Skocz do zawartości
Mystik

Pacific Sun - Metis - jakieś fatum czy coś?

Rekomendowane odpowiedzi

:D - mam już szczoteczkę do zębów kupioną :)

Obiecałem, w skasowanym przez Pana Przemka poście w dziale wsparcia technicznego, że napiszę jak będzie naprawiona, to napisałem.

Ale trzeba przyznać, że koniec roku na NR jest strasznie gorący. Mam nadzieję, że wszyscy przemyślą co trzeba i nowy rok zacznie się jakoś normalnie.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam lampe Metis XM 2*150 od września 2011r. Lampa posiada dwa zasilacze i odpukać ani razu się nie zepsuła.Na wyświetlaczu bardzo żadko występują robaczki.Sposób- włącz-wyłącz wtyczkę i wszystko gitara.Ogólnie wszystko git.Czy jeszcze raz bym ją kupił?- odpowiedz zdecydowanie Nie !!!!!!.Pozdrawiam Roman

Edytowane przez romanxx2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Trzeba sie z nią trochę namęczyć ale jak wszystko działa jak należy to wtedy cieszy.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam lampe Metis XM 2*150 od września 2011r. Lampa posiada dwa zasilacze i odpukać ani razu się nie zepsuła.Na wyświetlaczu bardzo żadko występują robaczki.Sposób- włącz-wyłącz wtyczkę i wszystko gitara.Ogólnie wszystko git.Czy jeszcze raz bym ją kupił?- odpowiedz zdecydowanie Nie !!!!!!.Pozdrawiam Roman

Wiec kolejna lampa z tym problemem wyświetlacza. Okazuje sie, ze to wada fabryczna? Dla mnie to nie jest rozwiazanie wyłączanie z kontaktu.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaledwie małe niedopracowanie za które zresztą winą można obarczyć instalację elektryczna bądz inne urządzenia elektryczne działające w poblizu lampy :).

A że większość z użytkowników tych drogich lamp nie nalezy do najbiedniejszych to każdy ma sporo róznego sprzętu i takiej ewentualności nikt nie może wykluczyć (z braku odpowiedniej wiedzy)

Ciekawi mnie czy uzytkownicy lamp lubusika, loccotusa, gienka i tomka maja takie awarie na przykład z wyświetlaczem?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie lampy od @loccutusa - którego można spotkać na forum aqua-reef .

Obie działają perfekcyjnie i zarówno ta kupiona 2 lata temu, jak i ta pół roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampę, której nazwa jest tu blokowana (zarówno na ogóle jak i na PW !!!) i nie mam żadnych problemów.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio rozumiem, że masz *** tak?

PS haha rzeczywiście blokowana nazwa, dziecinada

Edytowane przez cromags (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW!! To co to za cudo że jest tak tępione? Pewnie *** Rafała?

A czytałem dzisiaj w inym temacie autorski post właścicela forum - zamykający pewną dyskusję o ptokach :), że takich rzeczy nie robi...

Czytałem to z przymróżeniem oka, bo z jego strony spotkało mnie w pewnej dyskusji też to, czego podobno nie robi :).

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio rozumiem, że masz *** tak?

PS haha rzeczywiście blokowana nazwa, dziecinada

tak, tę

WOW!! To co to za cudo że jest tak tępione? Pewnie *** Rafała?

A czytałem dzisiaj w inym temacie autorski post właścicela forum - zamykający pewną dyskusję o ptokach :), że takich rzeczy nie robi...

Czytałem to z przymróżeniem oka, bo z jego strony spotkało mnie w pewnej dyskusji też to, czego podobno nie robi :).

Teraz zamknięto temat: "jak zlikwidować konto na NR ?"

Albo BAN... albo do końca świata i jeszcze dłużej.... :):smoke:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krzaczki na wyświetlaczu są od początku istnienia produkcji lamp. Jednym to przeszkadza drugim nie, jednak dziwne jest to, że firma PS nie potrafi sobie z tym poradzić. Też je miałem ostatnio, twardy reset i po kłopocie.

Leszek dopracował swój produkt, a PS generalnie stoi w miejscu. Od momentu odejścia Leszka ze stajni PS produkt się nie zmienia, co mam namyśli wszystkie problemy wieku dziecięcego przenoszone są na kolejne modele czyli coś jest nie tak.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia.... tylko, że chyba nie o to chodzi...

A tak na poważnie to, moim zdaniem, cała zadyma jest sprowokowana przez postępowanie właściciela forum, a tu znowu pojawia się pytanie: ale o co chodzi ???

EDIT

:smoke:

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Michał, Michał.... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak ktoś ma krzaczki po kilku dniach pracy lampy czy dłużej to OK, w mojej byłej lampie krzaczki były po max 2 godzinach i odczytów zero - przy braku odczytów jak pio7 pisał nie można było sprawdzić temperatury i potem okazało się, że wiatraki źle działają (u mnie było super cicho po naprawie u pio7 nie do wytrzymania), więc to taka przypadłość dość uciążliwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej gdybym miał poraz kolejny wybierać lampę Led to napewno nie kupił bym żadnego z modeli ze stajni PS mimo iż posiadam Metisa.Powód bardzo prosty.Lampy jeśli chodzi o sam wygląd zewnętrzny bardzo estetyczne i dopracowane.Cena uważam żę bardzo wygórowana.Za swoją lampę zapłaciłem rok temu 5.200 zł .I tu nasówa się pytanie czy te lampy nie mogą być tansze? owszem mogą ale poco!.Trafi się paru wariatów którzy kupią lamy za taką kasę a potem zrobi się promocję i lampa kosztuje 1500 zł mniej.Czyli co PS dopłaca do interesu? Oczywiście,że nie zarabia na produkcie,ale to co sprzedała z kosmiczną marżą wcześniej oczywiście cieszy.I niech mi tu nikt nie popycha kretynizmów,że przy obecnej cenie Metisa 8 kanałowego firma PS dopłaca lub wychodzi na zero.Totalna bzdura.Na stronie sklepu widać jakie są różnice miedzy cenami regularnymi a promocją.Według mnie to dziadostwo.Jeśli chodzi o same użytkowanie lampy to tesz nie do końca jestem przekonany o skuteczności tej lampy.Są na rynku lampy które są znacznie tańsze i równiesz a może bardziej skuteczniejsze niż PS.Mowa tu między innymi o lampach Leszka z Firmy *** które uważam za pardzo dobre bo sam widziałem kilka zbiorników nad którymi wisiały Leszka lampy.Tu należy wspomnieć również o Chińskich lampach których wybór rośnie z miesiąca na miesiąc a ceny naprawde dostępne na nasze kieszenie.Jest coraz więcej lamp z którymi wrazie napraw poradzi sobie nawet majsterkowicz amator.W sprawie bajerów w lampach PS czyli Tablica PAR i inne bajery typu połączenie z iPad,laptop,WiFi sryfi i inne wodotryski oraz programy Bali srali i tak dalej to dobrze wiemy iż to wszystko tylko komercja.Lampa ma być funkcjonalna a nie pier.....ić się z wgrywaniem tych wszystkich bajerów a potem czytamy lampa nie chodzi,wschody zachody nie działają fire wordy też ludzie się denerwóją i nic z tego nie wynika.Lampa ma być funkcjonalna prosta w obsłudze i mieć podstawowe funkcje a czy ona będzie latać to już inna sprawa.Dodam jeszcze jedno że zabranianie wypowiadanie się negatywnie o produktach PS na tym forum świadczy tylko o braku poszanowania dla forumowiczów którzy tworzą te forum.Dotyczy to również reklamy innych produktów.Właściciel dzisiaj jest a jutro jego nie ma tak samo z firmami.Tak samo z usuwaniem wpisów.Mamy wolny kraj i wolnośc słowa a takie działania są karane.Na koniec dodam tylko jedno jest to moja opinia i nie życzę sobie aby coś w moim wpisie zostało usunięte,posiadam kopię :rtfm: i jeśli właściciel nie sznuję opini innych forumowiczów niech napisze forum tylko dla chwalących nasze produkty.Kończąc dodam iż nikogo nie obraziłem ani oczerniłem.Pozdrawiam Roman :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w sedno. Ciekawe ile jeszcze temat się utrzyma.

Utrzyma się i nikt niczego nie skasuje chyba że razem ze mną.

Ale trzymamy się wątku. Każdy offtop skasuję a offtopowicza wyślę na święta.

Pozdrawiam

Skoczek


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale masz problem - według mnie cena lamp to prawa rynku a to ile PS zarabia na swoich lampach to nie Twoja sprawa ... za drogo to nie kupuj, widać innym cena odpowiada skoro się sprzedają i PS nie obniża cen

co do Wifi, sryfi i Bali srali to zgadzam się w 100% i już to pisałem gdzieś - zrobić 2 potencjometry do regulacji barwy białej i niebieskiej (czy tam jeszcze dodatkowe 4 do regulacji czerwonego, zielonego, fioletowego i różowego ;) ) do tego prosty komputer do czasu i będzie git

sam teraz mam ATI T5 ściemnialną i fakt programowanie jest bardziej uciążliwe niż klikanie na komputerze, ale zaprogramowałem raz, poprawiłem drugi raz i nie potrzebuję do tego podłączać laptopa a przynajmniej wyświetlacz działa ...

Co do edytowania, kasowania i blokowania postów to skoro to forum RS to mogą tu robić co chcą i jak się komuś nie podoba to może też się nie udzielać (niestety ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie....czy ktoś w ogóle zwraca uwagę na temat postu??


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ a coś się zrobił taki obrońca.Ja nie liczę ile kto zarabia tylko podałem porównanie.Czytanie ze zrozumieniem!.A jeśli chodzi o to iż forum jest własnością RS to nie upoważnia to właściciela do robienia na tym forum co sobie chce.W regulaminie nie jest napisane iż wszystkie wpisy dotyczące oceny lub krytyki produktów należących do właściciela forum będą usuwane lub blokowane.Zasada numer jeden to poszanowanie dla innych osób.W moim domu panuje zasada wszyscy członkowie rodziny mają wolność słowa w wypowiadaniu swoich opini i nikt ich nie banuje ani usówa.Jeżeli forum ma być cenzurowane a wpisy niekorzystne dla właściciela forum usówane lub blokowane a osoby wypowiadające owe opinie banowane to proszę moderatorów o dokonanie takiego zapisu w regulaminie forum.W przeciwnym wypatku zamknijcie to forum i nie róbcie z inteligiętnych członków tego forum debili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pomimo powyższego nie miałem do tej pory problemów z wyświetlaczem. I mam nadzieję, że nie będę miał :)

No i niestety, chyba powiedziałem to w złą godzinę. Nie minął nawet miesiąc niestety :(

post-14198-0-22493300-1358420045_thumb.jpg

Serwis oczywiście poinformowałem i oczekuję propozycji w jaki sposób, tę usterkę usunąć.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mystik sprzedać lampę kupić inna? A PS chyba powinien wymienić dostawce tych rewelacyjnych wyświetlaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyświetlacz to samo przechodził.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.