Skocz do zawartości
kamsolik

multicontroller 7096

Rekomendowane odpowiedzi

jam mam taki kontroler i wszytko działa idealnie.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Twój sposób - nie działa u mnie.

A serwis Tunze do którego napisałem cały czas milczy:(

Proponuje napisać maila prosto do Niemiec. Ja często z nmi koresponduję i zawsze w ciągu maksymalnie 24 h mam odpowiedź. Niestety tyrzeba się komunikowac po niemiecku lub po angielsku ;(


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje napisać maila prosto do Niemiec. Ja często z nmi koresponduję i zawsze w ciągu maksymalnie 24 h mam odpowiedź. Niestety tyrzeba się komunikowac po niemiecku lub po angielsku ;(

Juz dwukrotnie mialem powazny problem z tym kontrolerem i 2 razy byl w serwisie. Za pierwszym razem chyba ponad 2 m-cy !!

Faktycznie pomogl dopiero bezposredni kontakt z biurem w Niemczech, choc pani oznajmnila, ze "moj ton jej sie nie podoba" :D


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos znalazl sposob na kontroler poniewaz mam ten sam problem.Kupilem pompe i sterownik juz jakis czas temu i ustawilem ale teraz chcialem zmienic ustawienia i komputer nie znajduje urzadzenia.Przeinstalowalem program nadal komputer wyswietla komunikat ze nie moze odnalezc sterownika a aplikacja wyswietla not unit.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się podepne pod temar. Zainstalowalem wszystko zgodnie z instrukcją, podlaczylem kontroler zaswiecily diody. Ustawilem co mnie interesowało a następnie zacząłem wysyłać na sterownik, po ok 10 min nadal wysyłał więc stwierdziłem, że coś się zawiesilo. Wylaczylem program i wlaczyłem ponownie tym razem nie udało mi się już polaczyc. Próbowałem różnych usb, aktualizacji, kilkakrotnego instalowania i nic nie pomaga, ponad tydzień czytam, próbuje i nic. Ale może da się jakiś restart kontrolera zrobić luc coś czego jeszcze nie próbowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

U mnie nie widzi kontrolera ja BT i WiFi jest włączone. Wystarczy fizyczbie w lapku wyłączyć WiFi i wszystko śmiga jak trzeba. Może macie podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qubek, niestety twój przypadek kwalifikuje się do naprawy, miałem dokładnie taki sam przebieg wydarzeń, skończyło się wymianą urządzenia w ramach gwarancji.... Sposobem na uniknięcie tego w przyszłości jest przed pierwszym uruchomieniem usunięcie programu aktualizującego sterownik (w katalogu sterownika jest exec z "AVR" w nazwie). Dopiero po udanym połączeniu urządzenia z komputerem, załadowaniu pierwszego programu, można wgrać ten plik ponownie .... Ot taka metoda na plaster, ale działa


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz.Coz to sobie poczekam chwilke jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że : jak już sie zainstaluje sterowniki to najpierw podpinasz multicontroller pod USB a później włączasz program i po problemie .

Pytanie z innej beczki :

Niech mi ktoś napisze mam 2 pompy skierowane na przeciw siebie i chce wytworzyc dzialanie tak jak WAVEBOX jak mam to ustawić pomoże ktoś ?

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie, tez mam ten sterownik, dwie pompy naprzeciwko siebie ,i nie mam zielonego pojecia jak sprawic aby działały na zasadzie wavebox. Jak podpinam pompy pod sterownik to obie pompy właczaja sie w tym samym momencie , natomiast nie pracuja na przemian. Może ktos cos , jakies sugestie !? Czy aby to działało musze uzyc komputera ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jak podpinam pompy pod sterownik to obie pompy właczaja sie w tym samym momencie , natomiast nie pracuja na przemian. Może ktos cos , jakies sugestie !? Czy aby to działało musze uzyc komputera ? :D

7096 pompami sterujesz po podpięciu do kompa, a żeby pracowały na zmianę należy odznaczyć "inverse"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.