Skocz do zawartości
Tester

Diesel czy benzyna - koszty uzytkowania - dylemat przed kupnem nowego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam te wypowiedzi znawców od diesla, awaryjnisci itp to mi słabo. Ilu z was tak naprawdę miało z tym problemy a ilu jedynie słyszało od sąsiada? Turbina? Jesli sie odpowiednio dba i chlodzi po dojechaniu to nie ma prawa wysiadac. DPF? Jesli przeganiasz to to samo a jak juz zapchasz to wycinasz z przeprogramowaniem kompa za 300f i masz spokój do końca życia. Bartek napisał, ze jeździ spokojnie wiec i koła dwumasowego nie ukatrupi. Wtryski tez padają tylko od złego paliwa.

Tapatalk

Robert. W tamtym roku pozbyłem się Octavi 1.9 90KM po przejechaniu bez awarii 400 000 od nowego. Teraz mam Passata 2.0 zrobiłem 80 000 w półtora roku i średnio raz na miesiąc jestem w serwisie (4 pompowtryski + listwa, osłona dolna silnika, atrapa na głowicy, spryskiwacze reflektorów, itd.). Turbiny nigdy nie serwisowałem, bo jeźdzę spokojnie. Więc podtrzymuje to co napisałem wcześniej - skończyła się era dobrych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo passaty to przereklamowane auta i tyle. kogo bym nie znal posiadajacego passata to polowe czasu spedza w servisie ale i tak bedzie opowiadal wiecznie, ze te auta sie nie psuja. moje trzy ostatnie auta byly z tych co wiecznie wysiadaja, chrysler town&country, mondeo o insignia, kazdy gadal, ze awaryjne itp. przejechalem nimi lacznie naprawde setki tys km i serwisu nie odwiedzilem ani razu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi, BMW, Merc. Reszta to tlo :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 000 tys No to imponujące


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci BMW 320 benzynę rzędowa szóstka to jest to, auto bez awaryjne i bardzo fajnie jeździ, i wbrew pozorom spalanie jest przyzwoite

adam_s bo Ty miałeś jeszcze tego dobrego diesla w firmie miałem Octavie 1,9tdi 110km i przejechała 600tys bez żadnych usterek tylko sprawy eksploatacyjne teraz już się takich nie produkuje

Edytowane przez czesioczesio1 (wyświetl historię edycji)

akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow baba w temacie.... z tego co wiem to 2.0 silniki w Passat byly najgorsze, mam znajomych ktorzy maja 1.9 tdi w Passat i przejechali nim prawie milion kilometrow bez zadnych usterek silnika ! moze warto zamienic 2.0 na 1.9 ?


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 000 tys No to imponujące

Sprzedałem bo się stażeję, a ona klimy nie miała. Jak by miała to nadal bym nią jeździł.

Audi, BMW, Merc. Reszta to tlo :thumbup:

Stani mam jeszcze A4 i też już pompowtryski wymieniałem, więc nie ma co piać z zachwytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI były awaryjne na początku serii, później są już OK. Miałem ten silnik w 3 Octaviach i tylko w jednej już po tym jak jeździła pod pewnym katem mechanicznym poszła turbina. Co ciekawe to pomimo tego że dwie z nich miałem fabrycznie nowe i byłem jedynym kierowcą to pierwsza z nich brała olej od nowości, druga nic, obecna z tym samym silnikiem ale z DSG i 4x4 też nie bierze. A jeżdżę tak samo. Już tutaj to zostało powiedziane: dziś już nikt nie robi samochodów żeby wytrzymały po 500kkm. Księgowi "projektują" samochody, sprzęt elektroniczny czy AGD.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Fiata 126, silnik 0,6l i nigdy go nie naprawialem. 4,3 /100.

Benzyniak!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Fiata 126, silnik 0,6l i nigdy go nie naprawialem. 4,3 /100.

Benzyniak!

Stani, stare dobre czasy. Nie przywracaj wspomnień na forum, bo co niektórzy łzami klawiatury zaleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi, BMW, Merc. Reszta to tlo :thumbup:

To dobre i ładne auta ale japońskie są lepsze...no ładniejsze.. :animier:

Toyota-2000GT-5717.jpg

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vw passat. 2006 2007 moj brat plakal strasznie po wymianie wtryskow za 800£ kolumna kierownicza sie blokowala

zaniki napiecia podczas jazdy na autostradzie itd. opowiadajl mi koszmary

zostawil w servisie ponad 3000 tys £ w rok czasu

Jak by ktos mu powiedzial ze passat jest dobry zabil by hahahaha


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja siostra rowniez ma passata, chyba brak czesci, ktore jeszcze nie byly z nim wymieniane, lacznie z calym silnikiem, ktory i tak sie rozsypal jako nowy. przedmuchiwanie uszczelki to standard.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Fiata 126, silnik 0,6l i nigdy go nie naprawialem. 4,3 /100.

Benzyniak!

Nie trzeba bylo naprawiac a jesli juz wymiana silnika pare minut zajmowala

Stani pamietasz jak kopulke sie sciagalo papierkiem przecieralo i nastepne 20 tys przejezdzalo

post-12081-0-99197000-1355345712_thumb.jpg


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od 4 lat nic się nie zepsuło w bemce zawsze dojeżdżam na miejsce ale mam autko z Holandii prześwietlone.

Podstawowa zasada nie oszczędzać.Kiepska benzyna będzie równie kiepskie co kiepski diesel.

Nie bardzo rozumiem porównań różnych silników w różnych autach.Wiadomo że ford jest gorszy od merca.

dziś już nikt nie robi samochodów żeby wytrzymały po 500kkm.

Skąd wiesz ? co będzie przy 500kkm zrobiłeś tyle?

Każdy kto kupuje drogi samochód stać go po 5 latach na kolejny równie drogi samochód.

Jak samochód przechodzi przez kilka rąk to wiadomo że wcześniej czy pózniej trafi do rąk żebraka który zniszczy bo się nie zna i kasy nie ma.

Pomijam fordy czy fiaty które po 10-15 latach kończą definitywnie żywot a wartość auta spada do tego stopnia że nie warto utrzymywać.

Druga kwestia to taka że drogie auta które są w stanie przetrwać dobre przebiegi wymagają bardziej fachowej opieki.Auta są po prostu trudniejsze jadąc kilkoma nowszymi bmw z górnej półki-wypas nie uważam żeby było gorzej wykonane niż nowe.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co pracował w firmie gdzie składali v12 do Astona co dzienne jeden silnik z produkcji i 24h na pełnych obrotach.Piekny dziwiek wydaje.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego wątku, przeczytałem pierwszą stronę. Tester, nie wiem czy wiesz, ale większość życia przejeździłem Hondami, możesz mi wierzyć że warto kupić to auto, problem ewentualnych napraw, praktycznie nie istnieje, możesz mi zaufać, wiem co mowię :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam przeczytałem cały i...nie zazdroszczę Testerowi.

No to jak, wiesz już co kupić? Bo to jeden z takich wątków, gdzie ilu się wpisze, to tyle pomysłów.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od 4 lat nic się nie zepsuło w bemce zawsze dojeżdżam na miejsce ale mam autko z Holandii prześwietlone.

Podstawowa zasada nie oszczędzać.Kiepska benzyna będzie równie kiepskie co kiepski diesel.

Nie bardzo rozumiem porównań różnych silników w różnych autach.Wiadomo że ford jest gorszy od merca.

...

Druga kwestia to taka że drogie auta które są w stanie przetrwać dobre przebiegi wymagają bardziej fachowej opieki.Auta są po prostu trudniejsze jadąc kilkoma nowszymi bmw z górnej półki-wypas nie uważam żeby było gorzej wykonane niż nowe.

Adam rozumiem Ciebie w pełni, po tej zabawie żałuję zakupu Passata. Siedziałem grzecznie na tylnym siedzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam,ale podobno cywilizowani biali ludzie leja do baku benzyne... :p

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam też w szkole uczyli że silniki diesla zostały stworzone do napędu lokomotyw i maszyn rolniczych...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel to paliwo szatana :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel to paliwo szatana :D

A wódka ?? Staniego ?? ;)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu? Staszek na eco alco jezdzi? :):p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu? Staszek na eco alco jezdzi? :):p

Nie nooo :) Orędownik ryb upajania...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.