Skocz do zawartości
acezary

Towarzystwo dla Amphipriona clarkii + Parka Żółtków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ w niedzielę zamierzam zwiększyć obsadę mojego zbiornika chciałbym się was poradzić w temacie zachowania błaznów. Sytuacja wygląda nastepująco:

Na stanie jest już u mnie od roku A.Clarkii, który obecnie siedzi w kwarantannie. W niedzielę zamierzam go przenieść do głównego zbiornika. Chciałbym zapewnić mu towarzystwo ponieważ lubię błazny i podobają mi się w grupie. Z tego co zauważyłem najspokojniejsze są Ocellarisy - jednak najbardziej mi się podobają cynamonowe oraz Clarkii, ale jedne i drugie mają temperament.

Moje pytanie do bardziej doświadczonych w hodowli błazenków - która opcja ma szanse na przetrwanie:

- dokupię 2 melanopusy - czy to będzie wojna z Clarkii?

- dokupić 3 ocellarisy - jaka będzie reakacja Clarkiego?

- dokupic 2 clarkii i wpuścić do baniaka wszystkie 3 naraz - nowe terytorium = nowe zasady? Wyłoni się parka?

Wiem, że najbardziej rozsądną opcją jest wydanie Clarka i kupienie gatunku, który preferuje, ale nie chciałbym z niej korzystać - zżyliśmy się przez ten rok i przeszliśmy nie jedno ;)

Czekam na wasze opinie.

Edytowane przez acezary (wyświetl historię edycji)

[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja którą uznałeś za najbardziej rozsądną będzie chyba najlepsza.

To zawsze jest niewiadoma, ale przy odrobinie pecha będziesz miał zejścia, a przy trzecim wariancie nawet swojego pupila.

Mam parkę Clarki i mimo że same mają kłopoty z ganiającą je centropygą, to są naprawdę mocno terytorialne i agresywne (nawet malutki samczyk), do tego stopnia, że chromisy nie raz nie dwa muszą spierdzielać z ich terenu, z zdarza się że i pokolca postraszą. Poza tym, nie siedzą cały czas w jednym miejscu, samiczka wypuszcza się często na zwiedzanie baniaka. Jak nie ma kogo ganiać, to gania samczyka. Po wpuszczeniu do baniaka w tydzień obszarpała mu całą płetwę ogonową.

Ja tam bym nie ryzykował, i wpuścił parę i tylko parę. Ale to twój baniak, twoje ryby i twoja decyzja.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironista - Dzięki za poradę. Jeszcze decyzji nie podjąłem - zobaczę.

Szkoda, że inni nie dzielą się obserwacjami zachowań między błaznami.

Mam jeszcze jedno pytanko - może tutaj będzie więcej opinii.

W baniaku planuje tylko 2 pokolce. Zastanawiam sie nad parką Z.flavescens. Czy ma ktoś doświadczenie w hodowli parki zebrasom w 400l baniaku?

Bezpieczniej trzymać parkę tego samego gatunku czy 2 różne? np. zółtka + desjardinii?

Ryby chce wpuścić jednocześnie.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie doradzi czy lepiej trzymać parkę żółtków czy jednego żółtka i Jedego desjardinii?

Jutro zakupy więc zapytańie do góry ostatni raz :)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes w stanie rozroznic samca od samicy u zoltka to szacunek dla Ciebie.

Dwa zoltki w 400l, nie ma szans moim zdaniem. Jeden zagania, drugiego.

Jak stado to minimum od 6 sztuk w gore. Wtedy nie powinno byc agresji.

Ja bym kupil zoltka i xanturum ale z ich dotarciem to roznie bywa :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, u pokolców to jeszcze większa loteria niż z błaznami.

U mnie veliferum (podobna do desjardini) to oaza spokoju, xanturum jej nie podskoczy bo jest mniejsza.

Za to z zółtkami miałem dwa razy złe doświadczenia (killery) i trzeciego razu nie będzie. Nigdy tej ryby już nie wpuszczę do baniaka, niezależnie czy tego obecnie, czy w przyszłości większego, czy jako pierwsza czy ostatnia. No way!


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes w stanie rozroznic samca od samicy u zoltka to szacunek dla Ciebie.

Dwa zoltki w 400l, nie ma szans moim zdaniem. Jeden zagania, drugiego.

Jak stado to minimum od 6 sztuk w gore. Wtedy nie powinno byc agresji.

Ja bym kupil zoltka i xanturum ale z ich dotarciem to roznie bywa :)

Nie mogę się z Tobą zgodzić, że 2 żółtki nie mają szans w 400l akwarium. W moim od dwóch lat pływa właśnie parka flavescensów, pierwszy kupiony już jako dorosły, a drugi dołączył do niego 4mies. później wielkości 5złotówki, podrósł i do dzisiaj trzymają się jak najbliżej siebie. Czy to para, tego nie wiem. U dwóch znajomych w podobnym wielkościowo zbiorniku, też 'żółtki' trzymają się razem. Znam również przypadek próby połączenia 6szt w tysiaclitrowym zbiorniku, zebrasomy później rozdzielono bo strasznie się tłukły. U pokolców jest to loteria, każdy ma inny charakter i czasem musimy po prostu złapać swojego pokemona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.