 50L wlałem połowę, po tygodniu drugie pół i nic się przez miesiąc nie działo. Nic kompletnie, tylko woda się mieszała. Jak doszło życie to wiadomo amci, kupki, glonki, dinki.

Na start jakie preparaty? Sól, bakterie - obserwacje - ewentualnie wódka.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, odzywam sie pierwszy raz na forum :) wiec, kilka tygodni temu startowalam swoje kolejne akwarium, na dobry poczatek dostalam od milego Pana w sklepie zoologinym bakterie ktore moga byc uzywane so slodkiej jak i slonej wody, sa stosunkowo nie drogie i dolewa sie je mniej wiecej co 3 dni przez 3 tygodnie, po czym woda do testow i heja ze zwierzakami :) Bakterie te zwa sie: Nite-Out II startbakterien. Polecam, po 2 tygodniach stosowania moja woda nadawala sie do wpuszczenia form zycia :)

Pozdrawiam


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tomku najlepszy preparat na start to cierpliwosc bedziesz jej potrzebowal ile bys niewlal bakterii

Ryby na koncu -samym koncu jak woda bedzie juz gotowa ... przetrawic talerz grochowki

Pozdrawiam. Powodzenia


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o szybkie wpuszczenie rym, ale o złagodzenie skutków dojrzewania i ewentualne przyspieszenie procesu aby jak najmniej niepozadanych glonow i innych rzeczy nie miało za dobrych warunków do rozwoju, ryby planuje co najmniej dopiero na wiosne jak się ociepli i nie będzie problematyczne transportowanie jak w zimę


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepszy jest węgiel.....ale nie do akwarium :D:D Cierpliwość, obserwacja i.....cierpliwość. Jeszcze nalewasz się różnych specyfików, a czy będą potrzebne to ocenisz sam.

Na poważnie to wlał bym trochę wody z działającego zbiornika i czekał.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje po 1 kapsulce bioptim i biodigest przy co miesiecznej podmiance, niteout II tez sa niezle ale wole prodobio

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Prodibio-BioClean-BioDigestBioPtim-1/3162

podpowiem ze w innych sklepach sprzedaja na sztuki


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie, adsorber Si i jak Brzydzi napisal, swiety spokoj przez miesiac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie, jezeli posiadam skałę w całości ze zbiornika działającego 2 lata są jakieś korzysci lepsze niż kupionej ze sklepu?


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała to temat rzeka

możesz mieć, albo korzyść albo problem

jak juz masz to sie nie zastanawiaj tylko obserwuj, ciesz sie tym i idz spokojnie do przodu

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biodigest, Bioptim

Special Blend, Nite Out II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nutrafin cycle hagena

2.Special Blend, Nite Out II

3. Cierpliwość :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak startowalem to ze skala z dzialajacego i zadnych dodatkow.

Po miesiacu juz szly miekki, centrop... Bicolor, blazny i ukwial. Wszystko ma sie dobrze do dzisiaj.

U kazdego chyba inaczej. Na 260l bylo 45 kgLR i obylo sie bez wiekszych plag.

W moim przypadku mysle ze skala z dzialajacego zbiornika pomogla w duzym stopniu (moze tylko zbieg okolicznosci)

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym Na start ? (będe startował na suchej skale )

Seachem Stability 100 ml

CHEMI PURE

Seachem PhosGuard 250ml

Ceramika

http://www.zoofokus....hemi-pure-elite

http://erybka.pl/pro...ity-100-ml.html

http://erybka.pl/pro...uard-250ml.html

Edytowane przez olinek94 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym Na start ? (będe startował na suchej skale )

Seachem Stability 100 ml

CHEMI PURE

Seachem PhosGuard 250ml

Ceramika

http://www.zoofokus....hemi-pure-elite

http://erybka.pl/pro...ity-100-ml.html

http://erybka.pl/pro...uard-250ml.html

Cześć,

ja na start lałem biodigest i bioptim po niecałej ampułce, ale startowałem na suchej skale i świeżej solance w 30l aquael NR, ale teraz zastanawiłbym się czy cokolwiek lac.

Wodę masz z podmianki czy świeża solanka?

Ampułki o których pisałem nie mogą być przechowywane otwarte dłużej jak 15 dni.

Edytowane przez czeech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja na start lałem biodigest i bioptim po niecałej ampułce, ale startowałem na suchej skale i świeżej solance w 30l aquael NR, ale teraz zastanawiłbym się czy cokolwiek lac.

Wodę masz z podmianki czy świeża solanka?

Ampułki o których pisałem nie mogą być przechowywane otwarte dłużej jak 15 dni.

Wszystko na świeżo Jeszcze nic nie zalewałem .

Zastanawiam się na tym preparatem ?

Seachem Stability 100 ml

Czy ktoś go używał na start ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś go używał na start ?

ja nie używałem, ale jeśli zamierzasz go użyć zgodnie z jego przeznaczeniem czyli jak jest napisane zapobiega najczęstszej przyczynie śmierci ryb "zespołowi nowego zbiornika" to szkoda siana. Mierz parametry i po dojrzewaniu, po prawidłowej aklimatyzacji śmiało wpuszczać przeznaczone do litrażu rybki :) Jeśli chodzi o przyspieszenie dojrzewania to w Twoim przypadku proces ten może ulec wydłużeniu, ale to natura w odpowiednim momencie namnoży sobie bakterii i to tyle ile potrzeba by tan proces przebiegł prawidłowo. Jak pisałem, ja wlałem po około pól ampułki biodigest i bioptim - koszty niewielkie - ale teraz chyba bym nie lał. Czekaj i zbieraj kase bo na pewno będziesz miał na co wydać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś go używał na start ?

ja nie używałem, ale jeśli zamierzasz go użyć zgodnie z jego przeznaczeniem czyli jak jest napisane zapobiega najczęstszej przyczynie śmierci ryb "zespołowi nowego zbiornika" to szkoda siana. Mierz parametry i po dojrzewaniu, po prawidłowej aklimatyzacji śmiało wpuszczać przeznaczone do litrażu rybki :) Jeśli chodzi o przyspieszenie dojrzewania to w Twoim przypadku proces ten może ulec wydłużeniu, ale to natura w odpowiednim momencie namnoży sobie bakterii i to tyle ile potrzeba by tan proces przebiegł prawidłowo. Jak pisałem, ja wlałem po około pól ampułki biodigest i bioptim - koszty niewielkie - ale teraz chyba bym nie lał. Czekaj i zbieraj kase bo na pewno będziesz miał na co wydać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ten preparat? Dlaczago rozwazasz jego uzycie?

Jeden z kolegów mi ten preparat polecał ,ale macie racje Jak na początek to tylko;

-Prodibio Biodigest

-Prodibio Stop Ammo

Jeszce jedno zastanawiam się tez nad tym preparatem

Seachem Stability 100 ml zamiast Biodigest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie..

Po co Ci te preparaty? Czy rozumiesz kiedy jest potrzeba ich stosowania, czy po prostu chcesz za wszelką cena lać chemię do akwarium?

Startujesz na ceramice. Jeśli będziesz cierpliwie czekał z wprowadzeniem ryb kilka tygodni to dużego skoku NH4+/NO3 nie będzie. Mały natomiast będzie potrzebny do wystartowania cyklu azotowego tak czy siak.

Jeśli chcesz to lej bakterie i pożywkę - cała reszta to strata kasy w Twoim wypadku.

To czytałeś?

WHEN SHOULD YOU USE STOP AMMO?

STOP AMMO can be used in the following cases:

• In your aquarium to limit an accidental rise in nitrites, caused, for example, by a dead fish.

• In water used to transport fish to reduce the water’s ammonia content by 15-50%, cutting the risk of fish disease and stress.

• When your fish are acclimatising to reduce or eliminate fish loss and encourage quicker acclimatization.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testera warto posluchac. Amoniak jest na poczatku wskazany. Roznymi preparatami jedynie zaburzysz biologie i naturalny proces dojrzewania.

Trzeba to wszystko zalac, posolic, powlaczac co tam jest do wlaczenia i spokojnie z miesiac odczekac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.