Skocz do zawartości
NSDarek

Długie dojrzewanie ze skały pełno syfu

Rekomendowane odpowiedzi

Minął 38 dzień od zalania akwarium 300L skała była włożona z frachtu. Jak cyrkulacja pracuje z dala od skał to woda kryształ, ale jak tylko przedmuchuje skały z bliska to pełno syfy, robię to co 3 dni i końca nie ma. Skarpeta założona na spływie, dzisiaj dodatkowo wpiąłem filtr zewnętrzny eheim żeby wspomógł filtracje tego syfu. Już nie wiem co robić, czy to tak dalej przedmuchiwać aż skały będą czyste, czy w jakimś etapie odpuścić. Ogólnie to proces dojrzewania jakiś powolny jedynie skały troche brązowe ale założyłem PhosGuard na okrzemki, glony w ogóle się nie pokazują przez ten czas podawałem co tydzień 1 ampułke Prodibio Biodigest w sumie 3 ampułki. Wodę miałem RO+DI żadnej wody nie wlewałem z podmianek od kogoś. Świece 4h dziennie metis LED 200W. Piasku żywego też nie wsypywałem na razie. Testy

Zasolenie - 1.024

Temperatura: 25°C

NO3: 25

NO2: 0,01

PO4: 0.00 Hanka

Ca: 430

Mg: 1260

kH: 2,98 Hanka

Ph: 7,98


6381_6520.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest - Darek podal w milivalach czyli na nasze to okolo 8,3

Poczytaj Darek watek Inmara - ostatnio jest tam dyskusja na temat syfu ze skal w wodzie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Cie nie pociesze ale u mnie dojrzewanie i paprochy wszedobylskie trwalo okolo pol roku. Pozniej costam sie poprawilo. Jedyna moja rada jest...uzbroj sie w cierpliwosc i rob testy.. W koncu bedzie dobrze :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie martwił pomiar KH to robiąc to Hannką trzeba jeszcze przeliczyć to ? W jaki sposób ?


6381_6520.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala zawsze troche bedzie pylic ale nie ma tez co ukrywac ze dojrzewanie na frachcie to hardocre I po jego zakonczeniu akwaryscie zdecydowanie nalezy sie gwiazka. 2 miesice dojrzewanie nie jest zadna anomoalja.

Mikroorganizmy ktora padly w transporcie rozkladaja sie, przedmychuj ta skale jak najczesciej, jak sie da. Piasku dobrze ze nei wsypales. Glony sie pwojawly , jakies inne zycie?

Ostatnio NO2 robile lata temu i nie wiem czy 0,01 to duzo czy malo.

Bedzie dobrze


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,01 to o ile pamietam blad testu :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życia nie mam żadnego, jakąś ekipe czyszczącą po jakim czasie mogę wpuścić ?


6381_6520.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ekipę porządkową to już spokojnie możesz dawać, niech sprzątają :)


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.