Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I moze to sie odbywać podczas mojej nieobecności? Zalaczy sie ponownie bez zadnego problemu samo?

Tak jak napisał robi, podpinasz zegar i zapominasz o odpowietrzaniu. Sam sie załączy, podobnie jak każdy reaktor, bez względu na jego konstrukcję.

Ja osobiście mam podpięty pod AT control.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam już kolejny raz o tym reaktorze i brzmi to naprawdę na zasadzie "sprzęt d... urywa" . Jak to jest w takim razie ze za cholerę nie da rady tego ustrojstwa nabyć droga kupna w żadnym szanującym się sklepie w Polsce ? A przynajmniej ja nie widzę tego u nikogo ...... Czegoś tu nie rozumiem - gdzie jest haczyk ?

Myślę, ze na zamówienie każdy sklep jest w stanie to ściągnąć, spróbuj popytać np. w Reef-Shop-ie.

Również możesz to sam nabyć bez większego problemu:

http://www.h2oaquatics.co.uk/saltwater-equipment/calcium-reactors-1?Page=2&Items=24

Mam nadzieję, ze powyższym linkiem nie złamałem regulaminu ;-)

Edytowane przez Noa (wyświetl historię edycji)

Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już powoli zabieram się do składania swojego reaktorka :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już powoli zabieram się do składania swojego reaktorka :D

Sebastian daj znać po ile wyjdą


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem właśnie taki reaktor i testuję na razie w obiegu zamkniętym i działa całkiem elegancko. Jednak po przeczytaniu jak zrobił kolega Jacek postanowiłem spróbować z dodatkowym reduktorem. Przeczesałem domowy magazyn i wynalazłem reduktor Festo od 0 do 1Bara. Podłączyłem i to rozwiązanie jest wg. mnie 100% lepsze, jeszcze bardziej upraszcza konstrukcję. Reduktorem można bardzo precyzyjnie ustawić poziom wody w komorze mieszającej. Pływak mam zamontowany ale jak testy z reduktorem przejdą pomyślnie to podłączam do akwarium bez żadnego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem właśnie taki reaktor i testuję na razie w obiegu zamkniętym i działa całkiem elegancko. Jednak po przeczytaniu jak zrobił kolega Jacek postanowiłem spróbować z dodatkowym reduktorem. Przeczesałem domowy magazyn i wynalazłem reduktor Festo od 0 do 1Bara. Podłączyłem i to rozwiązanie jest wg. mnie 100% lepsze, jeszcze bardziej upraszcza konstrukcję. Reduktorem można bardzo precyzyjnie ustawić poziom wody w komorze mieszającej. Pływak mam zamontowany ale jak testy z reduktorem przejdą pomyślnie to podłączam do akwarium bez żadnego sterownika.

Czegoś tu nie kumam ! przecież reaktor pracuje w systemie otwartym ,odpływ jest swobodny,więc jak można w nim podnieść ciśnienie ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprecyzyjnie się wyraziłem pompa pompuje z kanistra do reaktora i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sprzęt produkcji Noa i Jacka i polecam.

A możesz zapodać jakieś fotki?

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już powoli zabieram się do składania swojego reaktorka :D

Wysoce się zainteresowałem... do czasu przejścia betatestów sie wstrzymam i czekam na rozwój projektu i gotowce dla leniwych :p

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, sam jestem zainteresowany. Odpieniacz jest to i może reaktor od Sebastka będzie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jest banalnie prosta w necie można znaleźć sporo materiałów o konstrukcji i działaniu. Żelazna zasada mówi aby przed wyjazdem nie kombinować w zbiorniku, więc po powrocie z wypoczynku odpalam na Knopie. Sam reaktor nie wychodzi specjalnie drogo, ale pompa dozująca boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po popatrzeniu na wszystko wydaje mi się że odpowietrzanie jest niczym innym jak marnotrawieniem Co2.Można by to marnotrawienie ograniczyć przez podniesienie pływaka do samej góry komory reakcyjnej ,tak aby poduszka Co2 wynosiła +- 2cm.Wtedy dużo mniej szło by Co2 do drugiej komory podczas odpowietrzania a i na ponowne napełnienie potrzeba by mniej "gazu" , co sądzicie ?

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1kg Co2 ciekłego to ponad 500l gazu, więc jak raz na dobę poleci setka to jest pomijalne. Podniesienie pływaka zmniejszy ilość gazu w komorze reakcyjnej co wpłynie na czas kontaktu w wodą i ilość rozpuszczonego gazu. A odpowietrzenie jak sama nazwa mówi pozbywa się nie rozpuszczonego gazu czyli głównie azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azotu ?? to ile % może jego być w Co2???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że Co2 nie jest 100% Co2 zwłaszcza że używamy przeważnie technicznego więc podejrzewam że jako zanieczyszczenie najwięcej jest azotu trudno rozpuszczalnego który zajmuje miejsce w komorze dlatego trzeba się go pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeles, nie. W komorze zostaje O2 ktore pozostaje po rozkladzie co2 w wodzie

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie że tlen, nieszkodliwy ale miejsce zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj , oj , to raczej powstaje kwas węglowy H2CO3 !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1kg Co2 ciekłego to ponad 500l gazu, więc jak raz na dobę poleci setka to jest pomijalne. Podniesienie pływaka zmniejszy ilość gazu w komorze reakcyjnej co wpłynie na czas kontaktu w wodą i ilość rozpuszczonego gazu. A odpowietrzenie jak sama nazwa mówi pozbywa się nie rozpuszczonego gazu czyli głównie azotu.

W moim dastaco to nie setka ale min 300 ml więc... a i wszystko to wali do drugiej komory i "migiem" do akwarium, tak ma być ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem reaktor ale jeszcze go nie podłączyłem tylko testuję więc wszystkiego nie wiem ale myślę że gaz można zaoszczędzić wyłączając dozowanie co2 jakiś czas przed wyłączeniem pompy. Wtedy tylko to co się nie rozpuszcza wyleci i się ulotni przez drugą kolumnę bo wypływ nie powinien być zanurzony.

A co to za gaz to nie wiem, trzeba chemika jakiegoś dopytać ja tylko z praktyki widzę że się zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to cały czas czarna magia z tym reaktorem,ze niby 3 parametry mozna utrzymac?Czy tylko Ca I Kh?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 parametry jeśli dobrze dobierzesz wsad do zapotrzebowania na Mg.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim dastaco to nie setka ale min 300 ml więc... a i wszystko to wali do drugiej komory i "migiem" do akwarium, tak ma być ???

Przejrzyj instrukcję instalacji, jaką podlinkowalem wcześniej.

CO2 musi się uwalniac do atmosfery, a nie do aqua.

Mój egzemplarz pracuje już ponad pół roku, bez żadnych problemów.

Edytowane przez Noa (wyświetl historię edycji)

Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim dastaco to nie setka ale min 300 ml więc... a i wszystko to wali do drugiej komory i "migiem" do akwarium, tak ma być ???

robi, wężyk podający do akwarium ma być nad wodą ;) tym sposobem nic dodatkowego "nie wali" do akwarium, tylko sam odciek


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.