Skocz do zawartości
thomas516

jaka grzałka najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

może tutaj znajdę podpowiedz jaką grzałkę kupić aby dobrze działała, w tej kategori to już mi ręce opadają, mam 5 rożnych grzałek i wszystkie szfankują po około rocznym używaniu, nie wiem jaką firmę wybrać , mam

tetratec 2 obie gotuja wodę :) atman, aqua szut i jakąś taniochę sonpar ale jeszcze działa tylko nie dokładnie i w dzień trzyma 25c a rano zawsze jest 24c. podobają mi się te płaskie ale nie znalazłem o mocy jaką potrzebuję 300w


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zastanawiałem się nad nią bo widzę że dość precyzyjne ma ustawienie temperatury w porównaniu do innych


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również Jager Eheim. Wcześniej w słodkim a obecnie w morskim. super sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię tą grzałkę , tylko bardzo długie są :)


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Jager od ponad półtora roku - niezawodna :thumbup:

Fakt długie, ale mają bardzo ładną obudowę - srebrne z niebieską diodą, nie rzucają się aż tak w oczy w akwarium ;)

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 grzałki Jager 300 i 200w , jak byś był zainteresowany tą 300w to możemy się dogadać u mnie była używana przez miesiąc ale ze względu na długość kupiłem 200w bo 300w musiałbym trzymać w głównym zbiorniku. Ogólnie grzałki te są bardzo dobrej jakości i można śmiało polecić.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) kurcze, szkoda że nie przeczytałem wczesniej, już zamówiłęm :)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja klasycznie: skalar bez termostatu + termostat zewnętrzny no rt2.

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

kupię tą grzałkę , tylko bardzo długie są :)

Czyli ??? Rozważam jej zakup. Czy mi się zmieści do 40 cm h zbiornika wzdłuż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ??? Rozważam jej zakup. Czy mi się zmieści do 40 cm h zbiornika wzdłuż ?

Zależy którą chcesz kupić. 300W ma jakieś pół metra długości. Co do centymetra głowy nie dam, bo nie chce mi się teraz leźć i mierzyć.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zależy którą chcesz kupić. 300W ma jakieś pół metra długości. Co do centymetra głowy nie dam, bo nie chce mi się teraz leźć i mierzyć.

Nie to jest 112l wiec max 150W. Akwarium tez nie będzie na mrozie, tylko w ogrzewanym mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 126 litrowym akwarium mam grzałkę 75W spokojnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony to nawed dobrze bo nie trzeba będzie sięgać do akwarium żeby ustawić, tym bardziej jak dojdzie korona, co do termpstaty zewnętrznego to też mam i swojego czasu używałem tylko zwykłej grzałki :)

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Niby tak ale ja nie wiem jak na zwykłe grzałki działa słona woda. Czy nie przegryza się przez te gumowe uszczelnienia ? Mam jeszcze czas na wybór bo akwarium będzie zalewane na początku nowego roku. Czy faktycznie zwykła grzałka nawet bez termostatu + zewnętrzny termostat czy tez już taka full wypas. Cenowo Jagery są po ok 75 zł wiec za te kasę spokojnie zestaw zwykła grzałka + zewnętrzny termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrezygnowałem z termostatu zewnętrznego ze względu na kable i już coraz mniejszą dostępność zwykłych grzałek , do tej grzałki przekonała mnie firma i precyzyjny regulator , jeszcze opinie potwierdziły jakość , lepiej wydać trochę więcej i spać spokojnie niż rano zastać 30 stopni w akwa albo wogule nie grzejącą, myślę że z gumą nie ma problemy, wszelskie uszczelki itp są z tego samego materiału i do słodkowodny i słonowodnych, jedyny problem, to metal który koroduje szybciej niż w słodkiej wodzie, poza tym zwykłe grzałki są z cińkiego i delikatnego szkła więc łatwo się tłuką a w akwa pełnym skał zawsze jest ryzyko, moja oberwała już kilka razy skałą przypadkowo przy przestawianiu :), kolejna sprawa to zwykła grzałka nie posiada zabezpieczeń przed przegrzaniem, jeżeli chodzi o morskie akwarium, to zrezygnowałem z ustępstw i wolę wydać kasę na coś lepszego i pewnego, w końcu będzie w nim wrażliwsze życie i droższe niż w słodkowodnym

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zgadza się. Lepiej kupić coś porządnego i 1 raz wydać więcej niż niby mniej ale potem za jakiś czas gdy się zepsuje mieć problem i znowu kombinować znowu szukać. Że o ewentualnych stratach w akwarium już nie wspominając.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie pożądnego nie tylko drogiego:) mam grzałki tetratec ktore były drogie i padły po pół roku, wię przydaje się forum i opinie innych :)


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 9 lat mam dwie takie grzalki:

http://www.e-pazur.com/galerie/g/grzalka-aquael-aqn-200w_4693.jpg

Do tej pory z żadna nie było problemu. Przeszły wszystkie rodzaje akwariow słodkich, zolwia wodnego a teraz slone.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie grzałka Aquael się nie sprawdziła - pamiętam, że miałam problem, przy ustawianiu na niej temperatury - raz grzała bardziej, raz mniej czy tym samym ustawieniu.

U mnie rownież ale ustawia sie pod termometr. Tu chodzi o niezawodność działania a nie cyferki na skali. Raz ustawiona grzeje idealnie wiele lat.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAGER szkoda tylko że jeszcze się nie zdecydowali na wersję z elektroniką zamiast pokrętłem


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy się najlepsza grzałka to jest ta tytanowa Aqua Medica- nigdy sie nie potlucze i nie ma termostatu, mozna spac spokojnie-komp sterujący grzałką jest ultra dokładny i niezawodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

U mnie rownież ale ustawia sie pod termometr. Tu chodzi o niezawodność działania a nie cyferki na skali. Raz ustawiona grzeje idealnie wiele lat.

Tapatalk

Tu się nie zgodzę. Właśnie o cyferki chodzi. Jak coś ma optimum 26 st. C to raczej będzie żyło zarówno w 25 jak też 27, możliwe nawet że wytrzyma wahania między 24 a 28 ale może się to odbić na jego kondycji. Zatem jeśli mam wydać kwotę np 100 zł na grzałkę nawet znanej marki która może i długo wytrzyma nie gwarantuje mi dokładnego i pewnego trzymania zadanej temperatury to wolę zainwestować 100 zł w cyfrowy kontroler temperatury i do tego dokupić zwykle grzałki 3 szt o łącznej mocy 180% i mam długo gwarancje utrzymania temperatury. W takim zestawie awaria nawet 2 grzałek nie spowoduje katastrofy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę. Właśnie o cyferki chodzi. Jak coś ma optimum 26 st. C to raczej będzie żyło zarówno w 25 jak też 27, możliwe nawet że wytrzyma wahania między 24 a 28 ale może się to odbić na jego kondycji. Zatem jeśli mam wydać kwotę np 100 zł na grzałkę nawet znanej marki która może i długo wytrzyma nie gwarantuje mi dokładnego i pewnego trzymania zadanej temperatury to wolę zainwestować 100 zł w cyfrowy kontroler temperatury i do tego dokupić zwykle grzałki 3 szt o łącznej mocy 180% i mam długo gwarancje utrzymania temperatury. W takim zestawie awaria nawet 2 grzałek nie spowoduje katastrofy.

Chyba nie zrozumiałes. Grzalka trzyma stała temperaturę jaka ustawisz. Problem w nich jest tylko taki ze na skali ustawisz powiedzmy 26 a ona trzyma 24. Skala w nich zazwyczaj jest przesunięta co do temperatury ale nie oszukujmy sie, ustawiamy to tylko raz. Jak juz cos ustawisz to temperaturę trzyma stała ne jednym poziomie i nigdy nie miałem skoku nawet o jeden stopień.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.