Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Moje drugie szkiełko (210 Litrów)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że już trochę czasu mineło od kiedy się przeprowadziłem z 54 do 210 to postanowiłem go zaprezentować jednak tylko i wyłącznie w wersji VIDEO, zdjęcia to już przeżytek i żadnego już nie wstawię :) Filmy nagrywaliśmy w 3 Standardach VGA,HD i Full HD aparatem Pentax :) więc można sobie porównać jakość poszczególnego Filmu

Nie będę wypisywał co tam pływa i rośnie bo będzie to widoczne,

napiszę tylko że osprzęt to Cyrkulacja 2 razy 1600 Koralia czyli 3200, Oświetlenie 4 razy 24 Watt,Odpieniacz Turbo Flotor Blue 1000,Kaskada.

Parametry Zasolenie 1,022

Temp 25-28

MG 1410

CA 500

KH 9

pozostałych nie mieżyłem ostatnio podmiany co 3 Tygodnie 10%

Film 1 Wersja VGA

Film 2 Wersja HD

Film 3 Wersja Full HD

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem, Michał systematyczne i wytrwale pnie się do góry Baniaczek w realu fajny. Trzymam kciuki.

PS. Dzięki za zoaski, łądnie się otworzyły, jak u mnie podrosną moje to masz szczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jeśli już chciałeś dać zbliżenia, to trzeba było po te 10 sekund zostać przy kadrze, a najlepiej powycinać kadry z poszczególnymi koralowcami i rybami, a później ładnie zmontować. Od takiego latania z kamerą i skupieniu kadru na 2-3 sek. można oczopląsu dostać.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pentaxie tak w skupieniu się nie da bo Ryby się ruszają, a kumpel pierwszy raz testował Aparat na Akwarium, a ustawić ostrość i kontrast to też nie takie hop,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał.

Brakuje widoku całego baniaka.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, z checia zobaczylbym caly baniak.

Michal, moze zdjecia to przezytek ale polowa filmu jest nieostra :) Zrob staromodne fotki zycia i calego baniaka,

Pozdrowka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolał bym zobaczyć zdjęcia całego akwa. Te filmiki niestety nie są rewelacyjne ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na privie kto będzie chciał dostanie Adres mojej Galerii z FB tam jest wszystko posegregowane i stare Akwarium i nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu nie laska dac chociaz z 2 fotek :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się bawić w zmniejszanie za każdym razem te pliki mają ponad 8 MB każdy na FB zaznaczasz i idą wszystkie i automatycznie podlegają obróbce ale może później wstawie jakieś takie leprze choć Głównym obiektem polowania był Żółtek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie chce to po co ten wątek? Generalnie przerost formy nad treścią, po co 3 byle jakie filmiki? Nie lepiej było zrobić jeden konkretny w pełnym hd? I chłopaku zrób coś z ta sygnaturą...

A zbiornik w sumie ładny;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

92abb705a83d9ce8.jpg

Zebrasoma w trakcie Łapania ALG

7e343fd1279f5cfc.jpg

To zdjęcie ciekawie wyszło bo Ryba zwykle jest niebieska a tutaj bardziej Fioletowa

c6806e5ac1424a27.jpg

Zoasy już przeszczepione w nowym miejscu

8d7d7b492f799235.jpg

Protopalytoa i nie wiem co to za Czerwona (Pomarańczowa Odmiana)

e7c8e1ca7a69c770.jpg

kolejna fota żółtka,

851422c66df8b058.jpg

Zoasy

3e0d6c006dfb4471.jpg

a to też nie wiem co to za odmiana Koralowca :) zdjęcia były robiene tylko zwierzakom nie mam możliwości zrobienia całości bo telefon robi rozmazane coś mu się uszkodziło

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Racji tego że niektóre koralowce już zaczęły na siebie wchodzić, dokonałem małego przesadzenia, Briareum zostało na tej samej skale Anthiela poszła na Inną, doszła nowa Odmiana parazoasów jak możecie to określcie który to kolor :) oraz Euphylia która choć wydaje się że jest blisko innych to nie jest po prostu Capnella już spora urosła i często się rozkłada :) Dzisiaj doszedł też jeszcze jeden Strombus i Babylonia oraz Jeżowiec :)

1e4fb8161d79dcd9.jpg

Co to za odmiana parazoasów ,

ea6d41c53b7415c9.jpg

Rozdzielone

f05629fdbaf7bef5.jpg

Co to za odmiana Korala

5de414466237b4ad.jpg

Euphylia

12522fb49ef8436f.jpg

Babylonia

320181d9a6da4285.jpg

Strombus

aa120a1d16891930.jpg

Jeżowiec tu też by prosił o określenie Gatunku

852da3554a5d2dd6.jpg

Ostatnio zauważyłem dziwną Reakcję tej kępy Briareum, nie rozwija się całkowicie podczas gdy druga rozwija się normalnie do nie dawna obie były normalnie rozwinięte, nie wiem czy akurat jakiegoś focha dostała,

Parametry wody z 18.01.2012

Zasolenie 1,023

NO3 - około 25

PO4 - 0,8 z tym walczę wkłady są

KH - 8

MG - 1500

CA - 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam Twoje pierwsze akwarium, teraz to dopiero widac jak idziesz w gore;)

Tez jestem ciekaw całości baniaka

a koralowiec o ktorego pytasz to goniopora

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3e0d6c006dfb4471.jpg

a to też nie wiem co to za odmiana Koralowca :) zdjęcia były robiene tylko zwierzakom nie mam możliwości zrobienia całości bo telefon robi rozmazane coś mu się uszkodziło

http://pl.reeflex.net/tiere/2381_Sarcothelia_edmondsoni.htm

Po za tym ciekawy baniak, podoba mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akwarium funkcjonuje tak jak zostało założone część gratów znikła z pola Widzenia, zostały tylko Cylkulatory a reszta schowana jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca, bo nie wiem czy ten klej czegoś nie będzie do wody wydawał ale klejone 4 Miesiące temu to chyba nic się nie stanie oby.. Wodę oczywiście 60 Litrów wziąłem od Adama (Dzięki) i to na styk dosłownie :)

2fd9e376b57a9ef5.jpg

Akwarium od boku

eb4de1712462ad1d.jpg

Panel

05b1f98c85edc5cd.jpg

Całość

79bf68cc23427c18.jpg

Zoa

18b463435b06ad22.jpg

Zoa

3ca6f02b59526182.jpg

Athiela w nowym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

f05629fdbaf7bef5.jpg

Co to za odmiana Korala

Witam

Ten koral nazywa się Anthelia Blue - Snowflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e245c1a64288d881.jpg

Skubaniec ostatnio często się tutaj maskuje że ledwo go widać

c2b455bb713e4f96.jpg

powoli zaczyna się robić nadmiar

10c1cdf7b130beb8.jpg

59093b304b9f0bf5.jpg

Minoł tydzień od włożenia a już kolejne polipy widać

d6b53c7e45ebcbbc.jpg

4d5df8bf2572ece6.jpg

Młoda Discosoma

13e4069bddc6a649.jpg

Młoda szczepka samosiejka

f08a5016f0297ca1.jpg

Zoasy ta kępa się coś przedzieliła :)

mała aktualizacja zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe nabytki od Co-2 i jeden gościnnie do czasu aż w docelowym akwarium poprawią się warunki

5bbb5a751f1b12c9.jpg

SPS zdaje się że Montipora

ca5add364a31292d.jpg

To nie wiem co to jest ale chyba jakiś LPS

6f24946851b64cb3.jpg

Parazoathusy docelowo trafią do kogo innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19.03.2013 Zrobiłem mały remanent w Akwarium, jako że w naszej kochanej Łodzi nigdy nic nie ma to trzeba się było ratować tym co jest dostępne i W Leroy Merlin dopiero dostałem wąż o wymiarze 15 MM z tym że Ogrodowy ale w końcu co to za różnica i na styk mi starczyło żeby założyć go na Pompę obiegową akurat jest koloru zielonego więc troszkę rzuca się w oczy, ale mi osobiście to nie przeszkadza i kupiłem też przyssawki i skierowałem go na sam duł żeby nie robił za bardzo mętliku :) wymieniłem też wkłady w Kaskadzie Purigen na NO3 i Chemi Pure zastąpił PhosGuard na PO4

Testy z 19.03.2013

Zasolenie 1,024

Temp 25-27 C

NO3 25-50

PO4 0,5-0,6

KH - 9

CA 500

MG 1500

a wczoraj przy podmianie zrobiłem testy wody do podmiany a soli jaką używam jest to oczywiście "Kent"

KH - 12,5

MG - 1500

CA - 500

NO3 nie mierzyłem :)

2013-03-27-493.jpg

a tutaj fotka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w nocy nagrałem jakieś małe stworki, które pływały w Pobliżu światła Latarki w Telefonie :) Kiełży pełno po skałach łazi nawet takie spore niektóre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja trochę się pozmieniało, zanikły żółte Zoasy oraz Zielone nie wiem dlaczego, Discosoma się namnożyła z 1 zrobiło się 6 nowych grzybów,doszła nowa odmiana Czerwonych zoasów, pozostałe bez zmian, Wczoraj z Acropory przyjechała Loretka i już na dzień dobry dostała musztrę od Samicy Błazenka dołączył się też garbik, Doszła też Clavularia Papaya oraz Złota sinularia, oraz w między czasie wyskoczył kolejny doktorek dlatego postanowiłem że więcej ich już nie wpuszczę Rolę sanitarną pełnią Krewetki

PO4 = 0,22

NO3 = około 15

a pozostałe bez zmian na wysokim poziomie :) ale od następnej podmiany zaczynam używać Reef Crystals to powinno trochę te parametry obniżyć

100_3668.jpg

100_3669.jpg

100_3671.jpg

Nowa odmiana Czerwonych Zoasów

100_3672.jpg

100_3675.jpg

100_3864.jpg

Jaśniejsze Parazoa druga odmiana jest ciemniejsza

100_3865.jpg

Sarcophyton

100_3872.jpg

moja Loretka :) Adam coś dla ciebie przyjrzyj się swoim czy to Faktycznie one, czy jednak łudząco podobni Agresorzy :)

100_3878.jpg

Nowa odmiana zapomniałem nazwy :)

100_3880.jpg

Złota sinularia

100_3881.jpg

Clavularia "Papaya" w Łodzi takiej nie dostaniecie :) jeszcze się w pełni nie rozwinęła jak robiłem fotkę

Stan na 3.05.2013

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem krótkie Wideo, co prawda nie wyszło tak jak chciałem, bo osoba która to nagrywała mnie rozpraszała, a dwa też Kamera w IPOdzie nie spełnia tych wymagań które trzeba , ale jest to pierwszy materiał Filmowy kolejne będą już normalną Kamerą robione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.