Skocz do zawartości
Greg87

Czy można trzymać 2 gatunki pokolcow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie dowiedzieć czy można trzymać ze sobą Paracanthurus hepatus i

ZEBRASOMA FLAVESCENS . Mam już jednego a dziewczyna mnie męczy o następnego i nie wiem czy te dwa za sobą współżyja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.

Trzeba tylko uwazac z aklimatyzacja.

W sklepie radzili mi zeby zrobic dla nowej ryby klatke np. z kratki rastrowej. Wpuscic tam nowa rybe tak aby obie przyzwyczaily sie do swojego widoku.

Ale kratki nie bylo wiec nowo zakupionego zoltka wpuscilem do hepatusa i nic sie nie stalo.

Poplywaly wokol siebie przez 10 min. A teraz nie zwracaja na siebie uwagi.

Wazne aby ryby byly podobnej wielkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz już żółtka i hepatusa... a chcesz wpuścić drugiego żółtka czy hepatusa ???

jeśli masz akwarium 300l przynajmniej i dużo żarcia tak by nie musiały martwić się o papu to nie jest to raczej problem... Rybki najlepiej aklimatyzować przy nocnym oświetleniu sypiąc kolacje wtedy zajęte papu nie będą się tłukły od razu :)

moja veliferum była taka waleczna,ze wargatka chciała zatłuc w worku :/ a ze scopasem tworzą pare heheh uwielbiam te ich ogonowe przepychanki :) jak stare dobre ....

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to masz 165l akwarium i to nawet dla samego hepatusa jest za mało. Mam żółtka w 260l i osobiście drugi raz bym go nie kupił ze względu na zbyt małą przestrzeń do pływania. Moja wiedza na temat hepatusa jest czysto teoretyczna bo akwarium mam od niedawna, ale z informacji zawartych na forum i opisie tego pokolca w sieci dowiedziałem się, że to ryba szybko rosnąca i dorastająca do 30cm. Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten litraż (165) jest faktycznie taki, to daj sobie spokój z hepatusem. Nawet ja będzie mały, to pokolce rosną szybko to raz, żółtki są raczej wojownicze to dwa, a przy tak małym terytorium to wojna niemal pewna to trzy. Zważywszy na wrażliwość hepatusa na obsypywanie się, to masz kolejny problem, jak ci się rzuci na resztę obsady, to cztery.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam hepatusa w 300L (akwarium długości 120cm) i widzę że to za mało dla tej ryby....:(

myślę, że minimum 500L (akwarium długości +150cm)


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od wielkości zbiornika należałoby zacząć a nie od rad jak dopuszczać czy aklimatyzować. Jak na ten litraż zdecydowanie nie, nawet jednego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie macie racje dam sobie z nim spokój nie wiedziałem ze one tak rosną do takich rozmiarów . Moja głupota ze tego nie sprawdziłem dziewczyna sprawdzała i mi powiedziała ze są małe , nie wiem tylko jak to sprawdzała :)Żółtka mam jeszcze małego i go zostawie jak już będzie mu nie wygodnie to go przeniose, narazie mu dobrze jest. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

znajac życie i tak go kupisz :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajac życie i tak go kupisz :whistle:

Nie potrzebuje go do swojego akwa :) mandaryna mam zamiar sobie sprawić fajnie wyglądające stworzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sie dowiedzieć czy można trzymać ze sobą Paracanthurus hepatus i

ZEBRASOMA FLAVESCENS . Mam już jednego a dziewczyna mnie męczy o następnego i nie wiem czy te dwa za sobą współżyja.

Absolutnie nie współżyją ze sobą :D


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kwestioowac niczyich doswiadczen, ale kolega trzyma zebrosome z hepatusem i radza sobie swietnie w 375l.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś napisał że nie mogą być razem? Może czytajmy uważniej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, przepraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się bo temat podobny.

Właśnie założyłem akwa ma 150x53x60h czyli jakieś 450 litrów netto. Chcaiłem sobie sprawić gromadkę pokolców tak max 5 - 6 szt. ale zupełnie nie wiem, które z nich wybrać bo wszystkie sa piękne ale nie wszystkie sie nadają.

Możecie cos doradzić ?


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się bo temat podobny.

Właśnie założyłem akwa ma 150x53x60h czyli jakieś 450 litrów netto. Chcaiłem sobie sprawić gromadkę pokolców tak max 5 - 6 szt. ale zupełnie nie wiem, które z nich wybrać bo wszystkie sa piękne ale nie wszystkie sie nadają.

Możecie cos doradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tylko kto widział 30 cm żółtki w akwa co za brednie sam mam żółtka xanturum i chelmona w 500litrach i miejsca mają dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hepatusa, żółtka i desjardini. To taka akwariowa gangsta :) Zawsze trzymają się razem, choć desjardini była ostatnim z wpuszczonych pokolców i jest dużo mniejsza od reszty.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem hepatusa i borsuka w 450l 150cm długości i niestety z obserwacji wyszło że dla tych ryb jest za mało miejsca hepatus miał już ok 18cm borsuk ok 20cm i naprawdę potrzebują miejsca do pływania w 160l hepatus i zebrasoma będą miały za ciasno (dodał że hepatus przez ok 18 miesięcy sporo urósł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się bo temat podobny.

Właśnie założyłem akwa ma 150x53x60h czyli jakieś 450 litrów netto. Chcaiłem sobie sprawić gromadkę pokolców tak max 5 - 6 szt. ale zupełnie nie wiem, które z nich wybrać bo wszystkie sa piękne ale nie wszystkie sie nadają.

Możecie cos doradzić ?

te 5-6 szt. w 450 litrach to trochę dużo - myślę że 3 będzie dobrą liczbą, co do tego które chcesz to nikt ci raczej nie doradzi - gusta są różne, wybierz kilka i pojedź do Acropory to ci powiedzą które ze sobą pasują a które to przegięcie - możesz pytać tutaj ale ciężka sprawa u mnie nikt się nie podjął wybrania 6 z 10 :(

160l dla pokolcy to już przegięcie i to spore - chyba że małe osobniki i na krótko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hepatusa w 300L i powiem tylko tyle, do puki rybka była mała akwarium było w sam raz, teraz gdy ma około 18cm akwarium jest stanowczo za małe, a dobrze karmiony pokolec rośnie w bardzo szybkim tempie.

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.