Skocz do zawartości
marine

Zelazo Fe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko odnosnie zelaza

Pojawil sie na rynku test red sea na zelazo

Po testach moja woda wykazuje zero

Woda z kranu tez wykazala zero

Kierujac sie testem powinno byc 0.15

pytanko czy test ma jakikolwiek wplyw na zycie w naszych bankach

Czy jest to jeden z wielu nic nie znaczacych produktow

post-12081-0-89502600-1356640042_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kup jakąś mineralna która ma podane jony(też żelaza) w składzie na etykiecie? I zrób test?

To test do morskiej wody? Bo żeazo to jakoś tak dziwnie podaje sie w formie schelatowanej, agdzieś dodatkowo wyczytałamże do morskiej wody jest inny rodzaj chelatu niz do słodkowodnych i w nawozach. Więc chyba trzeba ustalić co i jak mierzy, Pewnie producent nie napisał -więc tylko metodą prób i błędów


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,ze sie opieralem na tym tescie ,ze wlałem cała butle red sea na żelazo.Ogolnie rzecz mówiąc test jest do... Lerzy u mnie wcale go juz nie urzywam


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystkie makro abcd leje w zależności od zużycia ca pozdro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak podejrzewalem nowa butelka sie pojawia

A z nia zaraz testy

To mialem w zestawie potasu i jodu


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Powiem tak ,ze sie opieralem na tym tescie ,ze wlałem cała butle red sea na żelazo.Ogolnie rzecz mówiąc test jest do... Lerzy u mnie wcale go juz nie urzywam

Wcale nie jest to prawda. Musisz chyba troszkę wiecej poczytać i zrobić trochę więcej testów.

Zużycie żelaza jest całkiem spore a wpływ żelaza na NO3 czy PO4 i stężenie innych potencjalnie niebezpiecznych substacji jest bardzo istotny... W tej jak to mówisz "bezwartosciowej butelce" jest nie tylko żelazo. Leje się to jak wodę i dlatego jesli ma się wieksze akwarium to lepiej zrobić własny roztwór z soli...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest to prawda. Musisz chyba troszkę wiecej poczytać i zrobić trochę więcej testów.

Zużycie żelaza jest całkiem spore a wpływ żelaza na NO3 czy PO4 jest bardzo istotny...

hi masz moze jakiegos linka do poczytania nic szczegolnego nie znalazlem ztad moje pytanie

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz ,że producent nie ma racji skoro każe lac taka sama zawartość jak innych względem spadku Ca


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie interesuje mnie "racja producenta". O "racji producenta" rozmawiaj z producentem...

A instrukcję też powinieneś dokładniej przeczytać bo ta instrukcja nie nakłada rygoru dozowania mikroelementów wzgledem spadku stężenia wapnia. Jest to tylko jedna z zaproponowanych w instrukcji metod...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,ze sie opieralem na tym tescie ,ze wlałem cała butle red sea na żelazo.Ogolnie rzecz mówiąc test jest do... Lerzy u mnie wcale go juz nie urzywam

Potwierdzam, test na żelazo redsea można sobie wsadzić ... . Ja przez ten test mocno przedawkowałem żelazo z KZ i narobiłem sobie bałaganu w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, test na żelazo redsea można sobie wsadzić ... . Ja przez ten test mocno przedawkowałem żelazo z KZ i narobiłem sobie bałaganu w zbiorniku.

Jakie miałeś objawy przedawkowania?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno brązowych nitek na koralach już na drugi dzień. Sinularia zamiast zielona była od nich brązowa i słabo polipowała dopóki nie zeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad podawaniem żelaza,ale wpierw muszę mieć wiarygodny test.Z potasu niektórzy się śmieją,zdecydowana większość nawet nie bada poziomu tego a u mnie spadek jest dość spory i muszę go podawać 1-3 krople dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A ja myślę że testy Redsea są ok. Moim zdaniem testy tej firmy są lepsze od saliferta. Przynajmniej mają instrukcje po ludzku napisaną i kolory daje się jakoś od siebie odróżnić.

Sam leję duże ilości żelaza do wszystkich swoich baniaków i jest ok. Nigdy nie miałem z tego powodu żadnych" glutów" na koralach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ten test jest wyjątkowo prosty do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie żelaza to sposób na intensywniejszą zieleń korali. Dodawane w nadmiarze powoduje jednak rozrost glonów. Opierając się na teście Red Sea można bardzo dokładnie ustalić właściwy dla danego zbiornika poziom żelaza. U mnie wiem, że nie mogę przekroczyć 5ppm, bo pokażą się glony na szybach.Daleko mi więc do poziomu 15ppm wskazywanego przez Red Sea jako zalecany - jeśli dobrze pamiętam. Sam test jest prosty i wystarczająco dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym testem na Fe jest ATS :smiling:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dodawanie żelaza to sposób na intensywniejszą zieleń korali. Dodawane w nadmiarze powoduje jednak rozrost glonów. Opierając się na teście Red Sea można bardzo dokładnie ustalić właściwy dla danego zbiornika poziom żelaza. U mnie wiem, że nie mogę przekroczyć 5ppm, bo pokażą się glony na szybach.Daleko mi więc do poziomu 15ppm wskazywanego przez Red Sea jako zalecany - jeśli dobrze pamiętam. Sam test jest prosty i wystarczająco dokładny.

Jakie 15 ppm?? Redsea zaleca żeby było 100 razy mniejsze stężenie żelaza "całkowitego" czyli 0.15 ppm. Jeśli podbijasz do 5 ppm to masz o wiele za wysokie stężenie żelaza.

ATS to jest najlepszym "eksterminatorem" żelaza.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to masz o wiele za wysokie stężenie żelaza...

Nie, nie mam w porządku - pomyłka oczywiście 0,05 i 0,15.

Dzięki za korektę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Coral Colors C z RedSea i po dodaniu 30 ml tego preparatu do wody sprawdziłem testem na Fe z SERY i wreszcie widzę, że mam żelazo w wodzie, bo test wskazał 0,01 ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu o tym samym tytule, piszę tutaj.

Czy preparat Tropikala

http://www.tropical.pl/produkty/akwarystyka/preparaty/grupa-zielona/ferro-aktiv/

nadaje się do morszczyzny?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś samemu miareczkować z biurety? w pochu można zamówić już odważone odczynniki?

ja niespecjalnie ogarniam chemie, ale na pierwszym roku farmacji robią takie rzeczy więc chyba nie jest to jakoś specjalnie trudne, przynajmniej dla kogoś kto się uczył chemii w ogólniaku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pięciu lat używam nawozu Florovit -żelazo. Jedna do dwóch kropli na 180 L w obiegu, co mi daje po 6h pomiar testem JBL <0,05. Z tym, że system działa na Algae Scrubber.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu o tym samym tytule, piszę tutaj.

Czy preparat Tropikala

http://www.tropical.pl/produkty/akwarystyka/preparaty/grupa-zielona/ferro-aktiv/

nadaje się do morszczyzny?

Nadaje się to jest czyste żelazo. Tylko nie wiem ile to dawkowac do akwarium morskiego. Daję na oko około 7-8 kropel dziennie glony pięknie rosną sa ciemno zielone nalotu na szybie nie mam.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.