Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

Wiem, że były już podobne tematy ale mam problem z dziwnym glonem są to zielone 0,5 cm kulki .

Zarastają mi koloniami częściowo skały :realmad: , (Chelmon je przebija i wszędzie rosną :bang head ).

Akwarium mam 5 miesięcy i nie dawno zaczęły rosnąć.

Jak z tym walczy, co je zjada?

Z góry dzięki za pomoc. :help:

Wyglądają tak, tu jest link do zdjęcia jest z internetu, bo komputer nie chce wystawić mojego.

http://www.reef-eden.net/valonia.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem że ponoć Naso - ale ani nie wiem na pewno, ani litraż raczej nie ten.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że z nimi jest jak z innymi dziwactwami w nowym akwarium (gąbki, rurówki itp) pojawiają się i znikają.

Możesz bawić się w usuwanie mechaniczne ale.... uważaj żeby ich nie przebijać. Tak czy siak, podejrzewam że niedługo zniknął same, także spoko.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zwierzęta które zjadają valonię ją przebijają. Najlepszy jest borsuk, potem naso, pomoże też kilka mitraxów. Ja celowo przebijałem bo wtedy glon był chętnie zjadany prez inne pokolce. Skoro borsuk może to ja co, gorszy jestem? I jakoś jedyne co zauważyłem to znaczne zmniejszenie populacji.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie algea wybił wszystko co miał wybić (dino i gloniska) ale nie kulki. Jako jedyne przetrwały, w dodatku rosły jak na drożdżach chociaż lałem całą kurację, więc do valoni nie polecam. Za to borsuk robi porządek

Edytowane przez dyszka17 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem jakiś czas temu i valonie wytłukło w 100%


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać co kraj to obyczaj, też miałem nadzieję że wybije bo nawet w opisie produktu wyraźnie jest napisane że niszczy valonie, ale u mnie jakoś przetrwała a wręcz miała się coraz lepiej, dlatego z doświadczenia jestem teraz zwolennikiem czegoś co ma valonie w jadłospisie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

od czego bierze się valonia?

może tą drogą podążać ?

czego za dużo ?

może mikro , żelazo ?

nie trzeba podnosić kh spokojnie miedzy 7-8

a już chemie do baniaka lejecie :(

daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem i jak kraby sie tym dziadostwem odzywialay to bylo wszedzie najlepszy borsku bo lyka w calosci te kulki


Projekt 240l LED + 2xT5 54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już chemie do baniaka lejecie :(

daniel

Lałem na coś innego, bo przegrałem prawie pół roczną walkę z dino i to była chyba ostatnia deska ratunku, a valonia według producenta miała zniknąć również więc dla mnie (przy okazji). Niestety akurat u mnie nic jej to nie zrobiło i dlatego o tym piszę bo szkoda lać chemię tylko ze względu na valonie. Mi ona w sumie nie przeszkadza bo to jeszcze nie plaga a kupiłem borsuka i przynajmniej ma urozmaicenie diety na razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam tego całkiem sporo i świetnie poradziły sobie z valonią kraby mitraxy, zjadły w ciągu kilku dni, teraz chyba jedzą na bieżąco bo valonia prawie zniknęła, pojawia się co jakiś czas na pompie cyrkulacyjnej - tam kraby nie wchodzą, więc usuwam ręcznie


5992_6082.png

30 litrów (40x30x25), start 14/03/2011, koralia nano + kaskada Aquael FZN-2, odpieniek DIY by Tomko, światło 2x15w, 4 kg LR[/b]

90 litrów + sump 35l, obieg New-Jet 1200 ,cyrkulacja 2 x koralia nano 900 + tunze 6015, lampa led 80w, odpieniacz tunze 9004, 6 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam troche tych kulek,ale mitraxa ostatnio nie widze w ofercie warszawskich sklepów :blushing:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze te kulki to badziewie mogace zarastac nawet korale, wiec jakas walke trzeba z nimi podjac. Jesli sie nie da wyjac skaly do czyszczenia, to moze zdrapywac z jednoczesnym odsysaniem wody (podmiana )?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trochę tego mam,był moment,że zaczynałem się martwić bo przybywało tego na potęgę lecz jednak obserwuję już zanik tego glona.Borsuka mam od początku,ale nie widziałem by się nim interesował.Może co innego to wyjada lub przestają jej się podobać moje parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.