Skocz do zawartości
Gość

Czy uda mi się wygrać z aiptazją?

Rekomendowane odpowiedzi

Kwasek cytrynowy też jest ok, ale jeżeli polecasz komuś metodę to opisz ją ilościowo, bo samo pojęcie stężony nic nie mówi, napisz ile kwasku na ile wody i jak dozować :)

u mnie krewetki nie dały rady, czyli stosunek ceny do efektu, gdzie cytryna czy torebka kwasku to wydatek 2 zł wypadł marnie.

Jestem zwolennikie stosowania pierwej metod tanich, a później tych kosztowniejszych i nie zawsze też skutecznych powyżej 50 %

ale oczywiście każdy wybiera dla swojego baniak sam

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po stosowaniu grotecha naprawde nie mam ochoty im nic wstrzykiwac,wciskac...;)

Poczekam i potem znow bede mogla marudzic:)

Wkurza mnie to ze od pojawienia sie pierwszej rozyczki w akwarium caly czas staralam sie dbac o to zeby mie dopuscic do plagi..byly krewetki,brzydal,znow krewetki...

Az w koncu zastosowalam chemie..

I tu byl najwiekszy blad..choc robilam wszystko zeby mie wypuszczaly zarodnikow,chociaz nie widzialam nawet nic takiego to aiptasia rosnie sobie w najlepsze..

Eh.gdyby tak mozna bylo sprzedawac te ukwialki:)zostalabym milionerka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasek cytrynowy też jest ok, ale jeżeli polecasz komuś metodę to opisz ją ilościowo, bo samo pojęcie stężony nic nie mówi, napisz ile kwasku na ile wody i jak dozować :)...

Nie pamiętam, upłynęło kilka lat, a pamięć coraz gorsza.

Powiedzmy... roztwór nasycony w temp. 35 st. C. Potem podgrzanie w kuchence mikrofalowej do temp. 87 st. C i nabranie do strzykawki :)

Nie piszę tego złośliwie, po prostu nie przykładałem się do tego i chyba nie ma to wielkiego znaczenia. Musi być gorące i kwaśne.

Wbijałem igłę z nogę ukwiała a jak się zdążyła schować to prosto w paszczę.

Ile wstrzykiwać? Trochę. Ewentualnie odrobinę więcej.

I tak trzeba zastosować metodę prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta aiptasia-x z red sea nie dziala?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie nowe krewetki to jakie?

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4x wundermani teraz

Nie pytajcie czy napewno wundermani

NAPEWNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że parę postów wyżej namawiałem na lysmata seticaudata więc byłem ciekaw czy może poszłas w tym kierunku.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora ,krótko chelmon lub brzydal

rok mam chelmona w akwarium a aiptasie tylko w kominie zostały


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzydalek kontroluje aiptasię, teraz mam pewnie kilka sztuka ale tak głęboko w szparkach że ciężko je dostrzec. Z moim tomentosusem było tak że na początku nie chciał za bardzo jeść, w każdym razie nie było widac że je pożera. Po około 3-4 tygodniach nie zostało nic, trzeba być cierpliwym. Mój cały czas podgryza lobophytona, sarco, i ku mojej uciesze xenie, wolę to niż las aiptasi jaki kiedys miałem.

Pzdr.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora wg. mnie najlepszym rozwiązaniem jest chelmon , także walczę z aiptasią , miałem brzydala , który gustował w Acanthastrea ( więc trochę za drogi pokarm ) , a nie zjadł ani jednej szklanej rózy. Krewetki też posiadam 4 szt. ale one wolą czatować aż coś im z nieba spadnie i ani myślą jeść aiptasie.

Chelmon cały czas wyżera aiptasie i mam nadzieję że za około tydzień lub dwa zostanie tylko wspomnienie po aiptasiach.

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok..wszyscy ktorzy mi polecaja chelmona-mam reefmaxa i troche szkoda by wrzucac go tam,co?:)

Cale szczescie juz niedlugo bedzie przesiadka na wieksze akwarium wiec moze i bym przebolała ta aiptazje ale szkoda mi korali bo strasznie je parzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja się podłączam do problemu. Stosuję co jakiś czas Joe Juice i to jedyny skuteczny, ale na chwilę niestety preparat. U mnie to jakaś normalnie istna kosmiczna odmiana tych aiptasii, bo co przelecę, to zaraz pojawiają się nowe jeszcze większe...

Wpuściłem Brzydala z miesiąc temu, oczywiście podobnie jak u Debry wcina wszystko oprócz aiptasii. Od przedwczoraj zainicjowałem głodówkę. Licząc na to, że innym rybkom wyjdzie to tylko na zdrowie, mama nadzieję, że się uda z Brzydalem. Na razie póki co, to sroży się wzdłuż szyby albo pod koralem i rusza oczami, zero "ataku" na różalce...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie poradziłem :) Zastosowałem preparat Red Sea na wszystkie dostępne egzemplarze. Zostało parę dużych za skałą.

Obecnie nie widać żadnych nowych. Myślę że brzydale je wyjadają - może po prostu egzemplarzy powyżej 2-3 cm nie ruszały :) ?

Dlatego też proponował bym powyższy preparat - skuteczny i połowę taniej wychodzi od grotecha czy JJ. A do kompletu naturę (brzydal lub krewetki).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjmę Aiptasie , bo moja Auriga wściekle miota sie po akwarium wołając z głodu - " dawać młodą aiptasie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.gdyby tak mozna bylo sprzedawac te ukwialki:)zostalabym milionerka:)

Już wcześniej miałem napisać, że to tylko kwestia marketingu oraz ew. wielkości budżetu na promocję i na pewno by się udało.

A teraz widzę, że może nawet bez dużych inwestycji w sponsorowanie artykułów "naukowych", akcje promocyjne, linię produkcyjną itp. dasz radę :)

Dopisujesz tylko "z ekologicznej hodowli", ładnie paczkujesz i wiooo... do Indonezji :) Czy tam innych Stanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja bede hodowac a ty farbowac co by kolorek mialy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cały misterny plan w...

Nie będzie milionów.

Debora, ty masz je wszystkie policzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak mam to cos dziwnego?:)i zachipowane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wygłupiłem się. Wiadomo, że każdy normalny akwarysta liczy swoje aiptasie.

Nie było mnie parę dni, a szczerze mówiąc bardzo mnie interesuje skuteczność tych krewetek w takiej ilości. Wobec tego zapytam błyskotliwie:

I jak tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No caly czas mozesz przyjezdzac na farbowanko uwialkow..chyba jednak jest szansa na miliony;)

Nie no cos tam znika ale baaardzo powoli.

Na mojego reefmaxa-4krewetki.niczym nie karmie wiec cos musza jesc:)

Duzo bujaja sie tylu za skalami wiec moze skupia akurat to czego ja nie widze a las aiptasi zostawiaja dla mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki jedzą małe osobniki. Jak masz większe, przydało by się wspomóc je chemią. U mnie podziałało. Preparat Red Sea jest skuteczny i łatwy do stosowania, objętościowo też najkorzystniejszy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora kup porządnego sprawdzonego brzydala i daj mu tydzień!! Kupiłem w zeszłym tygodniu w jednym sklepie na południu Polski ale takiego co jadł na pewno rózyczki i u mnie od tych małych po te duże wyrąbał do zera a teraz widze się nudzi!! :wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją plagę zwalczyłem preparatem Joe Juice, zużyłem 3 buteleczki na akwarium 200l i do tego kupilłem chelmona. W kominie jest ich kilka wielkości ok. 5cm ale w akwarium nie znalazłem żadnego, pewnie smakują chelmutowi :thumbsup:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.