Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem, że założyłem drugą pompę. Przepływ z odcieku to też cyrkulacja. A jak odciek będzie uruchamiany co kilka godzin to co z stojąca woda. Nie mam doświadczenia, ale te martwe strefy mi nie pasują. Przy małych przepłynąć woda dążąc do celu wybiera miejsca o najmniejszym oporze. Więc mogą wystąpić strefy bez cyrkulacji i co w tedy.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakie uruchamianie odcieku co kilka godzin ??? szukacie dziury w całym !!! jakie martwe strefy ??? i co z tego że martwe jeśli kwaśne ,nasycone co2 ?????!!!!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, Twoje akwarium, Twój reaktor co z nim zrobisz to Twoja sprawa.

Jeśli myślisz że Ci źle radze to rób po swojemu :)

Porozmawiamy jak powalczysz z reaktorem trochę dłużej. Ja też co chwila napotykam się na kolejne niespodzianki i zamiast walczyć z innymi wolę analizować i szukać przyczyny i rozwiązania.

Przez martwe strefy pojawiają sie skoki parametrów reaktora i akwarium i to nie jest mit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko "dobrane " jest z "głową " to o martwych strefach możesz pomarzyć !!! ale jak np. zasypujesz komore wkładem 2-3mm to idż po rozum do głowy !!! siedząc na d...e na kanapie nic ci nie grozi !!! teoretycznie ! ale możesz doswtać odleżyn...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś sie zastanawiał czy warto dawać 2 elektrozawory to polecam lekturę przejść autora najnowszego TOTM :)

http://www.ultimatereef.net/TOTM/2013_july/

W ostatnią sobotę też musiałem reanimować eletrozawór w Mrokowie, niby stukał ale się nie otwierał.

"

After ramping the reactor up and reducing my dosing over the period of 4 weeks I had stable kh and calcium and sold my balling set up on to a fellow reefer. All was well for a couple of months, then when sat watching my reef one night I was aware that something was not right, something was missing. It was the click of the solenoid. I opened the cabinet and inspected the set up. The gas gauges were fine but there was no gas entering the reactor, and according to the controller the ph in the reactor was at 7.9. My solenoid had failed. I quickly tested my kh with my Hanna meter and to my shock it read 4.9! Luckily I was given a spare solenoid by the previous owner which I quickly fitted and the flow of CO2 was restored. That evening I went to bed hoping I had prevented a wipe out and would not lose too many corals. I woke as normal at 04:30 the next morning and thought I would check my kh to see if it was rising a bit to my shock my kh read 13.5 yes you guessed it the second solenoid was faulty and was stuck open resulting in what I can only say is a massive swing and totally against the golden rule of "make any changes slowly".

"

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jjablonski

Jarku, z tego tekstu wynika, że dwa zawory to za mało, powinny być cztery - połączone szeregowo-równolegle z kontrolą działania (do zrobienia za grosze) ;-)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa szeregowo wystarczą, czytaj ze zrozumieniem :)

A powiadomienia SMS że skończył się gaz przychodzą zawsze jak jestem na drugim końcu PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chodzi 9 dni dastaco ,aleee... jeśli będe mierzył tylko Kh i trzymał na poziomie Kh7 ,to po miesiącu Ca będę miał 600 !!! dlaczego ??? i co robić???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa szeregowo wystarczą, czytaj ze zrozumieniem :)

A powiadomienia SMS że skończył się gaz przychodzą zawsze jak jestem na drugim końcu PL :)

Jasne, że wystarczą, ja właśnie czytam ze zrozumieniem przykład, który zacytowałeś - gość wymienił zepsuty na "zepsuty inaczej" ;)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór ma być dobry i będzie służył latami. W maszynach które posiadam stosuje tylko Festo lub Camozzi i zawory chodzą latami 24h/d w cyklu nawet 10/min przełączeń. Przez lata przerobiłem różne elektrozawory i innych nie chcę jak by mi ktoś dopłacał, gwarancja działania jest dla mnie najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chodzi 9 dni dastaco ,aleee... jeśli będe mierzył tylko Kh i trzymał na poziomie Kh7 ,to po miesiącu Ca będę miał 600 !!! dlaczego ??? i co robić???

A ... i jeszcze jedno , wahanie kh !! rano 6,7 a wieczorem 8,4 to normalne ? a może związane to jest z odpowietrzaniem reaktora ? odpowietrzam wieczorem, teraz przestawiłem na rano i zobaczymy jak będzie za kilka dni.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a pokusił sie ktoś może o policzenie ile taki kompletny zestaw mógłby kosztować? na dobrych "podzespołach" i samym reaktorze DIY?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marek, dobiłeś mnie teraz:)Mówisz oczywiście o całości z butlą, pompką IKS, "plastikiem", elektrozaworem i co tam jeszcze jest potrzebne, tak?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo:) Powoli myślę o tym ale najpierw muszę poczekać na odszkodowanie:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tyle samo wydałem na reaktor do Mrokowa :)

Kr5000 + 2 elektrozawory + AM PH Controler+ eletroda + Iks Vario Blue + zasyp 30 kg kruszonego korala.

Tyle tylko że wcześniej szło mi tam ponad 2400 ml KH na dobę.

Teraz wiaderko knopa co pół roku i spokój.

Ps. Butle z Co2 wyrwalem od dziewczyn z dystrybutora z piwem :)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, widzę że Ty idziesz "klasyczną" drogą w reaktorach - jak się zapatrujesz na DASTACO właśnie? Idziesz klasycznie z jakiś specjalnych powodów czy po prostu bo to masz otrzaskane?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chwile słucham: kupuj reaktor bo taki tani i bezobslugowy. Rzeczywiście tani...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest powtarzane wszedzie w kolko. reaktor jest drozszy od innych metod tylko na starcie. pozniej to juz grosze w porownaniu z innymi meodami. a im wiekszy zbiornik tyk wieksze oszczesnosci na reaktorze.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, widzę że Ty idziesz "klasyczną" drogą w reaktorach - jak się zapatrujesz na DASTACO właśnie? Idziesz klasycznie z jakiś specjalnych powodów czy po prostu bo to masz otrzaskane?

W nowym zbiorniku bedzie Dastaco tylko że będzie miało port na elektrodę PH.

Mając elektrodę będę miał alarmy np braku Co2 na SMS tak jak teraz.

Ta konstrukcja reaktora którą pokazałem w http://nano-reef.pl/topic/50741-totm-na-ultimatereef-reefcetral/ jest moim zdaniem przełomowym krokiem jeśli chodzi o naszą działkę. Elektroda PH w moim przypadku nie bedzie spełniała funkcji kontrolnej, tak jak to ma miejsce w przypadku "klasycznych" reaktorów, tylko funkcję monitorującą.

Patent Dastaco z wykorzystaniem właściwości logarytmicznej rozpuszczalności Co2 w wodzie słonej jest genialny w swojej prostocie.

Edit: Konstrukcja ta ma tylko jedną wadę, brak możliwości regulacji stusunku KH/CA, tą wadę łatwo można korygować w klasyczny sposób. Regulacja wydajności rektora do górnych wartości i ew delikatna korekta KH bądź Ca preparatami ballinga.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski, piszesz " Konstrukcja ta ma tylko jedną wadę, brak możliwości regulacji stusunku KH/CA, tą wadę łatwo można korygować w klasyczny sposób. Regulacja wydajności rektora do górnych wartości i ew delikatna korekta KH bądź Ca preparatami ballinga." ale chyba nie tylko ta konstrukcja ? przy tradycyjnym reaktorze nie występuje ten problem ? Wydaje mi się że z tym Dastaco będzie jak z odpieniaczami KZ na stożku ,umrze śmiercią naturalną.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sorki, że moja wypowiedź nie wnosi nic do tematu, ale nie chcę oddzielnego zakładać.

Mam takie pytanie, czy jest na forum ktoś kto zrobiłby mi body takie a'la Dastaco? Do akwarium ok 1000l.

Chodzi mi o same kolumny + pływak w kolumnie do rozpuszczania Co2 + pompka obiegowa. Sterowanie, butle Co2, pompę dozującą załatwię sam.

W razie co proszę o oferty na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.