Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Marku , jak tam z magnezem ? podbijasz ciągle czy daje radę reaktor ? wiesz dlaczego pytam ? w reaktorze mam taki zasyp jak Ty! ARM , więc Mg leeccii ! teraz mam 1080 Mg przy Ca 430 i Kh 7.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem Kh do 8 i teraz mam Ca-400 a Mg-1200,jak dla mnie to trochę mało,dolna granica.Magnezu nie dozuję bo nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

".nie dozuję bo nie kupiłem." :thumbup: ale chyba nie musisz ? dlaczego dla Ciebie za mało ? w stosunku do Ca w sam raz !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć Ca-425 a Mg-1350.Co zauważyłem po przy podawaniu dodatkowo Mg nieczyszczona szyba zaczęła porastać algami wapiennymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam niskie parametry i już tak chyba zostanie,Mg-1200,Ca-400 a Kh-8,2 Zastanawiam się czy nie podbić Ca i Mg ballingiem,może później reaktor utrzyma wyższe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek to są dobre parametry. A zasolenie to jakie masz?

Edit: i jak chcesz same Mg i Ca podnieść Ballingiem ????

wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rób jak uważasz, Twoje zabawki.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek to są dobre parametry. A zasolenie to jakie masz?

Edit: i jak chcesz same Mg i Ca podnieść Ballingiem ????

wysłane przez tapatalk

Z ręki wlać Ca i Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po prawie trzech miesiącach wszystko doszło do normy. Przy KH=8,5 w tym czasie Ca podniosło się z 350 do 420, MG z 1200 do 1320 i myślę że już tak się będzie utrzymywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to,czy będę skazany na ciągłe podbijanie tych parametrów czy jest jakiś inny sposób.Mając Ca-425 i Mg-1300 to Kh miałem powyżej 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wygląda sytuacja używających tego reaktor WSZYSCY dalej zadowoleni?Ciekawa sprawa,Faktycznie zbiorniki można prowadzić bez Ballinga?Czy jednak trzeba coś tam dozować?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak u mnie.........zarąbiście.Miałem mały problem ostatnio z niskim Mg i Ca w stosunku do Kh,ale podbiłem sobie ballingiem te parametry i teraz się trzymają a zrobiłem to tylko raz od startu,który był chyba z pół roku temu.Wkładu ubyło bardzo mało przez ten czas.U mnie minus to produkcja fosforanów przez wkład ARM,ale chyba trafiła mi się jakaś taka walnieta partia.Producent umywa ręce bo nikt inny tego nie zgłosił,ale pewnie tak każdemu mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam ten typ reaktora.U mnie dziala od okolo 2-3 miesięcy i odkąd zrobiłem do niego pompke dozujaca to jest praktycznie bezobsługowy.Co do wkładu arm to również mam problem z po4 na odcieku (0.45 mala hanka :wallbash: )


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odciek puszczam grawitacyjnie przez Rowę.Może razem zareklamujemy ARM-a bo mi odmówili reklamację bo to jednostkowy przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zwykły gryz koralowy, tak jak wkład KZ z marżą 1000% dla tych co lubią "metki 'nawet na połamanych koralach .Trzeba moczyć w RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zwykły gryz koralowy, tak jak wkład KZ z marżą 1000% dla tych co lubią "metki 'nawet na połamanych koralach .Trzeba moczyć w RO

Czasem żałuję,że nie kupiłem grysu koralowego jak radziłeś bo z tym ARM-em jest jeszcze gorzej.

Robas78 to jak reklamujemy razem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar daj na pv.

krzlew też tak myślę ale że to pierwszy reaktor w życiu i do tego robiony własnoręcznie to postanowiłem kupić wkład fabryczny żeby w razie jakichś problemów z reaktorem nie zastanawiać się czy to czasem nie wina grysu ze coś jest nie tak.Jak sie okazało problemów z reaktorem brak,za to fabryczny wkład jest do bani.

Edytowane przez robas78 (wyświetl historię edycji)

180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu wydaje mi się,że wysoki wypływ fosforanów z mojego reaktora był spowodowany wtedy niskim przepływem przez niego bo w późniejszym czasie kiedy przepływ był dużo większy problem z fosforanami mocno się zmniejszył.

Co do wkładu w kolumnie ARM-ma zostało już mi niewiele a większości to wkład Knopa.Co ciekawe kupiłem raz zwykły żwir koralowy z KZ i ten rozpuścił się bardzo szybko,nie ma po nim już żadnego śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy reaktor działa jako zwykły,z sondą Ph i ustawieniem na Ph-6,1 bo przy wyższym reaktor ma za małą wydajność.Pierwsza komora zasypana wkładem ARM-a a druga zwykłym żwirem koralowym,odciek ustawiony na 3,7 litra na godzinę i to już praktycznie pełna wydajność reaktora,kilka razy nawet wspomagałem się ballingiem.Przy takim odcieku też szybko znika gaz Co2,butla ma 4 miesiące a już zaczyna się kończyć.Przy sterowaniu sondą gaz w komorze reakcyjnej nie przelatuje do kolumny,nawet nie muszę go odpowietrzać.Tak się zastanawiam ile musiałbym lać ballinga gdyby nie reaktor.Fakt,że korale SPS zasuwają nieźle.

Jak u kolegów z gazem to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pół roku, to są niskie koszty wymiany butli więc nie ma co narzekać ;-)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobioną kopię przez kolegów z forum,ale raczej już kolejnych nie mają czasu zrobić.Maciek,nie narzekam tylko pytam bo butla miała starczyć na rok i pierwsza tak mi chyba starczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.