Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Moje drugie szkiełko (210 Litrów)

Rekomendowane odpowiedzi

tylko i wyłącznie w wersji VIDEO, zdjęcia to już przeżytek i żadnego już nie wstawię

No to pojechales po bandzie haha,plakalem jak dziecko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





na materiale VIDEO to będzie ale dopiszę testy z Piątku 24.05.2013

KH - 7
MG - 1410
CA - 460
PO4 - 0,11
NO3 - 100

Wymieniłem dzisiaj wkłady w Kaskadzie na nowe, Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego lepiej postaw kamere na stoliku lub czym tam wolisz i napewno lepiej bedzie sie oglądało, czasami nie wiadomo czy patrzysz w obiektyw czy na operatora któremu ręka się trzęsie. Samemu można zmontować film w Movie Maker i nikt nie powie ze amatorszczyzna. Pomysł kręcenia popieram

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid pierwsze koty za płoty, kolejne wyjdą już lepiej osoba która to nagrywała nie ma po prostu wprawy sam muszę jakąś kamerę sobie załatwić i próbować z czasem dojdę do wprawy i filmy będzie się dobrze oglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja się przyczepię do czegoś:)

Za pierwszym razem mówisz centropyge bicolor a za drugim loricula:)

Ale pomysł z filmami spoko - ale miałam cichą nadzieje, że zobaczę plakat;)hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta się tego plakatu uczepiła :p równie dobrze mogłem tam co innego przywiesić w końcu to mój pokój i z nikim go nie dzielę :) a z tym przejęzyczeniem to każdemu się może zdarzyć :) ale żeby nie było pomyłek to słownie poniżej

Koralowce

SPS

Montipora - 1 Szt ( padła)

Pavona Cactus - 1 Szt (złota odmiana na na jakiś czas wydana do znajomego w celu Poprawy)

Pavana Cactus - 1 Szt (Fioletowa odmiana od Romana)

LPS

Euphyllia paraancora - 1 Szt

Miękkie

Discosoma Czerwona - Kolonia

Parazoathusy - 3 różne kolonie Ciemny szary,Brązowy i ciemno zielony

Zoathusy - 4 Różne kolonie Zielono Brązowy,Czerwony i Fioletowo Pomarańczowy, Pomarańczowy z Szarym środkiem

Xenia - 2 Kolonie

Capnella - 3 Odmiany

Anthiela - 1 Kolonia

Pseudogorgia acerosa - 1 Kolonia

Sinularia sp. 05 - 1 Szt

Sinularia jasno biała - 1 Szt

Sarcophyton - 1 Szt

Sinularia brassica - 1 Szt

Tubipora musica - 1 Kolonia

Clavularia Papaya - 1 Kolonia

Briareum - 2 Kolonie

(to co było wcześniej zawinęły się 3 Odmiany zoanthosów Zielone, Pomarańczowe i żółte,1 Parazoa żółte, i Sarcothelia edmondsoni)

Krewetki

Lysmata debelius - 1 Szt

Lysmata amboinensis - 1 Szt ( chyba ją zjedli bo jej nie widać )

Lysmata wurdemanni - 1 Szt (Od 20.06.2013)

Paleomon Elegans - 7 Szt

(Wyskoczyła 31.12.2012 Lysmata wurdemanni )

Kraby

Percnon planissimum - 1 Szt

Jeżowce

Mespilia globulus - 1 Szt

Ryby

Zebrasoma flavescens - 1 Szt (Od 1.10.2013)

Centropyge loricula - 1 Szt

Amphiprion ocellaris -1 Szt (Samiec)

Amphiprion percula - 1 Szt (Samica)

Chrysiptera hemicyanea - 1 Szt

Chromis viridis - 2 Szt

Gramma loreto - 1 Szt ( wyskoczyła w Lipcu )

Gobiodon okinawae - 1 Szt

dodatkowo w gratisie

Pełno gąbek,Wieloszczetów,Rurówek,Kiełży i Asterin

(kiedyś tam Wyskoczyły "na Piwo" 1 Amphiprion ocellaris,2 Chromis viridis w tym jeden został pożarty przez kraba, 2 Labroides dimidiatus te Ryby coś stale wyskakują jak akwarium nie jest przykryte, Wczoraj na wieczną rafę odpłynęła Zebrasoma w tym wypadku coś jej chyba było choć żadnych pasożytów a ni nic takiego nie miała to od trzech dni nie bardzo chciała jeść coś widocznie jej zaszkodziło albo od środka zaatakowało, przez przedawkowanie atramentu i stresu padła też Druga Zebrasoma ale nie jestem Weterynarzem żeby dokładnie to ocenić oraz w wakacje wyskoczyła Gramma Loretto ,

stan na 2.10.2013

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem, gdy oglądam Twoje akwarium w oczy rzuca się ta zielona rurka zbrojona - dużo ładniej będzie jeśli ją zmienisz na akwarystyczną zieloną - bo ten wzorek rozwala wszystko wizualnie. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ona była kupiona w ostateczności bo nic innego nie mieli, w Akwarystycznych w Łodzi albo były za małe albo za duże a na tą Obiegówkę idealnie pasuje 16 MM i jak już widziałem że W Łodzi nic innego się nie dostanie na miejscu od ręki to kupiłem w Leroy Merlin taki, a to że się rzuca w oczy to wiem jak spotkam akwarystyczną 16 MM to zmienię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywiozłem z wawki, Kolejnego czyściciela od Szklanych róż :) oraz Żółtą cytrynę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały remanent w Baniaku i próbuje zmienić trochę ustawienie Korali oraz ruchu wody ale nie jest to jeszcze efekt docelowy :) Testy pokazały że jest

NO3 - 25-50

KH - 6,7 dla Miękkich jest spoko

MG - 1350 w Normie

i CA - 480

a na PO4 zastosowałem trochę preparatu Microbe-Lift Phosphate Remover troszkę woda mętna ale dojdzie do siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na PO4 zastosowałem trochę preparatu Microbe-Lift Phosphate Remover troszkę woda mętna ale dojdzie do siebie :)

To ile masz tych fosforanów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem :) ale nie wielką dawkę można co jakiś czas dać, zresztą Ktoś już przede mną to stosował i efekty ma znakomite tylko ukwiał sobie z tym nie poradził a miękkie to nawet nie reagują na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio laskę położyłem na podmiany, ostatnio robiłem w Lipcu, ale co 3 dni Dolewam, Bakterie,Odzywki dla Korali,Wódkę i Atrament na Phosphorany i efekty są; zadowalające

Testy Robiłem w Niedzielę

to wyszło

Zasolenie 1,025

Temp 25 C

NO3 - 25-50 Było znacznie więcej

KH - 7,7 Poszło do góry

MG - 1350 bez zmian

CA - 480 bez zmian

a wczoraj doszła Gromadka Krewetek Paleomon Elegans, będzie ich więcej na zdjęciach trzeba dobrze się przyjrzeć,po za tym doszły dwie odmiany Sinularii :)

DSC_0057.jpg

Całość

DSC_0062.jpg

Wspomniane Sinularie sorka za zdjęcie :)

DSC_0060.jpg

Paleomon Elegans łącznie 8 Sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał podjadę w końcu do ciebie z aparatem :smiling: i coś skrobniemy pod forum, moje łącze już wysiada w Twoim wątku (ja wiem, że rozmiar ma znaczenie :p ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam przecież ciągniesz z tego samego źródła co i ja :D a wrzuciłem to na inny serwer na Interii, bo na Fotosiku to zaraz by zablokowali jak limit by się skończył. Piotrek na pewno mają pomarańczowe Linie na nogach, a czy Szczypce są już niebieskie jeszcze się nie przyglądałem, Faktem jest że buszują nawet w nocy nie to co te nygusy Lysmaty siedzą i czekają na korytko :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj a właściwie to Dzisiaj w nocy zrobiłem podmianę 50 Litrów wody czyli prawie 25 %, obserwuje Pavone i Tubiporę jak się nie poprawią to je wysiudam komuś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0137.jpg

Nowa odmiana Zoasów :) od Romana przywędrowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któregoś dnia jak szukałem wundermanki to zrobiłem małe Przemeblowanie, skała została inaczej ułożona oczyszczona z nadmiaru Asterin z 18 ich wyrzuciłem a i tak już na nowo są, wszystkich i tak nie wyrwę :) Parę wieloszczetów i wężowideł także opuściło zbiornik, Zoathusy są na pierwszym planie kolejne nieco dalej, Ryby mają więcej kryjówek, a Krewetkę znalazłem choć była już naprawdę licha przewracała się na boki, wydawała małe oznaki że dojdzie do siebie, to przełożyłem ją do Panelu żeby miała święty spokój od innych i można powiedzieć że już do siebie dochodzi :) prawdopodobnie nie przeszła dobrze wylinki z stąd te objawy, jedna z Mniejszych Paleomon Eleganse już niestety nie przeżyła z jakiegoś powodu tu jak domniemywam winna może być Temperatura wody bo podskoczyła do 27 C, Grzałka ledwo co grzeje ale już w piecu się pali więc jest ciepło, wczoraj doszła trzecia już Kolei Zebrasoma jako że przez prawie miesiąc Centropyga była sama z takich średnich ryb to trochę się na siebie jeżą, ale nie ganiają się :) w najbliższym czasie zmiana obejmie dwa Chromisy, opuszczą zbiornik a w ich miejsce wejdzie Gramma oraz jakaś dodatkowa bardziej Kolorowa rybka, i docelowo będzie 8 Ryb w Akwarium jak na chwilę obecną, zdjęcia wstawię jak tylko jakieś sensowne uda mi się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0188.jpg

zgodnie z zapowiedziami nowe ułożenie skały

Parametry z dnia dzisiejszego

Temp 25 C

Zasolenie 1,025

NO3 10-25

KH - 9,6

MG - 1350

CA - 500

DSC_0183.jpg

a tutaj Tom dopiął swego i złapał Jerrego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mamy takie same koty. Ale dał byś jakiś fotoreportaż z aktualnymi zbliżeniami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak planowałem tak zrobiłem, Chatkę opuściły dwa Chromisy i mieszkają obecnie u Mikołaja, a na ich miejsce już wpłynęła Samiczka Pseudanthias squamipinnis, docelowo dojdzie jeszcze jedna I Samiec, oraz Gramma Loreto z Koralowców doszła w Sobotę Caulastrea Furcata, poprzestawiałem co nieco skałę oraz Korale na niej, w Sobotę podmieniłem 40 Litrów wody od Adama oraz odmuliłem dno, zrobiłem Testy w Niedzielę i trochę się pozmieniało, Zdjęcia dodam jak będzie docelowa obsada oraz zmienię oświetlenie, a to nastąpi za pewne w Grudniu, Choć ostatnio przekładałem świetlówki od Frontu jest Niebieska,Biała,Niebieska,Biała, a Było Biała,Aktynic,Biała,Niebieska i różnica jest widoczna :)

testy z 10.11.2013

CA - 450

MG - 1350

KH - 9,6

NO3 - 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powoli zaczynam mieć już dość, tych osiadłych Pierdół w tym Akwarium i jeszcze w grudniu zostawiam tylko i wyłącznie Ryby, + Bezkręgowce ruchome, mam już dość cudowania z parametrami bo i tak święte nie będą :) zakładałem Akwarium z myślą o Rybach i tak zostanie zamiast Korali wejdzie coś innego mniej problematycznego i nie wymagającego interwencji oraz zbyt mocnego oświetlenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czytalem sobie twój temat i musze powiedziec ze to niestety bajoro

Na ostatnim zdjeciu albo grzebałeś w akwa albo te korale zdychaly wszystko pozamykane

W okolicy masz sporo fajnych ludzi do pomocy

Bez jakiejkolwuek urazy ake ogarnij sie z tym baniakiem


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.