Skocz do zawartości
rs4

reefmax by rs4

Rekomendowane odpowiedzi

wieksze ..... wiec zalezy mi w sumie na sprzedaniu samego .... chyba ze ktos zaplaci za niego tyle co ja placilem

A ile L ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę bo szczerze mówiąc liczyłem, że będzie to przykład tego, że można takie małe bogato obsadzone akwarium bez sumpa utrzymać przez dłuższy czas.

Mam nadzieję, że pocieszysz mnie innym równie nietypowym projektem :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zaluje bo chcialbym go potrzymac .... ale mam okazje dzieki Tomkowi z erybki na małą przesiadke .... ma dla mnie szkielko jak sie okazalo za baaaardzo dobry pieniazek

70 albo 80 x 70 x 65 taki mi wejdzie zamiast RM wiec chyba warto .... oczywiscie full opti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakiś wielki odpieniacz tam wstaw :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz z mojego starego akwa wleci 5000 shorty ;) wiec na pewno starczy .....

Kurde wiedzielem ze mi loriculus wyjdzie bokiem ..... dzisiaj wpuscilem i od razu zaczela niszczyc gabki , acropore , montipore rozowa az mnie krew zalala bo nie wiedzialem jak ja zlapac ..... nawet fotki nie zdazylem zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, to są bardzo dobre odpieniacze, trochę niedocenianie. Mieliśmy w sklepie 22 tyś litrów rafowe na 5000 tylko na wyższym, jeszcze pompowaliśmy 600 litrów powietrza dodatkowo, odpieniacz wywalał codziennie pełen kubełek i utrzymywał to akwarium wiele lat. Loriculus też mi jadła SPS-y zawsze, LPS-y prawie nigdy, SPS-y zawsze. Piękna rybka, ale niestety nie do akwarium z SPS-ami...

To jest to akwarium na Turboflotorze:

Zerknąłem do katalogu i nasz był jednak na zamówienie chyba robiony, bo ma dwie pompy i jest jeszcze wyższy, niż normalny 5000. Ale nadal to Turboflotor :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ja mialem w 1500 i tez uwazam ze dawal rade ..... chociaz wiele osob go krytykowalo ale coz..... wiele osob mowilo ze to co robie z RM tez sie nie da a jakos zyje i rosnie ;) Ma podstawowa zalete 5000 ...... stoi u mnie w piwnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie krytykowali AM blue 1000 :) a ja uwazam ze to swietny odpieniacz do 250l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miesiąc po przekładce też wszystko buzowało jak głupie, ale w sumie niezły sposób na biznes.... :)

tomcio nie obrazaj mnie ....

jesli go bede sprzedawal to :

- reefmax 1 ty zl z szafka tak jak stoi bez zwierzakow

- caly kpl ? fv do wgladu

Dobra dzisiaj dostalem nauczke .......

- loriculus sie zdecydowanie nie nadaje od razu zabrala sie do rozowej montipory......

a z nowosci

REEFMAX DO SPRZEDANIA sam badz z zyciem tel. 792 22 44 84 tylko powazne oferty

- sam 1200 z piaskiem i przerobionym odpieniaczem oraz 3 swietlowkami ati

- caly kpl fvat 23 % mozliwa oddam po kosztach ..... ale nie bedzie to tanio bo pewnie 5 tys ale to musze zlecic ksiegowej

A nie mówiłem, że niezły sposób na biznes... już dwie stówki więcej (1200, a gdzie szafka??? :) ), więc odszczekaj to obrażanie.... :) misiu :).....

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym robil takie biznesy " misiu " to bym zamiast porsche mial fiata ... uwazasz ze to duzo 1200 zl ?

-reefmax bialy z szafka , odpieniacz z nj 1200 , zywy piach , 3 x ati ? hmm to podlicz sobie ile kosztuje

- reefmax z szafka 1500 pln

- 3 x ati 180 pln

- new jet 1200 110 pln

- zywy piach 100

calosc 1890 ... no to mam deal zycia ;) ale zeby tacy jak ty mieli spokojny sen to wróćmy do ty 1000 zl jak ktos zaineresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zawiedziony, bo sądziłem że faktycznie postawisz 4000 litrów.

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Adam pisał, że w nowym domu postawi większe akwarium. Dajcie mu żyć, dziecko mu się kilka dni temu urodziło i ma 4 tyś. litrów stawiać? :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to nowe zamiast rm na 2 max 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze tak, myslalem ze to już docelowe kupujesz. Ale jak na 2 lata tylko to ja bym se zostawił na te 2 lata tego wypasionego reefmaxa, pokazał ze mozna takie cudo dluzej utrzymac i nie pakowac juz w niego kasy a oszczedzac na cos naprawdę MEGA, a nie tam jakies kolejne tymczasowe:P


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co ja mam robic przez kolejne 2 lata ? z RM ..... nic tam nie moge juz kupic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co kupować... masz wypas korale. .


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry rs4 że tak Ci się wtrącam ciągle w wątek.

Nie rozumiecie, że rs4 po prostu kocha rafę i gdyby mógł, to by tam włożył pół sklepu Łukasza Kura albo i cały sklep? Akwarium jest za małe, czas na większe, normalna kolej rzeczy, nic w tym dziwnego nie ma.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym robil takie biznesy " misiu " to bym zamiast porsche mial fiata ...

Jak ja uwielbiam takie teksty.... :)

Ale twoje akwa, twoja bajka..... :)

Dla mnie EOT


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uważasz że zrobilem to dla zarobku a moja cena za kpl RM ze zmienionymi t5 itd itd 1200 zl jest cena wygurowana ? Wedlug ciebie ile w takim razie mam byc stratny na nim zeby twoje ego bylo zaspokojone .... ?

Blad byl jednak na poczatku bo trzeba bylo jednak kostke postawic ... i tak wlozylem nie wiem 5 - 7 tys w rm to tak samo moglem wsadzic w kostke 10 ... zadna roznica . Jak sie nie sprzeda plakac nie bede ;)

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde chyba sie wybiore z woda zbadac .... bo sa mjestem ciekaw co tam sie dzieje ...... po wczorajszej demolce " lapanie loriculus " dzisiaj sytuacja bez zmian .

gallery_7277_2460_514359.jpg

ktos jest bardzo glodny

gallery_7277_2460_66936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile i czym czyścisz szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba przednia raz na tydzien , tlo raz na mc tam gdzie dojde zyletka a przod zwyklym czyscikiem magnetycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy prosze o pomoc .... jutro chciałbym dopuścić jakieś ryby ... no właśnie jakie ?

- decora para ?

- magnifica ?

- co jeszcze ? prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego loriculusa odlowiles?

Sent from my iPhone using Tapatalk


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.