Skocz do zawartości
natalia83

Większe szkiełko Natalki ponad 600l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Glony dopiero zaczynają szaleć, nie dość, że zielone włochate to jeszcze do tego doszły brunatnice na szybach i okrzemki na piasku :/ Na razie żadnej chemii, dam czas zbiornikowi, może sam sobie z tym poradzi. A tymczasem doszło dwóch nowych mieszkańców :) Ta dammmmm..... Piękny dekoratorek, ubrany na razie tylko w gąbki i sycony, mam nadzieję że zmieni wdzianko na bardziej kolorowe :) Ahhh dzisiaj przyczepił sobie kawał długiego zielonego glona :D i jakiś miękasek, pani w sklepie podpowiedziała, że to niefoto. Coś nie chce mi się wierzyć. W sklepie był bialuteńki w domu zmienił kolor na pastelowo żółty z środeczki małych polipów ma zielonkawe, natomiast wieczorem jest perłowobiały. Na zdjęciach wychodzi tylko w kolorach różu i cielistego, nie wiem czy to oko jest zawodne czy aparat i jaki jest jego prawdziwy kolor. Może ktoś mi podpowie co to za zwierzak, bo w reeflexie wszystkie miękkie wyglądają na moje oko tak samo.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no Natalka, nie dość że ładne imię to jeszcze ładny zbiornik :D tak trzymaj.

Trzymam kciuki za Heńka :)

Uważaj, bo powiem Kamili .... :)

Natalia - ciężko powiedzieć, bo widać że słabo polipuje, ale po "paluszkach" wygląda na moje oko albo sinularia, albo lobophytum


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytańko co do oświetlenia, czy mi się wydaje czy świeci ci nad akwa maxspect 160 wat? Widzę też, że masz sps-y i chyba całkiem nieżle się mają, według ciebie lampka daje radę?

Pozdrawiam

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła jest zdecydowanie za mało, trzymają się bo akwarium ma tylko 3 tygodnie, zabieram się właśnie za zbieranie potrzebnych elementów do złożenia dodatkowego słoneczka na diodach cree, w planach jest jakieś 80-90w (na razie mam tylko radiator :) ), ta mniejsza lampa będzie świeciła nad miękkimi i innymi niewymagającymi, natomiast maxpect zostanie opuszczony i przesunięty na jedną stronę.

@Łukasz- ten koralik właśnie tak polipuje, polipy ma maleńkie i ciężko zrobić mu ostre zdjęcie, ale postaram się jutro coś wykombinować, bo męczy mnie co to za koralik. Miałam się wyzbywać miękkich, ale jak to bywa plany planami a mąż pod wpływem i tak sobie kupi to co mu się podoba (mi też się podoba, ale ciii :) )


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy z 31 na 1 lutego zostałam mamusią :D mój ukwiał który przez rok nie chciał się podzielić a był już wielkości piłki do kosza. Podzielił się na dwa duże ukwiały :) są wielkości męskiej dłoni. Co mnie bardzo zaskoczyło w nocy karmiłam korale, więc odrobina skapnęła się tez ukwiałowi, ale wzgardził jedzeniem. Rano o 7 był już podzielony, wygojony i napompowany. Myślałam, że to rozdarcie będzie się goiło kilka dni a tu proszę śladu nie było. Nawet bez wędrówki się obeszło :) Przeszły o 180 stopni za filar i tam oba siedzą .


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lampa już świeci ?


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa przyszła, ale wymaga kilku przeróbek i naprawy. Jak zostaną wymienione białe diody to będzie bajka, do tego jeszcze chcę do uv dodać po jednej lub dwóch diodach zielonej i czerwonej. Lampa obejmuje całe akwarium i wydaje mi się że wystarczy w zupełności.

Oprócz tego chciałabym jeszcze zrobić elektroniczne sterowanie, bo jest na czterech potencjometrach.

Po pierwsze jeden z zasilaczy jest trafiony, grzeje się niemiłosiernie i "brzęczy" wczoraj nawet zaczeło śmierdzieć palonymi kablami. Więc czeka na wolny termin do elektronika a to może potrwać jakiś miesiąc. Chcę wymienić teraz połowę diód na zimne białe i za jakiś czas resztę, niestety barwa białego światła jest beznadziejna, wszystko wyglądalo jakby "mydlane". No ale barwa jest 7000 k i na oko jest neutralne jesli nie ciepłe. Za to niebieskie jest poprotu bajka, aktynika pierwsza klasa, korale świecą tak, że nie sposób na nie patrzeć bo oczy bolą :) Lampa bierze przy pracy na 100% 238W prądu po podłączeniu do mienika, więc chyba nie jest tak strasznie zaniżona jej moc.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam sobie dzisiaj u p. Mateusza pompkę Tunze wydawała mi się bardzo oszczędna w stosunku do poboru mocy. Teraz widzę że taka 5000 też by się nieźle sprawdziła, ale wydawało mi się że to za dużo, bo do tej pory działo na NJ1200 + jakaś tam NEVA. No cóż codziennie uczymy się czegoś nowego :) Może za jakiś czas wymienię jak znajdę pracę, byle jak najszybciej. Tydzień w domu i już mi bije na beret :)

Heniu już nieźle wypasiony na hodowlanych doniczkowcach, brzusio się zaokrągla :clap: Jutro postaram się znaleźć zdjęcia dla porównania zdjęcia sprzed kilku tygodni a z ostatnich dni. Dużo czasu zajmuje mi wybieranie wykałaczką robaczków potem kilkukrotne płukanie w RO czasem nawet koło 30 minut dwa razy dziennie. Oprócz tego robaczki dostają co drugi dzień warzywka gotowane na parze i dwa rodzaje pasztetu :ice:

Tak sobie pomyślałam, że mąż nie ma codziennie takiego obiadu jak moje robaki :smilieA13: , które nota bene zjada Heniuś.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać, jak robaczki zaczniesz piwem podlewać. Wtedy rozwód murowany ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocne Polaków rozmowy.

Wchodzi Tomek do łóżka w nocy i szepcze mi cicho do ucha:

- uwielbiam to akwarium w nocy.

- yhy ja też - odpowiadam sennie. A co, zobaczyłeś coś w skałach?

- po prostu podoba mi się zużycie prądu akwarium w nocy.

Ale blacha ;)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich tygodniach doszło 20 kg wypasionej skały, nowa lampa led- co prawda chińczyk ale 4 kolorowy i nowa rybcia. Mam problem z dodawaniem zdjęć do wątku nie wiem dlaczego nie chcą się wgrywać i występuje jakiś błąd :/

Największym sukcesem jest to że Heniek wygląda już jak świnka wietnamska :) wcina wszystko, łącznie z solowcem i innym drobnym pokarmem. Chyba nawet ostatnio zaczął gardzić doniczkowcem.

Nowym celem jest wymiana odpieniacza na BK 200, przy najlepszych wiatrach pół roku ;)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno małe akwarium- duży problem, duże- mały. G... prawda, mija czwarty miesiąc, akwarium cały czas dojrzewa. Masakra zaczęła się po dołożeniu 20kg skały, "starą" skałę wysypały glony włosowate i to w takiej ilości że nie nadążam wyrywać, po przyjeździe szczepek od Staszka pokazały się dwie mini plamki cyjano. Wielkości paznokcia a po przywiezieniu od Grześka z Nowogardu kolejnych cukiereczków dwa dni później pokazało się dino na piasku. Gdyby było tylko na piasku to pal licho, ale uparło się też na jedną acrę i caulastre i pomimo odsysania ciągle się tam pojawia. Jeszcze tylko hydroidów brakuje i będzie komplet plag. Jak nie urok to sr... Podjęłam też decyzję o powrocie na T5, szkoda mi mojego razora, ale jak zobaczyłam akwarium Grześka to mnie w dołku ścisnęło. A no i odpieniacz oczywiście nowy. Ostrze sobie pazury na robionego na wzór BK 200 pompę Tunze 9420.040, żeby porządnie wytrzepał wodę bo niestety azotany ciągle na niezmiennym poziomie w okolicach 15 i nic nie potrafię z tym zrobić. Jak dodaję bakterii to pieniek przelewa. Zrobiłabym dużą podmianę niestety dino na to nie pozwala. Mam wrażenie że wpadłam wir i nie potrafię wyrwać się z tego kręgu, ciągle kręcę się w kółko. Co zrobić najpierw zbijać no3, walczyć z dino czy cyjano?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybszym i najtańszym sposobem walki z tymi plagami jest algaescrubber ,popytaj chłopaków którzy je stosują


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze akwarium ruszylo naprawde fajne, musze podjechac zobaczyc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.